Skocz do zawartości


Zdjęcie

ACTA itp.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Siemior

Siemior
  • Moderator
  • 1 255 postów
  • GG 9513536
  • LocationBytom
  • d2jsp siemior90
  • Konto D2 mlekowtubie
  • Battle.Tag: siemior#2881

Napisano 07 lutego 2012 - 13:09

Ja tak może poza waszymi kłótniami bo nie chce się wpieprzać miedzy wódke a zakąske. Gdy dowiedziałem sie o wprowadzeniu acta przeczytałem kilka artykułów lub wyszczególnionych punktów z tego projektu. I powiem tak prawnicze pieprzenie jest dla mnie obce więc niewiele z niego rozumiałem ale można zauważyć w poszczególnych pkt. że jest zbyt ogólnikowo opisane te prawo stąd rodzą się teksty a co będzie jak mała kasia na bloga umieści kotka którego obejmują prawa autorskie etc. Musielibyśmy zobaczyć pierwsze skandale i osądy żeby wyciągnać z acta jakiekolwiek wnioski. Z tego co wiem gdyby acta było wprowadzone nie można by było produkować części tzw. zamienników do samochodów to samo tyczyło by się tańszych leków o tych samych właściwościach. Dlatego taka moja krótka opinia mojej babci nie stać na lekki ze swojej emerytury jeżeli miałaby jeszcze przez takie coś mieć jeszcze gorzej to jestem stanowczo na nie, a nie jakies pierdolenia o wolności słowa. Takie prawo było już od czasu gdy jesteśmy w UE. Wszystkie portale typu nk.pl podajemy swoje dane osobowe a policja ma do nich pełen dostęp. Więc wolność w internecie to już dawno i nie prawda a sami sie na to zgadzamy tworząc profil na takim portalu nie przeglądając jego regulaminu. Nie wiem komu się bedzie chciało pisać moje wypociny ale i tak pozdrawiam wszystkich i nie kłócić się o pierdoły ;)
Dołączona grafika

#22 Bop

Bop
  • Użytkownik
  • 409 postów

Napisano 08 lutego 2012 - 13:40

Jak zaczęli wszędzie pisac o ACTA to sesja była i nie miałem czasu i ochoty poczytać czegokolwiek o tym. Teraz już ponad tydzień nic nie robię ale nadal nie mam ochoty choć troche zorientować się o co w tym chodzi bo wszędzie jeden wielki wall of text. Mógłby ktoś to jakoś sensownie streścić, o co chodzi w tej umówie? Najlepiej żeby post nie był dłuższy od tego powyżej. Dziękuję jeżeli ktoś zada sobie ten trud.

#23 Elfisher

Elfisher

    ★★★★★

  • Moderator
  • 2 524 postów
  • d2jsp Elfisher

Napisano 08 lutego 2012 - 15:12

Jak zaczęli wszędzie pisac o ACTA to sesja była i nie miałem czasu i ochoty poczytać czegokolwiek o tym. Teraz już ponad tydzień nic nie robię ale nadal nie mam ochoty choć troche zorientować się o co w tym chodzi bo wszędzie jeden wielki wall of text. Mógłby ktoś to jakoś sensownie streścić, o co chodzi w tej umówie? Najlepiej żeby post nie był dłuższy od tego powyżej. Dziękuję jeżeli ktoś zada sobie ten trud.


ACTA - ustawa (teoretycznie) majaca na celu usprawnic walke z kopiowaniem, rozpowszechnianiem praw autorskich czy piractwem. Teoretycznie, bo o ile pierwotny cel wydaje sie byc sluszny, w praktyce wyglada to tak ze jej zalozenia nie sa sprecyzowane i mozna na jej podstawie oskarzyc praktycznie kazdego. przykladowo jesli sciagniesz piosenke ze strony typu rapidshare, dostawca internetu bedzie zmuszony zglosic to na policje, ktora wylamujac ci drzwi wejsciowe zabierze komputer, a ciebie zesla na sybir. no dobra, zartuje ale scenariusz moglby byc podobny. zalozmy ze kupilem ksiazke kucharska w ksiegarni i znalazlem ciekawy przepis na zupe z kamienia duszy mefista. spotkalismy sie przy piwku i powiedzialem ci jak to zrobic - wedle mocy acta oboje popelnilismy przestepstwo. ksiazka jest chroniona prawami autorskimi, a ja bezplatnie udostepnilem jej fragment.




nawet mi się nie chce odpowiadać na to co napisałeś
sorry, pierdolisz trzy po trzy


odnosze dziwne wrazenie ze poddales sie manipulacji mediow. podam ci przyklad, fragment z faktow w tvnie:

Dołączona grafika


#24 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 10 lutego 2012 - 18:09

rozbawiłeś mnie do łez tym klipem który moim zdaniem jest - " nie przypiął, nie przyłatał"
zapytam wprost Elfi - czy ty wiesz o czym my tutaj dyskutujemy ?

Siemior pięknie dotknąłeś sedna ( korporacje farmakologiczne zarobią na tym więcej niż tzw. twórcy )
świat ma w dupie artystów, walka idzie o znacznie większą kasę

co do inwigilacji - pamiętaj - policja robi to w majestacie prawa ( tego nie podważam, bandytów i terrorystów trzeba ścigać ), gorzej będzie jak prawo do szpiegowania dla kasy uzyskają korporacje - one w dążeniu do maksymalizacji zysku dokopią w dupę każdemu.

po raz kolejny powtórzę - nie podobają mi się wasze wycinanki - są posty - posty znikają - na ich miejsce pojawiają się nowe skompilowane.

pozdrowienia dla Wielkiego Mistrza Nożyczek

Dołączona grafika


#25 DeadMan Walking

DeadMan Walking
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • GG 10490098
  • LocationGdańsk
  • d2jsp sharki18
  • Konto D2 vsx-kapitani
  • Battle.Tag: moongroow#2927

Napisano 10 lutego 2012 - 20:15

ehhh to moze i ja sie wypowiem :D z tego co mi wynika to nawet dostawca internetu teoretycznie zlamie prawo bo pozwala ci wejsc na cos takiego jak google.pl a to tez nie twoja strona wiec teoretycznie takze lamie prawo

tak pozatym czytalem co nie co o prawach i tam sa takie magie ze masakra :D nie przytocze tego dokladnie ale

pojazdy 4 kolowe musza poruszac sie po lewej stronie jezdni :D wiec teoretycznie samoloty nie ktore tez powinny jezdzic :D

co do acta to ma ?

a no to ze jezeli to wejdzie powinni zamkac zaczynajac od siebie bo na 100% bedzie to w mediach co ciagnie za soba czyjes prawa autorskie :D bo przeciez ktos to udostepnia to po 1 po 2 ktos stworzyl ta kamere a ktos inny jej uzywa do wlasnych celow :D itp itd mozna tak w nieskonczonosc wiec moim zdaniem wprowadzajac te ACTA pakuja siebie za #

Dołączona grafika


Dołączona grafika


19-0


#26 Elfisher

Elfisher

    ★★★★★

  • Moderator
  • 2 524 postów
  • d2jsp Elfisher

Napisano 11 lutego 2012 - 11:24

Rip, doskonale wiem o czym mowimy. powtorze raz jeszcze: jestem przeciwny ACTA, chce aby go odrzucili raz na zawsze, ale zapewniam cie ze cos takiego nie wejdzie w UE. nie zyjemy w chinach czy korei, unia europejska nie pozwoli na wprowadzenie tego, szczegolnie po protestach i atakach ktore mialy juz miejsce. media manipuluja ludzmi aby bali sie tego co sie dzieje w sejmie, zeby ludnosc nastawic wrogo do jednych ludzi, a innych wywyzszac. tobie moze sie to wydawac zabawne, ale tak wlasnie jest i jesli slepo wierzysz w to co ci pokaza w tvnie to przynajmniej nie bron swojej prawdy. masz racje, na wprowadzeniu acta nie zarobia wytwornie, jej zasady sa niesprecyzowane, mozna ja wykorzystac praktycznie wszedzie, ale pytam: po co ta dyskusja? szwaby juz sie odwolaly od wprowadzenia acta, u nas tez to nie przejdzie. po co dalej podbijasz temat?

Dołączona grafika


#27 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 12 lutego 2012 - 23:28

śledzę uważnie wszystko co dotyczy acta i nie przypominam sobie aby rząd niemiecki oficjalnie ustosunkował się do tej ustawy.
jedynym oficjalnym komunikatem był ten informujący że odłożono podpisanie z powodów formalnych

protest tysięcy młodych ludzi w Europie w żadnym razie nie był efektem manipulacji mediów

powiem więcej - myślę że właśnie w dużej mierze temu protestowi zawdzięczamy to że politycy nagle zaczęli hamować i zmieniać orientację

rozumiem że uważasz tą dyskusję za niepotrzebną - nie będę cię od tego odwodził,w końcu żyjemy w wolnym kraju - masz prawo.
od ciebie jednak oczekuję tego samego :)

a już tak zupełnie na marginesie - nie oglądam telewizji

Dołączona grafika


#28 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 13 lutego 2012 - 19:00

Mediow? Nie. Ale byl/jest boomem internetowym.

Na chacie jednej z gier przegladarkowych zobaczylem komentarz jednego gracza, po nicku wydaje mi sie, ze 14 letniego. Sugerowal on, ze skutkiem podpisania acta bedzie przyjezdzanie do Polski agentow amerykanskich, ktorzy beda aresztowac tych ludzi, ktorzy na facebooku wrzuca sobie zdjecie, na ktorym nosza markowe ubrania.
Owa osoba byla tak zaaferowana tym, co pisze i tak przerazona obrazami ze swojej wyobrazni, ze nawet nie czytala moich dopytywan, na podstawie czego tak sadzi.

Pozostaje jedynie kwestia pytania - jak wielu z uczestnikow przychodzi na manifestacje dlatego, ze uwierzyli w takie argumenty?

Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych