Skocz do zawartości


Zdjęcie

ACTA itp.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 22 stycznia 2012 - 13:07

po raz kolejny próbują wprowadzić w naszym kraju prawa łamiące wolność jednostki - pod przykrywką ochrony praw autorskich.

Dodam, że jako że jesteśmy forum dyskusyjnym, to tematy służą racjonalnej dyskusji, nie są zaś plakatem, który ma symbolizować czyjekolwiek zdanie na jakikolwiek temat. Dyskutujmy zatem w dobrej wierze i bez atakowania innych. Raptoos

Załączone miniatury

  • niedlaactadigart.jpg

Dołączona grafika


#2 kayman

kayman
  • Użytkownik
  • 465 postów
  • GG 6861197
  • LocationWarszawa
  • d2jsp kayman67
  • Konto D2 kayman11

Napisano 22 stycznia 2012 - 13:57

z calym szacunkiem ale to straszne uproszczenie sprawy

codziennie sam ograniczasz sobie prawa jednostki pozwalajac sie inwigilowac elekronicznie chociazby korzystajac z google, wystarczy ze wejdziesz na ich historie twoich wyszukiwan - sama ta historia sluzy do tego zeby wiedziec o tobie jak najwiecej i zeby podsuwac ci odpowiednie pomysly bo ktos zaplacil za to zebys o tych pomylach wiedzial

wiec jak to jest? rekinowi internetowemu wolno a panstwu przez prawo nie wolno? Dołączona grafika paranoja jakas

acta jest zle, prawa autorskie natomiast sa czyjas praca, zyjemy w wolnym kraju i nikt nam nie zabroni stworzyc wlasnego prawa dotyczavego pewnych podobnych rozwiazan

sprawa jest trudna i co najgorsze czas juz nagli zeby powstaly porzadne przepisy dotyczace zarowno prywatnosci uzytkownikow jak i praw autorkich wykonawcow

pozdr

#3 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 22 stycznia 2012 - 15:08

nie mam nic przeciwko ochronie praw autorskich - jednakże nie w ten sposób
chyba nie zdajesz sobie sprawy z możliwych konsekwencji wprowadzenia tego typu ustawodawstwa.
nie będę się rozwodził - odsyłam do sieci. tam wszystko znajdziesz.

straszne uproszczenie sprawy ?
tego nie rozumiem

nie próbuję rozpocząć kolejnej dyskusji akademickiej na temat ochrony prawa autorskich - a konkretnie interesów show biznesu z US - wyrażam jedynie swój stosunek do ACTA ( konkretnego tworu ) - zdecydowane nie.

Dołączona grafika


#4 Opes

Opes

    Lld Sekcja

  • Moderator
  • 2 422 postów
  • GG 9119768
  • LocationPno
  • d2jsp Opes
  • Konto D2 Scire-Fectum
  • Battle.Tag: Opes#2640

Napisano 22 stycznia 2012 - 15:17

ja w ogóle was nie rozumiem ^^

Dołączona grafika

www.gfxon.pl Grafika dla ciebie!


#5 kowal2300

kowal2300
  • Użytkownik
  • 315 postów
  • GG 9913033
  • LocationSkierniewice
  • d2jsp kowal2300
  • Konto D2 kowal2303
  • Battle.Tag: kowal2300#2173

Napisano 22 stycznia 2012 - 15:20

skoro nie chcesz sie rozwodzic i wyjasnic swojego zdania + odsylasz do sieci, to po co zaczynasz watek?

troche mi sie przypomina komentarz Strejlau'a o Rustu "te lewa noge to ma taka, nie bede mowil jaka, bo juz kiedys powiedzialem.." -_-

www.siepomaga.pl

Pajacyk, Polskie Serce, Okruszek, Habitat, Spełniaj marzenia, Wyklikaj Żywność

KLIKASZ -> POMAGASZ!


#6 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 22 stycznia 2012 - 15:25

skoro nie chcesz sie rozwodzic i wyjasnic swojego zdania + odsylasz do sieci, to po co zaczynasz watek?

troche mi sie przypomina komentarz Strejlau'a o Rustu "te lewa noge to ma taka, nie bede mowil jaka, bo juz kiedys powiedzialem.." Dołączona grafika


czy moje wyjaśnienie w czymś ci pomoże ?
nie masz własnego zdania ?

Dołączona grafika


#7 Elfisher

Elfisher

    ★★★★★

  • Moderator
  • 2 524 postów
  • d2jsp Elfisher

Napisano 22 stycznia 2012 - 20:24

nie bojcie sie, acta nie przejdzie

Dołączona grafika


#8 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 23 stycznia 2012 - 18:20

przed chwilą skończyła się konferencja prasowa Boniego i Zdrojewskiego
przed nami już tylko proces ratyfikacji :(
czysta formalność ( lekko odciągnięta w czasie, co by uspokoić masy )

Dołączona grafika


#9 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 23 stycznia 2012 - 19:56

Nawet, gdyby przeszło, nic by nie zmieniło, takie jest generalnie moje zdanie. Internet sam się moderuje, jeśli państwo wejdzie w kompetencje moderatora, to internauci przeniosą się do innego protokołu.

Ale to, co mi się w akcji podoba, to jej rozdźwięk. Dobrze, ludzie się aktywizują i sprzeczają z władzą. Świadome społeczeństwo = lepsze życie ;)

#10 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 23 stycznia 2012 - 21:23

Nawet, gdyby przeszło, nic by nie zmieniło, takie jest generalnie moje zdanie. Internet sam się moderuje, jeśli państwo wejdzie w kompetencje moderatora, to internauci przeniosą się do innego protokołu.

Ale to, co mi się w akcji podoba, to jej rozdźwięk. Dobrze, ludzie się aktywizują i sprzeczają z władzą. Świadome społeczeństwo = lepsze życie Dołączona grafika



musisz o tym powiedzieć chińczykom - oni chyba nie wiedzą że mają taką możliwość.
żyją w zupełnie innym świecie internetowym niż ty, a przecież mogą się przenieść do innego protokołu :D

nic na pewno nie będzie się działo z dnia na dzień
jeżeli ktoś ma pojęcie jak to działa w państwach demokratycznych to wie że samo podpisanie ACTA jeszcze nic za sobą nie niesie.
potrzebne są zmiany w ustawodawstwie, przepisy wykonawcze oraz zmiany w kodeksach.

Dołączona grafika


#11 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 24 stycznia 2012 - 00:08

A myslisz, ze jak to w chinach dziala, ze niby maja taka kontrole, a cyberkanibalizm rozpanoszyl sie u nich na dobre?

Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk

#12 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 24 stycznia 2012 - 16:29

zgadza się wielu chińczyków sobie z tym radzi
a wiesz ilu siedzi w więzieniu ?
myślę że nie o to nam wszystkim chodzi

http://cenzura.zyxis.../chiny_internet
http://echiny.pl/kul...rnet-w-chinach/

Dołączona grafika


#13 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 24 stycznia 2012 - 16:40

http://www.digart.pl...ml#.Tx7QhYGzRI6

na dole jest kilka linków - warto poczytać

Dołączona grafika


#14 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 06 lutego 2012 - 16:34

spodziewałem się trochę szerszego odzewu.
czy na tym forum są tylko dzieciaki ?

To, że ktoś ma odmienne zdanie na ten temat, nie znaczy, że należy go od dzieciaków wyzywać ;) Spokój.

Dołączona grafika


#15 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 06 lutego 2012 - 18:37

To, co mnie niepokoi w sprawie acta, to prawde mowiac nie ustawa, a sposob jej wprowadzenia - poljawnie, a do dyskusji zaproszono jedynie organizacje zwiazane z ochrona praw autorskich, czyli de facto - beneficjentami ustawy. Moim zdaniem taki tryb ociera sie o korupcje.

Zerknijcie, prosze tu http://www.isoc.org.pl/201202/acta

I piszcie, jakie jest wasze zdanie na ten temat

Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk

#16 Elfisher

Elfisher

    ★★★★★

  • Moderator
  • 2 524 postów
  • d2jsp Elfisher

Napisano 06 lutego 2012 - 19:38

Rip, bez przesady. w pracy przez 8 godzin slucham w radiu o acta itp, wracam do domu wszystkie fora, blogi, serwisy informacyjne ciagle o acta, wychodze z kumplami wszyscy o acta. ilez mozna? mam juz po dziurki w nosie tego zamieszania. ludzie sraja po gaciach na sama mysl o acta a przeciez i tak wiadomo, ze nawet gdyby weszlo to dzisiaj w zycie, dotyczyloby jedynie wielkich korporacji ktore nielegalnie wykorzystuja dobro innych. chyba nie myslisz ze za sciagniecie filmu z torrenta zabraliby mi kompa i wsadzili do pierdla? tutaj jest o tym cicho bo wszyscy sa juz tym znudzeni i nie ma sensu ciagnac tematu poruszanego na wszystkich wiekszych forach...
ehhh i dalem sie sprowokowac, mialem nie zaczynac rozmowy Dołączona grafika

Dołączona grafika


#17 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 06 lutego 2012 - 19:48

Rip, bez przesady. w pracy przez 8 godzin slucham w radiu o acta itp, wracam do domu wszystkie fora, blogi, serwisy informacyjne ciagle o acta, wychodze z kumplami wszyscy o acta. ilez mozna? mam juz po dziurki w nosie tego zamieszania. ludzie sraja po gaciach na sama mysl o acta a przeciez i tak wiadomo, ze nawet gdyby weszlo to dzisiaj w zycie, dotyczyloby jedynie wielkich korporacji ktore nielegalnie wykorzystuja dobro innych. chyba nie myslisz ze za sciagniecie filmu z torrenta zabraliby mi kompa i wsadzili do pierdla? tutaj jest o tym cicho bo wszyscy sa juz tym znudzeni i nie ma sensu ciagnac tematu poruszanego na wszystkich wiekszych forach...
ehhh i dalem sie sprowokowac, mialem nie zaczynac rozmowy Dołączona grafika


"ze nawet gdyby weszlo to dzisiaj w zycie, dotyczyloby jedynie wielkich korporacji ktore nielegalnie wykorzystuja dobro innych."

myślisz że jest to prawo które będzie bronić praw biednych, indywidualnych twórców ?
myślisz że tak naprawdę chodzi o filmy ?

wiecie dlaczego tak łatwo rządzić Polską ?

bo prawie nikt nie czyta, a nie większość z tych co czytają, nie czytają ze zrozumieniem.

Dołączona grafika


#18 Elfisher

Elfisher

    ★★★★★

  • Moderator
  • 2 524 postów
  • d2jsp Elfisher

Napisano 06 lutego 2012 - 20:14



"ze nawet gdyby weszlo to dzisiaj w zycie, dotyczyloby jedynie wielkich korporacji ktore nielegalnie wykorzystuja dobro innych."

myślisz że jest to prawo które będzie bronić praw biednych, indywidualnych twórców ?
myślisz że tak naprawdę chodzi o filmy ?

wiecie dlaczego tak łatwo rządzić Polską ?

bo prawie nikt nie czyta, a nie większość z tych co czytają, nie czytają ze zrozumieniem.


wez pod uwage ze ACTA nie zostala stworzona zeby lapac drobnych piratow ktorzy w zaciszu domowym ogladaja seriale na megavideo ( [*] ). wyszla na jaw glupota poslow ktorzy poparli ustawe tylko dlatego ze jest nowa i opracowana przez amerykanow. mysle ze za bardzo wziales sobie do serca to, o czym tarabania media od tygodni. uwierz mi, ze w tym co uslyszysz w radiu czy tv nie ma nawet 50% rzetelnych informacji. wyobrazasz sobie, zeby kraj taki jak polska mial nadzorowac kilkanascie milionow internautow? ja nie, i zapewniam cie ze gdyby nasz cudowny premier podpisal ta ustawe, zostalaby bardzo szybko wycofana. w polsce nie ma srodkow ani mozliwosci na to, aby dostawca internetowy filtrowal i odpowiednio egzekwowal wszystkie twoje wybryki. jak juz mowilem ACTA zostala stworzona z mysla o ludziach czerpiacych korzysci finansowe z piractwa na duza skale. nikt nigdy nie przejmowal sie i nie bedzie sie przejmowac tym, ze zwykly szarak pobral piosenke z YT, czy sciagnal film. zyjemy w wolnym kraju i nikt nie pozwoli na zrobienie z europy chin czy korei.

Dołączona grafika


#19 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 06 lutego 2012 - 20:19

wez pod uwage ze ACTA nie zostala stworzona zeby lapac drobnych piratow ktorzy w zaciszu domowym ogladaja seriale na megavideo ( [*] ). wyszla na jaw glupota poslow ktorzy poparli ustawe tylko dlatego ze jest nowa i opracowana przez amerykanow. mysle ze za bardzo wziales sobie do serca to, o czym tarabania media od tygodni. uwierz mi, ze w tym co uslyszysz w radiu czy tv nie ma nawet 50% rzetelnych informacji. wyobrazasz sobie, zeby kraj taki jak polska mial nadzorowac kilkanascie milionow internautow? ja nie, i zapewniam cie ze gdyby nasz cudowny premier podpisal ta ustawe, zostalaby bardzo szybko wycofana. w polsce nie ma srodkow ani mozliwosci na to, aby dostawca internetowy filtrowal i odpowiednio egzekwowal wszystkie twoje wybryki. jak juz mowilem ACTA zostala stworzona z mysla o ludziach czerpiacych korzysci finansowe z piractwa na duza skale. nikt nigdy nie przejmowal sie i nie bedzie sie przejmowac tym, ze zwykly szarak pobral piosenke z YT, czy sciagnal film. zyjemy w wolnym kraju i nikt nie pozwoli na zrobienie z europy chin czy korei.



nawet mi się nie chce odpowiadać na to co napisałeś
sorry, pierdolisz trzy po trzy

Dołączona grafika


#20 kayman

kayman
  • Użytkownik
  • 465 postów
  • GG 6861197
  • LocationWarszawa
  • d2jsp kayman67
  • Konto D2 kayman11

Napisano 06 lutego 2012 - 20:51

napisanie regulaminu na strone ktora mam zamiar stworzyc przez prawnika od prawa cywilnego kosztuje 2500 + vat a moglbym zrobic przeciez kopiuj-wklej z podobnej strony, zmienic nazwe fimy i koniec - w/g tych co nie chca przepisow to niech frajerzy placa za takie publikacje

kazdy artykul w internecie ktos napisal( i nawet jak nie zapalcil za niego, a czesto tak bywa, to poswiecil temu czas), kazdy film i muzyke ktos stworzyl - autor nie ma ochoty byc okradany

co druga faktura wystawiana przeze mnie za oprogramowanie ktore pisze jest z przekazaniem praw autorkich, jezeli nie przekazuje tych praw ozacza to ze oprogramowanie jest moje i moge sprzedawac je w wielu kopiach - nie mam ochoty byc okradany

Rip sam pierdzielisz o wolnosci a nie masz nawet pojecia o czym, swoboda wypowiedzi to jedno a prawa autorskie czyjekolwiek to drugie

acta dotyczy praw autorkich nie swobody wypowiedzi, a do tej ostatniej masz konstytucyjne prawo (z ograniczeniami ofc typu ze nie mozna innych obrazac lub rozpowszechniac pewnych zabronionych tresci)

populistyczne pierdy gowniarzy, ze taz dales sie w to wciagnac




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych