Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metal/Nu-metal?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 Vkar

Vkar
  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 14 września 2006 - 20:26

Nie widze zebym tu gdzies stwierdzil ze "to jest shit bo ludzie naszywaja ich naszywki".

#42 radagasto

radagasto
  • Użytkownik
  • 179 postów
  • LocationZakon Franciszków

Napisano 14 września 2006 - 20:52

każdy przeciętnie inteligentny człowiek po przeczytaniu pewnego stwierdzenia wysnuwa wnioski.

#43 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 14 września 2006 - 21:44

Sluchajmy muzyki!

Jesli sie ktos ciebie pyta "a co to takiego", to staraj sie przypisac odpowiednia kapele (a moze wylacznie plyte?), ktora brzmi podobnie. Zaden muzyk nie chce grac konkretnego stylu, tylko to, co im sie podoba. A glupki, ktore to szufladkuja wyskakuja pozniej z okresleniami "neo hard traffic melodic jazz"

Pierniki torunskie sa swietne!

Pokazuje w ten sposob, jaki jest zwiazek pomiedzy jednym a drugim.

#44 mafredmaniek

mafredmaniek
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • LocationRybnik

Napisano 15 września 2006 - 06:27

V'kar zawsze piszesz troche enigmatycznie po to, zeby komus, kto wysnuje wnioski z Twoich wypowiedzi zaprzeczyć [przynajmniej tak mi sie wydaje]. Gdybys pisal wprost to by bylo widac czarno na bialym o co Ci chodzi.

@Sauronus: pisze sie i tak i tak, osobno pisze sie wtedy, gdy chce sie podkreslic to wyrazenie. Przynajmniej tyle sie dowiedzialem od kolegi ze stanow. [zamailowalem do niego zaraz po tym, gdy napisales posta :P]

#45 Edwin^^

Edwin^^
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 15 września 2006 - 14:57

kur.fa zaraz sie tak bardzo wk***wi ze zrobie komus krzywde, lepiej skonczcie te klotnie, zamknijcie sie w pokoju i posluchajcie swojej ulubionej muzy. Prowadzac taka (umownie mowiac) rozmowe bedziecie sie tyrac wzajemnie, klócic w durny sposób do niczego nie dojdziecie !! druga strona i tak was ku.wa nie poslucha i tylko umocni sie w swoich racjach.

Jezeli ktos lubi jakies shity to prosze bardzo niech slucha np. techna, hh itd. lub czegos co uwaza za metal.

Chcecie posluchac dobrej muzy ktora mozna nazwac metalem ?? to niech poslucha legend Thrash metalu : Slayera , metallicy , anthraxa . A moze poprostu obnizcie sobie upodobania i poszukajcie czegos lezejszego np. punk rocka. Ale prawdziwego punk rocka np. The Offspring a nie jakiegos komercyjnego shita.

P.S. Jestem tolerancyjny muzycznie ale do czasu, az ktos bedzie mi probowal wmowic ze jakieg gówno jest lepsze niz to co Ja słucham.

P.S. 2 Pie***le polska ortografie, interpunkcje, i gramatyke wiec proby cytowania mnie i poprawiania moich bledów nic nie dadza :P

#46 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Locationpl

Napisano 15 września 2006 - 15:30

Jak ja kocham te podzialy ;)
I tak wszyscy we wsi wiedza ze o gustach sie nie dyskutuje :)
A jak pojdziecie na jakies wesele to bedziecie sie bawic przy Disco Polo i jeszcze bedziecie zadowoleni :)

DEZERTER
Budujesz faszyzm przez nietolerancję (1989)

Ludzie z nienawiścią szykują się na siebie
Najgłupsi wymyślą za co dzisiaj trzeba bić
Biją już pięści, kopią już buty
Gitowcy, zomowcy, tylko bez mundurów



Budujesz faszyzm przez nietolerancję
Budujesz system przez ignorancję



Krzyczysz słowa, których nie rozumiesz
Jak małpa powtarzasz to, co zobaczyłeś
Jesteś nędzną kopią swojego wzoru
Powtarzasz schemat, którego się nauczyłeś



Ten jest stąd, a tamten stamtąd
Więc ten jest dobry, a tamten zły
Ten jest taki, a tamten inny
Więc tego chcesz słuchać, a tamtego bić
Nie będą potrzebne represje i siła
Żeby robić nas pałowaniem
Bo w wielu z was siedzi milicjant
I dobrze spełnia swoje zadanie

#47 radagasto

radagasto
  • Użytkownik
  • 179 postów
  • LocationZakon Franciszków

Napisano 15 września 2006 - 16:02

hej Edwin, ale offspring to komercyjne gówno.

#48 raeon

raeon
  • Użytkownik
  • 579 postów

Napisano 15 września 2006 - 16:12

Dokladnie - o gustach sie nie dyskutuje. Wiedzieli to juz Starozytni i jak sie okazuje oni czasem wiedzieli wiecej niz ludzie XXI wieku :/ A moze cala ta histerie mozna zwalic na karb szczeniactwa.
Ej, jak cos lubisz to Twoja sprawa i nie probuj innych na sile przekonywac do swoich upodoban, bo to sie nigdy dobrze nie konczy. Wpieprzanie sie w cudze zycie czy preferencje "z butami" to nie jest dobry sposob na promowanie tego co sie lubi.

#49 Edwin^^

Edwin^^
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 15 września 2006 - 17:20

hej Edwin, ale offspring to komercyjne gówno.


Hmm tu mnie zdziwiles troche, jakos nie niegdy nie pomyslelem o offie ze to komercyjne gówno, imo to jest the best punk rock band, jakby bylo to komercyjne gówno to ich albumy ostatnie sprzedawały by sie znacznie lepiej niz to ma miejsce. Ale w erze takich "tworów" jak th i inne wypociny pier*****etych gówniarzy do ktorych slinia sie malolaty to wszytsko mozna podcignac pod komercje, green day to pewnie tez komercja, ale niech wam bedzie.

P.S. podajcie mi jaks definicje komercji, milem juz wiele bitew o to po czyjej stronie lezy racja nt. komercyjnosci czegos lub nie. Jezeli komercja jest cos co moze sie podobac, sprzedawac sie dostawac jakies nagrody, wystepowac to komercja moze byc wszystko, no moze poza garazowymi kapelami. <--- to jest definicja komercji wg mojego kolesia dla ktorego komercja jest all co zna ktos poza nim.

#50 Sierg

Sierg
  • Użytkownik
  • 1 301 postów
  • LocationSławków
  • d2jsp Siergiej
  • Konto D2 sierg
  • Battle.Tag: sierg#2388

Napisano 15 września 2006 - 17:27

http://pl.wikipedia.org/wiki/Komercja

Drugi punkt.

#51 Edwin^^

Edwin^^
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 15 września 2006 - 18:46

hmm w zgodzie a tym co pisze wikipedia to komercja jest kazdy zespól ktory wydaje plyte i robi to we wspolpracy z jakims producentem, wybierane sa kawalki ktore beda sie podobac aby plytka lepiej sie sprzedawala. Wiec mam pomysl uznajy ze wszystko to komercja i dajmy sobie spokój. Niech kazdy sluch tego co lubi i bedzie gites. :PP[/quote]

#52 KaziorFukacz

KaziorFukacz
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 15 września 2006 - 19:09

children off boodom

Tu jestes nie fair. Ja nazwe "Slipknot" pisze poprawnie.

Ta, ale pisze się Soulfly, a nie Soulflay...

#53 mafredmaniek

mafredmaniek
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • LocationRybnik

Napisano 15 września 2006 - 19:37

wsumie to macie racje, nie wiem po co ta gadka, sry v'kar jezeli czyms Cie obrazilem, ale nie mialem zamiaru tego robic ;). Od offspringa zaczelo sie moje sluchanie ogolnie pojetego rocka, dawne jego plyty ROX, niestety zespol faktycznie troche sie skomercjalizowal.

#54 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 16 września 2006 - 12:13

o gustach sie nie dyskutuje.

Dyskutuje. Od tego jest forum i ten topic.

Slucham Slipow. Sa fajni. Slucham Metallicy. Tyz jest fajna. Slucham wiele innych zespolow i tez je lubie, bo inaczej nie sluchalbym ich XD I jak chce posluchac czegos ciezszego, to ciezsze sobie zapuszczam. A jak mam lzejszy humor, to idzie Marley. I wsio :3

#55 raeon

raeon
  • Użytkownik
  • 579 postów

Napisano 16 września 2006 - 13:25

o gustach sie nie dyskutuje.

Dyskutuje. Od tego jest forum i ten topic.


Nie dyskutuje. Dyskutuje sie o zespolach i muzyce ktora tworza.
Ja ostatnio uwielbiam Kissina i jego koncert w Londynie, w ktorym bisowal przez prawie godzine. Drugi wypierdalacz nie z tej ziemi to Gil Shaham i jego koncert z Sarasate Carmen Bizeta. Annie Sophie Mutter moze sie schowac.

#56 trisbvymu

trisbvymu
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Locationwrocek

Napisano 17 września 2006 - 10:29

No to teraz ja:)
Metalu sluchalem ponad 10 lat ale juz mnie znudzil.
Moje ulubione zespoly: Accept, Antrax, pierwsze 4 plyty Ironow, Running Wild, Manowar, Iced Earth i Helloween. I niech mnie teraz wielcy "experci" pojada jak sie cos im nie poboba.
2 sprawa. COB to nie power tylko moim zdaniem black ale moze sie myle:)
Slipknot, Soulfly, Korn itp jakos mnie nigdy nie pociagaly ale niestety jako gatunek muzyczny zalicza sie to do tzw. nu-metalu, jednak jest to tylko szufladkowanie na potrzeby orientacji gatunkowej, a nie dlatego ze to gowno czy inny kal jest:)
CO do V'kara. To jak najezdzasz na innych przypomina mi tzw. kindermetala z lat 90 co to lazil i polowal na koszulki pytajac o dyskografie kapeli lub o utworki.
A tak btw to fakt ze palker slipknota jest uwazany za jednego z najlepszych (chociaz moim zdaniem nic i nikt nie pobije palkera Manowara), podobnie jak szarpidruty z COB.
To na tyle i teraz poczekam sobie az mnie jechac zaczniecice:D

Ps. teraz to ja sobie najczesciej spokojnego i sensownego Fisza slucham
Ps2. Takie pytanie czy "experci" znaja taki podgatunek muzyczny jak doom skoro juz tak sie nad metalem glowicie? :P

#57 Vkar

Vkar
  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 17 września 2006 - 16:23

Moje ulubione zespoly: Accept, Antrax, pierwsze 4 plyty Ironow, Running Wild, Manowar, Iced Earth i Helloween. I niech mnie teraz wielcy "experci" pojada jak sie cos im nie poboba.

Prowokujesz tym ostatnim zdaniem... Ale nie mial bym serca. Maiden slucham nalogowo, Running Wild, Manowar, Helloween podobnie... BTW: Jedziesz w grudniu do Czech na koncert Manowara?

CO do V'kara. To jak najezdzasz na innych przypomina mi tzw. kindermetala z lat 90 co to lazil i polowal na koszulki pytajac o dyskografie kapeli lub o utworki.

Hmm no to trudno. Mnie osobiscie na przyklad twoj charakter pisma przypomina zupe z zamrozonych pierogow (sic!). Zalozylem topic bo taki mialem kaprys, jade po nu-metalu bo mi sie nie podoba. Mozecie ze mna dyskutowac jak chcecie, bo po to jest forum.

#58 trisbvymu

trisbvymu
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Locationwrocek

Napisano 17 września 2006 - 18:22

Nie jade, nie stac mnie :)

#59 radagasto

radagasto
  • Użytkownik
  • 179 postów
  • LocationZakon Franciszków

Napisano 17 września 2006 - 18:31

@ Edwin
wszystko jest skomercjalizowane, wszystko to właśnie ta zła "komercha", sęk w tym, że niektóre zespoły grają aby grać przy okazji krojąc szmal, a inne grają aby zarabiać a to to czego tygryski nie lubią najbardziej.
Offspring i jego pierwsze płytki (Smash, Americana (middle, ale dobra), czy poprostu The Offspring) były najlepsze, później kluska i company skapowali się, że czego by nie zagrali to i tak już sie wzbili i będą kupowani, jak nie przez starych wyjadaczy to przez nowych nie znających starej normy ich muzyki.

#60 Spiderek

Spiderek
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 08 października 2006 - 21:57

ludzie powiem tak : zna ktos kapele Frontside? Jesli nie to powiem ze maja piosenke, w ktorej jest tekst "Jestesmy przeciez jednym wielkim klanem// Gdzie nie ma miejsca na glupie podzialy". Tak wiec spokoj, kazdy z nas slucha tego co mu odpowiada i niech tak zostanie. Co do Slipknota, a bardziej szczegolowo perkusji. Ktos tu napisal, ze "nawala tak jakby ich bylo trzech" i tu Cie zaskocze, bo w Slipknot jest trzech perkusistow, jednak tylko Joey gra na typowej. Niezmnia to faktu, ze to najlepszy palker swiata, ktory z perkusja potrafi robic wszystko. Tyle odemnie NARA




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych