Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kościół katolicki w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kitiara_uth_Matar

Kitiara_uth_Matar
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • LocationAktualnie Łódź

Napisano 05 kwietnia 2005 - 21:44

Temat bardzo kontrowersyjny. Wiem, że wiele osób może mnie "zjechać" za wyrażenie tu mojej opinii, ale cóż... raz się żyje.

Jak wiadomo, katolicyzm jest w Polsce od X wieku n.e. Rozprzestrzenił się bardzo na przestrzeni wieków i teraz 97% Polaków twierdzi, że jest katolikami. Polski naród twierdzi również, że jest bardzo tolerancyjny, lecz czy aby na pewno?
Na sali obrad w sejmie jest widoczny krzyż... Dlaczego więc, skoro jesteśmy tacy tolerancyjni i mamy AŻ 3% (to dużo) osób innego wyznania w kraju, nie ma tam żadnych innych symboli religijnych takich jak Gwiazda Dawida czy figurka Buddy? Nie ma tam czegoś takiego, ponieważ Kościół na to nie pozwala. Ponieważ to właśnie Kościół rządzi naszym państwem, a nie włądza swiecka.
Ponoć jestesmy państwem świeckim... Jakby to powiedział mój znajomy... Bull shit. Od czasu, gdy tylko Kościół katolicki znalazł się w Polsce, przejął władzę w tym kraju. Kościół nie toleruje innych wyznań a dlaczego? No bo po co, skoro on jest tym "naj". Pff... Śmiac mi się chce, jak pomyśle o tym "naj" Kościele.
Instytucja przeżarta przez własne intrygi, wlasne komisje śledcze i w dodatku oszukująca na prawo i lewo.
Po jaką cholerę Kościół wtrąca się w sprawy takie, jak aborcja, czy eutanazja? Przecież wg Kościoła czlowiek staje się człowiekiem dopiero, gdy otrzyma duszę, prawda? A to dopiero zonk... Mężczyźni dostają duszę drugiego dnia po narodzinach, a kobiety szóstego dnia. I tu jest równouprawnienie tak bardzo propagowane przez Kościół?!
Majątki kościelne... Tak, własnie. Kościół to najbogatsza instytucja w naszym państwie. Księża mają po dwa - trzy super drogie samochody.... Mają po kilka domów... A mimo to, ciągle żądają - tak! właśnie! ŻĄDAJĄ! - od wiernych, aby dawali na tacę.
Celibat... Po co go w ogóle wprowadzano? (no dobra... historię znam i wiem czemu - w końcu zdaję maturę z histy) A czy teraz jest przestrzegany? Nieeee.... Bo księżom się nie chce.
Kolejna kwestia... Biblia. Była tyle razy zmieniana na soborach, że strach się bać. Kościół nie chce pokazać tej oryginalnej Biblii - bez żadnych zmian - gdyż boi się, że wielu ludzi skapnęło by się, że coś jest nie tak z instytucją kościelną... Nawet ekipie Discovery Rzym nie udostępnił tej oryginalnej Biblii z obawy, aby nie wydalo się coś, co mogloby zaszkodzić Kościołowi.
Tolerancyjność? Gdzie? Przecież to Kościół powodował, że różne niesnaski byly pomiędzy ludźmi innych wyznań. To Kościół sponsorował wyprawy krzyżowe, aby "nawracać" niewiernych. Ale przecież oni byli wierni... Byli wierni wlasnym/własnemu bogom/bogu. Dlaczego Kościół zawsze robił wszystko na siłę? Nie mógl zrozumieć odrębności ludzi? Przecież to Kościół dokładnie wytępil wiele narodów (np. Prusaków), albo uzywal ich jak niewolników...
A teraz uwaga, uwaga! Ostatnia już kwestia. Sprawa Terry Shiavo i Kościoła. Po jaką cholerę Kościół chcial przedłużenia jej życia, skoro nie chciał przedlużyć życia papieżowi?! Przecież dobro papieża powinno stać na pierwszym miejscu, a tu nie... Kosciół wtrącil się w życie tamtej kobiety i skoro - jak twierdził jej mąż - nie chciała żyć jak warzywo, to dlaczego Kościół nie pozwalal na eutanazję? A skoro nie pozwalał... To dlaczego tak bez żadnych skrupułów pozwolił na śmierć papieża? Toż to niedorzeczne...
Wiem, wiem.... 'jeżdżę' i to równo po Kościele... Lecz nie mam nic do zarzucenia jednej osobie, która pracowała w tej instytucji.
Ponoć Jan Paweł II kiedyś popelnil wiele błędów, za które cierpieli ludzie. Lecz o tym głośno się nie mówi. (jedno tylko mogę mu zarzucić: ukrywal przed światem wszystkich księży pedofili oraz tych, którzy mieli kochanki i dzieci z tych związków). Był konserwatystą, lecz przecież jakiś zasad musial się trzymać, aby przetrwać w świecie, gdzie praktycznie nie ma prawa bytność sprawiedliwości.

Jeżeli urazilam kogoś uczucia religijne, wielkie GOMENASAI. Wyrazilam po prostu swoją opinię na ten temat.

#2 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 06 kwietnia 2005 - 00:12

Dam tu napisany przeze mnie jakis czas temu felietonik na temat chrzescijanstwa ^^"

RaptoRa historia religii chrzescijanskiej

Ludzie sie bali ognia i blyskawic. Bali jak jasna cholera. Wiec jeden sprytniejszy wmowil im, ze za tym ogniem stoi jakis duzy pan i on moze z nim posredniczyc. Powiedzial - Duzy Pan chce zarcia, dajcie mi zarcie, ja mu je przekaze, Duzy Pan sie uspokoi. Wiec dawali, ale poczatkowo nie dawali temu wiary - naturalnie mu nie wierzyli. Ale kiedy zaczeli zauwazac, ze burza w koncu przechodzi (a co sprytniejszy, pozniej kaplanem nazwany zauwazyl, iz ZAWSZE przechodzi), to stwierdzili, ze warto dawac swoje polcie z mamuta kaplanowi, bo dzieki temu nie musza sie bac burzy. A nawet jak jakis oberwal piorunem, to kaplan na to, ze widac za malo sie modlil. Wiec modlili sie zarliwiej i wieksze dary skladali, a kaplan na efekcie placebo utrzymywal spolecznosc pod kontrola.
Pozniej zaczeli sie zbierac kaplani-zboczency - tacy, co lubili ofiary z ludzi, swad palonego miesa, ofiary z dziewic i tym podobne bzdury - religie staly sie krwawe. Ludzie sie bali kaplanow, bo zesla im niebo na leb, wiec dalej w ich wymyslonych bogow wierzyli. Ale jeden kaplan sie im postawil - powiedzial - A tu was mam, ja wiem, ze bog jest lagodny! A ja jestem jego synem i jak bedziecie za mna szli, to czeka was raj w niebie (a to lol, obiecywac cos, co jak sie nie spelni, to i tak nie bedzie mozna zareklamowac ;] ). A wiec ludzie poszli za nim, bo nie skladal ofiar z ludzi, tylko dawal chleb i propagowal milosc blizniego - sweet... Gosc beknal w kalendarz (bo kaplanom innej religii sie to nei spodobalo) i jego kaplani poszli po rozum do glowy. Pomysleli - nasz prorok nie zyje, ale za to my jestesmy. Wiec skrecimy z tego bajeczke, ze zmartwychwstal, jeszcze dorzucmy pare opowiastek z jego zycia i bedziemy miec swieta ksiege - I wzieli ksiege i za czytanie z niej opowiastek o charakterze edukacyjnym dostawali rozne wynagrodzenia - darmowy obiad, zarcie na droge. Pomysleli sobie - skoro mozna zarcie, to mozna tez kase - stad sie wziela dziesiecina =) . Religia byla druga wladza - tzw. duchowa, bo dawala ludziom oparcie duchowe - super. Ale zgarniala za to kase ;] A kiedy pojawila sie konkurencja - papiez, naczelny kaplan chrzescijan wolal do swietej wojny! A kiedy jacys goscie sie zorientowali, ze ich robi w bambuko - spalic ich na stosie, co beda myslec, lobuzy heretyckie jedne! I tak kwitla inkwizycja, a papiez krecil kasiorke na glupocie ludzkiej. I tak jest do dzis - Podziwiajmy Watykan, ale nie powinnismy z mniejsza pogarda niz sasiednie koloseum. Ogladajmy wielkie oltarze i pytajmy sie - ile kasy na to poszlo? I co z tego przyszlo? Ladny oltarz :/

Potem dodam - szanowalem papieza jako jedna z dwoch osob, ktore obalily komunizm. Ale nie szanowalem, nie szanuje i nie bede szanowac tej schizy, ktora wokol niego sie zrobila. Papiez na pielgrzmce w Polsce = wszystkie gazety o papiezu, wszystkie telewizje i wszystkie radia, wszyscy gadaja o papiezu, modla sie do papieza (nie do boga, tylko papieza). To jest chore. Bardziej chore niz mania Malysza albo ogolnopolska mania nienawidzenia policji. W Polsce narodzil sie nowy odlam chrzescijanstwa - Wojtylizm. Niedlugo przyznacie mi racje...

I jeszcze kaze komus popatrzec logicznie na to, co jest na pierwszym miejscu w polskim kosciele - Rydzyk, ktorego nawet potepic nie potrafia, mimo iz wszyscy wiedza (chyba?) ze glowom kosciola nie podoba sie to, co Radio Ma Ryja wyprawia.

Kosciol kojarzy mi sie z najgorsza, najbardziej konserwatywna, zacofana, najbardziej bezsensowna organizacja. Nie mam zamiaru miec z tym cokolwiek wspolnego. A tfu!

#3 Kitiara_uth_Matar

Kitiara_uth_Matar
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • LocationAktualnie Łódź

Napisano 06 kwietnia 2005 - 07:05

Wow. Niezłe Raptor, niezłe ^_- Myślalam, że mnie potępią, a tu proszę... ^^
Taka schiza wokół papieża była (no i ciągle jest), ponieważ Kościół tak chciał. Zobaczyl, że czasów PRLu już nie ma, no to można sobie rozdmuchać historyjkę o tym, że papież jest Polakiem i ludzie MUSZĄ się modlić, no bo tak należy. A teraz po śmierci papieża to dopiero Kościół ma wzięcie! Pomyśleć, że gdy był PRL, to ledwo jakąś kilku zdaniową notkę o papieżu sklecili i było dobrze, a teraz jak nie napisze się całego artykułu czy nawet książki, to już jest źle. No bo Kościół tak każe.
Jak już zauważyłam i Ty Raptor też zauważyłęś, Polską rządzi Kosciół a nie rząd z prezydentem na czele.
Co do Rydzyka... Dlaczego mieliby go potępiać, skoro dzięki niemu stare babuleńki chodzą do kościola i dają niemal całą swoją emeryturę na tacę? Toż to jest im na rękę. A to, że ksiezom nie pasują kazania Rydzyka... No i co z tego? Mają z tego dużą kasę i już.

Kosciol kojarzy mi sie z najgorsza, najbardziej konserwatywna, zacofana, najbardziej bezsensowna organizacja. Nie mam zamiaru miec z tym cokolwiek wspolnego. A tfu!

Brawa dla tego pana! Popieram!

#4 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 06 kwietnia 2005 - 10:01

Kiedy bylem w 3 klasie podstawowki, to zaczalem ksiedzu zadawac niewygodne pytania:
-A czemu nie ma zadnych sladow po bogu?
-A czemu skoro nas tak bog kocha, to niektorzy ida do piekla?
-A skoro bog jest miloscia, do czemu wymordowal prawie cala ludzkosc w potopie?
-A wie ksiadz, ze z fizycznego punktu widzenia potop bykby niemozliwy?
-A czemu wszystkie swieta w Polsce sa smutne?
-Po co kosciolowi tylu swietych?
-Skad ksiadz wzial kase na ta nowiutka bmke?

Skonczylo sie na tym, ze zaczalem probowac inne religie... Muzulmaninem nie chcialem zostac, bo mieli oni zbyt duzy rygor w odprawianiu modlow. Przez pewien czas probowalem zrozumiec taoizm, satanizm, protestantyzm, konfucjanizm a nawet religie starozytnej Persji. W kazdej widzialem to samo - ludzie sie modla i placa kase kaplanom, ktorzy robia co chca. Zostalem ateista i dobrze mi z tym. Jesli idac za Marksem, okreslic w dzisiejszych czasach klase "prozniacza" to bylby to kler. Jedyne, co widze u nich, to przywileje - podatkowe, moralne, wszyscy wierni ich kochaja a wzamian co kler daje? Regulki z bilblii klepia i kaza sie modlic... i przy "okazji" zbieraja na tace.

Rydzyka, co stwierdzilem nie lubi nikt, kto nie jets jego wyznawca... I to przeszkadza klerowi, ale boi sie mu postawic... Nawet nasz kochany papiez nie odwazyl sie na rydzyka zlego slowa powiedziec, mimo ze on w radiu gadal wszystko na odwrot niz papiez.
Papiez: Polska jest czescia Europy!
Rydzyk: Unia to wytwor diabla
I tak dalej i tak dalej... jako osoba zwiazana z polityka glownie takie aspekty w rydzyku widze, moja wina. Ale wystarczy popatrzec na program partii rydzyka, zeby zrozumiec, jakie jest oblicze kosciola:
-powrot do gospodarki planowanej (czyli skompromitowanej juz gospodarki krajow socjalistycznych - konserwatyzm a nawet cofanie sie)
-wyjscie z Unii Europejskiej (ktora wiecej nam daje niz zabiera. Bedziemy druga Bialorusia, a moze nawet Iranem Europy)

Jesli Rydzyk przejmie wladze, do wyjezdzam! Na Jamajke! Do konca zycia bede sie obijac, sluchac regge i rechotac z polskich katolikow!

#5 Kitiara_uth_Matar

Kitiara_uth_Matar
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • LocationAktualnie Łódź

Napisano 06 kwietnia 2005 - 13:03

(Ehh... I znowu tylko my dwoje dyskutujemy... Ludzie! Ruszcie się!)

Raptor, trzeba bylo zadać to pytanie, które ja zawsze zadawalam katechetkom w podstawówce: W jaki sposób Maryja urodzila syna, skoro była dziewicą? Była wiatropylna, czy co? (nie dziw się :P Już wtedy planowałam iść do klasy biol-chem :P)
Co do różnych wiar... Sprawdzałam prawoslawie i do gustu nie przypadły mi ich przydługawe msze... Owszem, większą część mszy zajmuje spiewanie psalmów, lecz bez przesady... Półtorej do dwoch godzin ciągle stać? A i tak w większości nie rozumie się tego, co ksiądz mówi, gdyż litania jest albo po rosyjsku, albo po ukraińsku.
Czy jestem chrześcijanka? Nie bardzo... Moi rodzice zresztą też. Do Kościla nie łazimy, gdyż nie lubimy księży, zimna panujacego w Kościele oraz nudnych i długich mszy. Świeta ochodzimy, lecz i tak nie jest to wg takich zasad, jak nakazał Kościół. (mięso rulez :P)
Co do Rydzyka... Owszem, papież mu nie podskoczył, bo po co? Jeszcze taki Rydzyk nagadalby coś na niego w swojej audycji radiowej i dopiero byłaby chryja... Rzym by się obraził na Polskę, a tak przecież nie mogło byc! A dlaczego nie? No bo papież byl Polakiem! A poza tym... Coś slyszalam, że Rydzyk podpada coraz większej liczbie osób, które go sluchają. Ponoć ma jakąś audycję, gdzie ludzie mogą dzwonić i zadawać mu pytania "na żywo". No i jakiś facet ciągle dzwoni z pytaniem: "Jak Maryja mogla zajśc w ciążę i urodzić syna, skoro była dziewicą?" Na to Rydzyk jak najszybciej odkłąda słuchawkę i mówi szybko - "To nie na temat."
Ale to radio jest niezłe, jak człowiek chce się pośmiać z głupoty ludzi, któzy tam występują ;)

#6 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 06 kwietnia 2005 - 15:50

Tak... jeden sluchacz zadzwonil do Rydzyka:
-A ja, prosze ksiedza popatrzylem na to, co robi Platforma Obywatelska i musze stwierdzic, ze ona wcale nie jest taka zla.
Na to rydzyk
-Czy ty sie na pewno do wlasciwego radia dodzwoniles?

I to ma byc wolnosc wypowiedzi? Cofnac koncesje i zarekwirowac sprzet... A jakiego maja sponsora!

#7 Guest_BGRAD_*

Guest_BGRAD_*
  • Gość

Napisano 07 kwietnia 2005 - 09:32

Ostatnio w Słupsku ( gdzie mieszkam ), była własne afera z radiem Ma ryja. Mianowicie na zabytkowym kościele umieścili blaszaną elame tego radia. Gdy odpowiednie władze zostały zawiadomione przez mlodzieżówke SLD ( akurat im się to nei spodobało, że takie coś jest - z rszta nie dziwie sie im ). No i gdy LPR ( partia katolica, będaca blisko z kosciołem ) dowiedziałą się o tym, co moodzieżówka SLD zrobila, posęł Robet Strąk, stwierdł, że to działanie jest bezprawne i zażądał, by zdelegalizować tą organizacje. Na co to jest przyład ?? Po pierwsze, na to, że kościół ( i organizacje z nim związane ) nie lubia jak se do nich skacze po drugie, że kościół znowu się zbyt rzadzi w tym państwe. Co do tej afery, jeszcze ozna dodać wypowiedzi osób, które wypowiadały sę na ten teat na Polsacie w jedym z ich programów informacyjnych ok 16. gdyby te wypowiedzie zebrać do kupy możnaby powiedziec "Wszystko co jest przeci kościolowi i radiu maryja jest złe, nawet jesli tamte łąmią prawo"

Co do parti LPR - jest ona jedną z bardziej nietolerancyjnych na polskiej arenie politycznej. Pare tygodni temu, było o komuni śietej dawanej do dłoni i oni to oprestowali, z jakiś tam powodów. No była taka opinia, ze oni chca byś abrdziej papiescy od papierza, który na to zezwolił.

coś jeszcze napewno napsize, jak wróce z szkoły...

#8 Guest_najm_*

Guest_najm_*
  • Gość

Napisano 07 kwietnia 2005 - 09:56

Taa ..ja tylko moge podkreslic, ze w ostatnim czasie Bóg (ktorego tak wszyscy miluja) sszedl na drugi plan .. Papiez byl wielkim czlowiekiem, ale to co teraz sie zaczyna robic to jest skandal. Kazdy przed drugim chce pokazac jak on to bardzo cierpi, ale czemu tu cierpiec? W chrzescijanstwie jest mowa o zyciu po zyciu ..to przeciez Papiez zyje teraz z Bogiem (czyli jest szczesliwy), to czemu sie mamy martwic? Zeby pokazac innym jacy jestesmy?
Kosciol stracil u mnie mniemanie od kad ciagle widze jak stara sie zyskac jak najwiecej pieniedzy od ludzi, ktory wierza w ich dobre intencje .. tylko czemu z tych pieniedzy nie pomaga sie np biednym, ktorzy stoja np przy kosciolach?
Papiez byl wielkim czlowiekiem, ale strasznie cierpial spowodu wlasnego wieku pod koniec zycia, wiec to raczej dobrze ze odszedl z tego swiata .. nie musi juz cierpiec, a co mial zrobic to zrobil ..teraz wszystko od nas zalezy .. nie od popiswywania sie .. a postepowania wg Jego wskazowek. (ktore sam kosciol nie do konca przestrzega)

Sorry za lekki off-top
Nie ma tutaj off'a. Po prostu powiedziałeś na temat Kościoła i papieża to, co sądzisz, a to jest jak najbardziej do tematu. Kitiara.

#9 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 07 kwietnia 2005 - 12:33

"Wszystko co jest przeci kościolowi i radiu maryja jest złe, nawet jesli tamte łąmią prawo"

Mylisz sie. Kosciol nigdy nie lamie prawa, bo jest nad nim :P

Niedawno, jak papiez umieral, to zostalem poproszony przez znajomych z roku, sympatykow wszechpolakow, o zmiane statusu na gg na papiezochwalczy. Wybaczcie, ale chcialem to przeniesc w oryginalnej formie:

Qmpel: (Sobota 02.04.2005 23:59)
chuj ci wdupe
RaptoR: (Niedziela 03.04.2005 00:01)
ze co?
Qmpel: (Niedziela 03.04.2005 00:01)
zmien opis alboci dopierdole


Oraz

Uki: (Sobota 02.04.2005 22:21)
wylacz urwa ten opis
ze jestes ateisa to chociaz uszanoj wiare innych
bo inni szanuja twoja
(Sobota 02.04.2005 22:22)
rozumiesz do huja


Oto obraz praworzadnego katolika w Polsce. Jak ja moge niby ich szanowac?1

#10 Kitiara_uth_Matar

Kitiara_uth_Matar
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • LocationAktualnie Łódź

Napisano 01 czerwca 2005 - 12:15

Dlatego Kościołowi należy powiedzieć: "Zdzwonimy się!" i wiecej do niego nie zaglądać.

Ale do tematu. Ostatnio prszyło mi coś na myśl, po rozmowie z rodzicami i przeczytaniu "Historii Japonii" autorstwa pani Tubielewicz.
A więc tak... Czy uważacie, że wiara chrześcijańska jest wiarą w jednego Boga? Ale czy na pewno? Czy na pewno ten Bog jest tylko jeden? Ponoć ludzie modlą się tylko do jednego Boga... Więc po jaką cholerę modlą się też do Maryi i Jezusa? No bo... Bo chrześcijaństwo jest jedną z religii politeistycznych! Ha! I tu Was mam!
Chrześcijaństwo nie jest religią monoteistyczną, jak nam od dzieciństwa wmawiano na lekcjach religii i w Kościele. Gdyby jednak była to religia monoteistyczna, nie byłoby czegoś takiego jak Jezus, Maryja, apostołowie i święci.
Załóżmy, ze Bóg jest wyobrażeniem Zeusa... A więc Maryja będzie Herą, a Jezus Heraklesem. Nie, nie buntujcie się rpzed takim czymś. Sluchajcie. Zeus był najwyższym z bogów i sprawował pieczę nad cłąym światem i nad wszystkimi innymi bóstwami, prawda? A co robi Bóg? Jest tym samym! Następnie... Apostołowie. Kim byli pozostali bogowie (poza Herą i Zeusem)? Byli podwładnymi Zeusa i sprawowali pieczę nad ludźmi w różnych ich dziedzinach. Na przykłąd Hermes był opiekunem złodziei (!). Artemida myśliwych. A teraz? Teraz ci wszyscy święci pełnią dokładnie takie same role, chociaż jest ich od cholery i ciut ciut (tych świętych).

A teraz do Jezusa i Marii Magdaleny. Ta kobieta nie byla żadną ladacznicą. Ona rpzecież byla żoną jezusa i miala z nim dwojkę dzieci. A Jezus miał brata, więc Maryja albo była wiatropylna, albo Kościół przepięknie pozmieniał Biblię i wszystko inne. Na obrazie "Ostatnia wieczerza" przy Jezusie siedzi apostoł, który ma bardzo kobiecą twarz, prawda? o ponoć jest Maria Magdalena. Po śmierci meża została zmuszona do wyjazdu z miasta i kraju, gdyż pozostali apostolowie i tworzący się wówczas Kościół nie daliby jej żyć. Tak ją oczernili, ze kobieta była bliska załamania. No. Ale udało jej się uciec do Galii i tam ludzie przyjęli ją bardzo łaskawie i pozwolili jej tam zostać. Niestety, ale dzieci Jezusa nie miały tyle szczęścia. Chrześcijanie z Jerozolimy zabili je.


O! Zobacz BG, zobacz... "Odgrzałam stary temat"! I co? Zlinczujesz mnie teraz? A powiesz mi za co?
A poza tym, w "Books about Diablo" sam odgrzałeś ten temat i sam na siebie nie najechałeś. Taki z Ciebie "Wielki Pan Moderator". Pff...


#11 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 01 czerwca 2005 - 15:03

Hehe, dobre :D Nigdy sie nad tym nie zastanawialem... ale powinnas chyba napisac, ze chodzi ci o kosciol katolicki, bo np. luteranie odrzucaja wiare w Maryje i cale stado swietych ;]

#12 cyngiel

cyngiel
  • Użytkownik
  • 620 postów
  • Location3. planeta od slonca
  • Konto D2 nicram

Napisano 01 czerwca 2005 - 15:14

hehe:D fajny ten dopisek^^

[ Dodano: 2005-06-01, 16:15 ]

O! Zobacz BG, zobacz... "Odgrzałam stary temat"! I co? Zlinczujesz mnie teraz? A powiesz mi za co?
A poza tym, w "Books about Diablo" sam odgrzałeś ten temat i sam na siebie nie najechałeś. Taki z Ciebie "Wielki Pan Moderator". Pff...



#13 Guest_Fuujin_*

Guest_Fuujin_*
  • Gość

Napisano 01 czerwca 2005 - 15:57

Katolicy zwykle mają do tego jakieś pokręcone tłumaczenia, które niby mają mi wyjaśnić tą nieścisłość. "Bo widzicie, Trójca Święta to tak naprawdę jest Bóg, tylko że w kilku innych osobach. To znaczy, to są trzy osoby, ale jedna! 3 = 1!"

A kiedy powiesz im, że to kompletnie nielogiczne i irracjonalne, odpowiadają:
"Może dla naszych ograniczonych ludzkich umysłów wydaje się to nie do pojęcia, ale Bóg nie opiera się naszym ludzkim zasadom, jest wszechmogący!"

To wszystko wydaje się proste gdy samemu o tym myśleć, ale przy rzeczywistej rozmowy z katolikiem całą logikę możesz wyrzucić przez okno. Bóg jest jednocześnie jedną i trzema osobami, ludzie różnych języków mogą spokojnie ze soba rozmawiać, "wszystko" staje się "nie wszystkim" itd. itp.

Kiedyś wskazałem Swiadkom Jehowy że ta interpretacja jest strasznie pokręcona i poprosiłem, żeby chociaż powiedzieli mi, skąd wiedzą że akurat ta jest prawidłowa. Ich odpowiedź:
"Wspomaga nas Duch Boży..."
"A mnie wspomaga niebieski baranek nad moją głową (nie widzicie go, ale tam jest), i teraz każe mi powiedzieć że gadacie głupoty."
"Jest jeszcze coś - my mamy dobre chęci. Zawsze jeśli masz dobre chęci, twoja interpretacja będzie lepsza."
... No comments.

#14 Mizu

Mizu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 01 czerwca 2005 - 17:21

AŻ 3% (to dużo) osób innego wyznania w kraju, nie ma tam żadnych innych symboli religijnych takich jak Gwiazda Dawida czy figurka Buddy


Wiesz oficjalna religia Polski jest katolicyzm dlatego tam jest krzyz zauwaz ze w Persji nie ma krzyzyka w ich jakims tam niby parlamanecie.... zawsze rzadzily i beda rzadzic wiekszosci...

Po jaką cholerę Kościół wtrąca się w sprawy takie, jak aborcja, czy eutanazja


wiesz wtraca sie poniewaz wedlug Biblii to jest niedopuszczalne. Osobiscie uwazam ze w szczegolnych przypadkach eutanazja jest potrzebna. Zas co do aborcji akceptuja ja tylka w jednym wypadku gwalt, w kazdym innym jest to dla mnie ewidentne morderstwo...wiem ze takie myslenie jest przeczace sobie ale coz, jak ktos dal ciala i nie mial gumki niech placi :)

Co do dostawania dusz pierwsze slysze przeczytalem biblie kiedys i nie widzialem tego ;]
a wiec nie za bardzo w to wierze...


Tak, własnie. Kościół to najbogatsza instytucja w naszym państwie. Księża mają po dwa - trzy super drogie samochody.... Mają po kilka domów... A mimo to, ciągle żądają - tak! właśnie! ŻĄDAJĄ! - od wiernych, aby dawali na tacę


co do wiekszosci masz racje... ale popatrz na misjonarzy ludzi co pracuja w Mozambiku popatrz i zastanow sie oni maja takie same idee jakie glosi biblia nazwanie ich bogatymi interewenujacymi w sparwy swiata ludzmi to przegiecie....

To Kościół sponsorował wyprawy krzyżowe, aby "nawracać" niewiernych


coz jedna z ogromnych czarnych kart w historii kosciola

Sprawa Terry Shiavo


przedluzanie zycia tej kobiety to byl makabryczny sposob rodzicow na pozbycie sie cierpienia

Z postem Rapa ktorego prywatnie lubie i szanuje nie moge sie zgodzic sorka ale to dla mnie osobiscie totalna herezja :):)

Kosciol kojarzy mi sie z najgorsza, najbardziej konserwatywna, zacofana, najbardziej bezsensowna organizacja. Nie mam zamiaru miec z tym cokolwiek wspolnego. A tfu!


mylicie sie :) kosciol stoi na bardzo twardej opoce ktora przetrwala 2 tysciace lat upadkow wiary panstw mocarstw, i powiem wiecej zadna falaa nie jest wstanie jej zagrozic a nawet jesli znalazl by sie ktos lub cos kto moglby ja zniszczyc to milony ludzi by bronily jej wlasnym zyciem, moze nie miliardy ale miliony.

jaki sposób Maryja urodzila syna, skoro była dziewicą


oficjalna wersja zostala nagrodzona stanem blogoslawionym przez ducha swietego :) osobicie uwazam ze to i tak wyczyn Jozefa :), co nie umniejsza Chrystusowi

Co do opisu Rapa wiesz ja uwazam ze byl conajwyzje niestosowny :) mowicie o braku tolerancji kosciola a sami mozecie nie tolerowac czasem uczuc innych :)

Załóżmy, ze Bóg jest wyobrażeniem Zeusa.........


hehe ja tez czytalem Kod Leonarda super ksiazka zgadzam sie z jej wieloma punktami ale sa niektore dla mnie bezsensu np dynastia burbono potomkowie Chrystusa ;]

luteranie odrzucaja wiare w Maryje i cale stado swietych ;]


katolikiem jestem i musze stwierdzic ze w zadnych swietych nie wierze przypomne ze nie modlimy sie do swietych ale modlimy sie do Boga przez wstawiennictwo u swietych :)

Bo widzicie, Trójca Święta to tak naprawdę jest Bóg, tylko że w kilku innych osobach. To znaczy, to są trzy osoby, ale jedna! 3 = 1!"

A kiedy powiesz im, że to kompletnie nielogiczne i irracjonalne, odpowiadają:
"Może dla naszych ograniczonych ludzkich umysłów wydaje się to nie do pojęcia, ale Bóg nie opiera się naszym ludzkim zasadom, jest wszechmogący


Wiesz dla mnie zawsze bylo to troche dziwne ale spojrz na to inaczej, Bog mial jakis plan ktorego nikt nie zna, nikt go nie widzial osobiscie, tylko pod jakas postacia Bog nie musi byc dziadkiem na zlotym tronie, moze byc materia albo czyms czego czlowiek nie moze sobie wyobrazic bo tego nie zna bo tego nie ma na ziemi....

Kiedyś wskazałem Swiadkom Jehowy


Zgadzam sie


A tak odemnie ja osobiscie wierze w Boga , czytalem Biblie nie z fanatzymu itp ale z ciekawosci. Powiem wam moja maksyme Tak dla Boga Nie dla Kosciola.
Uwazam ze Kosciol zrobilw wiele zlego na przestrzeni wiekow, zachamowal postep nauki, innowacyjnosci gdyby nie kosciol teraz mieszkali bysmy na Marsie.
Ale skoro Kitty znasz Historie to wiesz ze min. Polska kultura przetrwala dzieki kosciolowi, ludzie uciekali sie do niego podczas zaborow, dzieki kosciolowie a dokladniej papiezowi upadl komunizm, o wiele szybciej niz mogl.
Powiem wam ze jak jestem w kosciele zadko slucham zrzedzenia ksiedzy bardziej rozmyslam o filozoficznych wyzszych sprawach.
W Biblii jest naprawde bardzo wiele madrych rzeczy ta ksiazka jest pelna dobrych rad i uczciwych zasad.
Powiem wam tyle ze gdyby wszyscy sie stosowali do jej regul ziemia bylaby niebiem.
Uwazam ze z powodu na kretynizm Ksiezy odwracanie sie od Boga i pierwotnych ideei Katolicyzmu czy raczej Chrzescijanstwa jest bledem :)

ps. Jako Fanatyczny Katolik staralem sie byc tolerancyjny no nie ?:D:D nie potepialem nikogo :D:D:D :twisted: :twisted:

#15 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 01 czerwca 2005 - 17:59

mylicie sie Smile kosciol stoi na bardzo twardej opoce ktora przetrwala 2 tysciace lat upadkow wiary panstw mocarstw, i powiem wiecej zadna falaa nie jest wstanie jej zagrozic a nawet jesli znalazl by sie ktos lub cos kto moglby ja zniszczyc to milony ludzi by bronily jej wlasnym zyciem, moze nie miliardy ale miliony.

Mi to rybka, jaka ma tradycje, ja pluje na tradycje, jesli za zachowaniem tych tradycji idzie smierc i meczenie ludzi, oklamywanie i wykorzystywanie ich finansowo. Tradycja jest niczym, jesli szkodzi. Jesli w RPA tradycja jest strzelanie do miejscowych, to mamy ja zachowac, "bo to tradycja"? "Bo stoi na 300 letnim fundamencie kolonizacji tego miejsca"? "Bo ludzie sie przyzwyczaili"?

oficjalna wersja zostala nagrodzona stanem blogoslawionym przez ducha swietego Smile osobicie uwazam ze to i tak wyczyn Jozefa Smile, co nie umniejsza Chrystusowi

Jakby nie patrzec, nawet jesli Jozef jej nie tykal (frajer), to zrobil to maly Dzizas wychodzac na swiat i - chca c, nie chcac - Maryja przestala posiadac blone dziewicza. Czyli nie byla dziewica, a niepokalane poczecie zaczelo sie od zdjecia owej niepokalanosci.

katolikiem jestem i musze stwierdzic ze w zadnych swietych nie wierze przypomne ze nie modlimy sie do swietych ale modlimy sie do Boga przez wstawiennictwo u swietych Smile

Kapliczka w kosciele, kleczacy ludzie przed obrazkiem Faustyny i krazaca po domach kosc, ktora ponoc jest wlasnoscia trupa owej Faustyny to nie jest wiara w nia?

#16 Kitiara_uth_Matar

Kitiara_uth_Matar
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • LocationAktualnie Łódź

Napisano 01 czerwca 2005 - 19:55

Polska kultura przetrwala dzieki kosciolowi, ludzie uciekali sie do niego podczas zaborow

Wiesz, dawno czegoś takiego nie slyszałam. Polska kultura przetrwała dzięki polskiemu podziemiu, które starało się za wszelką cenę zachować w Polsce jak najwięcej zabytków. Chronili je przed Kościołem. A co w tym czasie robił Kościół? Kościół adorował Niemców! Ile zabytkw zostało wywiezionych do Niemiec i już nigdy nie wróciło do Polski? Ile? Tysiące, jezeli nie więcej.
Podobnie było w czasie II wojny światowej i zaraz po niej. To Kościół katolicki pomagał zbrodniarzom hitlerowskim uciec do Ameryki i tam żyć w bardzo dobrych warunkach. Polacy zawsze dużo płącili na tacę. I właśnie z tych pieniędzy sponsorowano owe wywózki Niemców. I jakoś, gdy to ujawniono, nikt z Polski nie protestował przeciwko Kościolowi. Jedynie USA wytoczyło proces (jeden z wielu) Kościolowi katolickiemu na świecie o ten fakt.

Cytat:
katolikiem jestem i musze stwierdzic ze w zadnych swietych nie wierze przypomne ze nie modlimy sie do swietych ale modlimy sie do Boga przez wstawiennictwo u swietych Smile
Kapliczka w kosciele, kleczacy ludzie przed obrazkiem Faustyny i krazaca po domach kosc, ktora ponoc jest wlasnoscia trupa owej Faustyny to nie jest wiara w nia?

To jest wiara i ubóstwianie owej świętej.

Cytat:
mylicie sie Smile kosciol stoi na bardzo twardej opoce ktora przetrwala 2 tysciace lat upadkow wiary panstw mocarstw, i powiem wiecej zadna falaa nie jest wstanie jej zagrozic a nawet jesli znalazl by sie ktos lub cos kto moglby ja zniszczyc to milony ludzi by bronily jej wlasnym zyciem, moze nie miliardy ale miliony.


Mi to rybka, jaka ma tradycje, ja pluje na tradycje, jesli za zachowaniem tych tradycji idzie smierc i meczenie ludzi, oklamywanie i wykorzystywanie ich finansowo. Tradycja jest niczym, jesli szkodzi. Jesli w RPA tradycja jest strzelanie do miejscowych, to mamy ja zachowac, "bo to tradycja"? "Bo stoi na 300 letnim fundamencie kolonizacji tego miejsca"? "Bo ludzie sie przyzwyczaili"?

W tradycji Kościoła jest to, że będzie starał sie anwracać ludzi obcej wiary na swoją wiarę - bez względu na koszty w ludziach i wszelkich dobrach. Ta tradycja mówi również o tępieniu przejawów niewierności.
Mizu, skoro tak zapalczywie czytałeś Biblię, to zapewne odnalzałeś w niej to, co ja... Przeczytałeś o tym, że Jezus miał rodzeństwo - braci. Prawda? No to dlaczego Kościoł kłamie, ze Chrystus był jedynakiem? Bo tak jest mu wygodniej.

#17 Mizu

Mizu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 03 czerwca 2005 - 18:37

Mizu, skoro tak zapalczywie czytałeś Biblię, to zapewne odnalzałeś w niej to, co ja... Przeczytałeś o tym, że Jezus miał rodzeństwo - braci. Prawda? No to dlaczego Kościoł kłamie, ze Chrystus był jedynakiem? Bo tak jest mu wygodniej.


Nigdy nie powiedzialem ze zapalczywie czytalem biblie, daj mi adres (wers, ksiege) gdzie pisze o braciach jezusa dobra ??

Co do hitlerowcow skoro zdawalas historie na maturce to chyba powinnas wiedziec ze kosciol katolicki byl tepiony podczas okupacji?? no nie ?? ksiezy sie rozstrzeliwalo a koscioly zamienialo na magazyny.
A nawet jesli ktos komus pomogl spieprzyc to to byl wyjatek bardzo maly nieliczny wyjatek, mnie kosciol wkurza wiele razy ale mowienie takich rzeczy ze kosciol w polsce pomagal hitlerowcom to chyba przegiecie duze przegiecie, powiec mi tez skad o tym wiesz z Ruskich ksiazek????

Noi z czasami zaborow KOSCIOL i Religia w szkole tylko tam modlono sie po poslku (msze byly po lacinie fakt ale ludzie modlili sie po polsku)
Niemcy i Rosjanie wiele razy probowali pozbyc sie J.P. z Religi nie udalo im sie. Noi Kosciol Katolicki tez byl tepiony za zaborow bzdura jest mowic ze pomagal zaborcom. Pomagac mogl jeden dwoch ksiezy i tyle, a jesli upiersza sie przy swoim piowiedz mi o jakies ksiazce ktora napisal jakis normalny historyk bo nie uwierze w to ze caly kosciol katolicki niszczyl polskosc !! Szczerze mowiac intereseuje sie historia zwlaszcza historia polski i nigdy nie slyszalem ze przez Kosciol masowo wyworzono zabydky to jest smieszne ;]


W tradycji Kościoła jest to, że będzie starał sie anwracać ludzi obcej wiary na swoją wiarę - bez względu na koszty w ludziach i wszelkich dobrach. Ta tradycja mówi również o tępieniu przejawów niewierności


Powiec mi jedno tylko jedno jaki kosciol nie nawracal wiernych ?? Muzulmanie?? Prawoslawni?? Kazda wiesza wiara zawsze staraka sie rozszerzac swoje wplywy bezwzglendu na srodki Chrzecijanie i Muzulmanie w tym przodowali i tyle, nikt nie mowi ze Kosciol jest klearnie czysty ale robienie z niego brudow swiata to tez jest cholernie smieszne zwlaszcza ze w sredniowieczu to ksieza i kosciol byli mecenasami sztuki itp moze nie zaszwe najleszej nie zawsze najuczciwszej ale jednak byli.


Mi to rybka, jaka ma tradycje, ja pluje na tradycje, jesli za zachowaniem tych tradycji idzie smierc i meczenie ludzi, oklamywanie i wykorzystywanie ich finansowo. Tradycja jest niczym, jesli szkodzi. Jesli w RPA tradycja jest strzelanie do miejscowych, to mamy ja zachowac, "bo to tradycja"? "Bo stoi na 300 letnim fundamencie kolonizacji tego miejsca"? "Bo ludzie sie przyzwyczaili


jestes w zdecydowanej miejszosci a glupio ci kiedys moze byc jak okaze sie ze nie miales racji.


Jakby nie patrzec, nawet jesli Jozef jej nie tykal (frajer), to zrobil to maly Dzizas wychodzac na swiat i - chca c, nie chcac - Maryja przestala posiadac blone dziewicza. Czyli nie byla dziewica, a niepokalane poczecie zaczelo sie od zdjecia owej niepokalanosci


smieszne jest interpretowanie bibli doslownie jak czegos nie rozumiesz spytaj sie. Z niepokalanym poczeciem glownie chodzilo ze nie byla skalana grzechem pierworodnym bo Bog je jej zdial czy jakos tak, a nie ze byla dziewica (o czym fakt mowi tez biblia ale coz 2 tys lat kazdemy pomylka sie moze zdarzyc)

Kapliczka w kosciele, kleczacy ludzie przed obrazkiem Faustyny i krazaca po domach kosc, ktora ponoc jest wlasnoscia trupa owej Faustyny to nie jest wiara w nia


Nigdy zaden ksiadz ani madry ani glupi nigdy nie namawail mnie ani kazal mi oddawac czesc jakiemukolwiek swietemu, ze ludzie sie modla do nich jak do boga to ich problem co jnak co i co mozna powiedziec na kosciol ich wypowiedz jest jasna zaden siwty nie jest Bogiem(wiem bo sprawdzalem :D:D:D)

#18 Guest_Fuujin_*

Guest_Fuujin_*
  • Gość

Napisano 03 czerwca 2005 - 19:54

"Nigdy nie powiedzialem ze zapalczywie czytalem biblie, daj mi adres (wers, ksiege) gdzie pisze o braciach jezusa dobra ??"

Widać właśnie, każdy człowiek przy odrobinie zdrowego rozsądku odrzuciłby wiarę po dokładnym przeczytaniu Biblii, która zawiera tyle niescisłości i sprzeczności, że nie potrzeba nauki by obalić religię - religia sama doskonale to robi.

Marka 6:3
Czy to nie jest ów cieśla, syn Marii, i brat Jakuba, i Jozesa, i Judy, i Szymona? A jego siostry, czyż nie ma ich tutaj u nas? I gorszyli się nim.

"Co do hitlerowcow skoro zdawalas historie na maturce to chyba powinnas wiedziec ze kosciol katolicki byl tepiony podczas okupacji?? no nie ?? ksiezy sie rozstrzeliwalo a koscioly zamienialo na magazyny."

Chyba mylisz księży ze Świadkami Jehowy. Totalitaryzm nie był szczególnie przyjazny religii, ale Hitler nie tępił katolicyzmu tak rozlegle jak mówisz, głównie dlatego że nie byli dla niego zagrożeniem. Nawet papież Pius XII bał się sprzeciwić Hiletowi w związku z eksterminacją Żydów.

"Noi z czasami zaborow KOSCIOL i Religia w szkole tylko tam modlono sie po poslku (msze byly po lacinie fakt ale ludzie modlili sie po polsku)"

Ludzie uczyli się po polsku całej reszty przedmiotów, tyle że nieoficjalnie. To romantyczny nacjonalizm uratował naszą kulturę, a nie religia.

"Powiec mi jedno tylko jedno jaki kosciol nie nawracal wiernych ?? Muzulmanie?? Prawoslawni?? Kazda wiesza wiara zawsze staraka sie rozszerzac swoje wplywy bezwzglendu na srodki Chrzecijanie i Muzulmanie w tym przodowali i tyle, nikt nie mowi ze Kosciol jest klearnie czysty ale robienie z niego brudow swiata to tez jest cholernie smieszne zwlaszcza ze w sredniowieczu to ksieza i kosciol byli mecenasami sztuki itp moze nie zaszwe najleszej nie zawsze najuczciwszej ale jednak byli. "

1. Większości religii bądź "religii" wschodnich daleko było do ekspansji chrześcijanizmu.
2. Czy to że inne religie popełniają błąd znaczy, że błąd można zignorować? Człowieku, najpierw pomyśl, potem mów.
3. Ten "mecenat sztuki" polegał z grubsza na tym, że "Ma być sztuka religijna albo w mordę". Sztuka z łatwością poradziłaby sobie bez kościoła, ba - rozwijałaby się o wiele lepiej! To tak jakbyś mówił że komunizmowi zasługujemy rozkwit polskiej nauki, bo badania podlegały władzom komunistycznym.

"jestes w zdecydowanej miejszosci a glupio ci kiedys moze byc jak okaze sie ze nie miales racji."

Ale nie będzie mu głupio, bo rację ma, a przynajmniej ty nie udowodniłeś że jest inaczej. Jeżeli chcesz to osiągnąć, proponuję logiczne argumenty, a nie "Łeee, ale głuptas, jesteś w mniejszości, kuci kuci ku!"

"smieszne jest interpretowanie bibli doslownie jak czegos nie rozumiesz spytaj sie."

Oczywiście TWOJA interpretacja jest automatycznie poprawna? Dobra, teraz moja kolej - wg mojej interpretacji Bóg jest małym niebieskim ogórkiem z planety Centauri. Cała wasza wiara idzie się kochać.

"Z niepokalanym poczeciem glownie chodzilo ze nie byla skalana grzechem pierworodnym bo Bog je jej zdial czy jakos tak, a nie ze byla dziewica (o czym fakt mowi tez biblia ale coz 2 tys lat kazdemy pomylka sie moze zdarzyc)"

Tak się składa, że cała wiara katolicka to pasmo takich pomyłek.

"Nigdy zaden ksiadz ani madry ani glupi nigdy nie namawail mnie ani kazal mi oddawac czesc jakiemukolwiek swietemu, ze ludzie sie modla do nich jak do boga to ich problem"

Chyba jednak twój problem, bo dotyczy twojej wiary. Księża których znasz pewnie nie mają 20 czaszek św Pawła czy nierozkładalnej (polecam sztukę "Palec Boży").

#19 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 04 czerwca 2005 - 11:19

[quote]
Co do hitlerowcow skoro zdawalas historie na maturce to chyba powinnas wiedziec ze kosciol katolicki byl tepiony podczas okupacji?? no nie ?? ksiezy sie rozstrzeliwalo a koscioly zamienialo na magazyny.
A nawet jesli ktos komus pomogl spieprzyc to to byl wyjatek bardzo maly nieliczny wyjatek, mnie kosciol wkurza wiele razy ale mowienie takich rzeczy ze kosciol w polsce pomagal hitlerowcom to chyba przegiecie duze przegiecie, powiec mi tez skad o tym wiesz z Ruskich ksiazek???? [/quote]Nie bylo mowy o katolickim kosciele w Polsce tylko wogole. Mussolini i Hitler dzialali za blogoslawienstwem papieza, ktory natomiast byl chojnie nagradzany skradzionym dobrem Zydow z calej Europy. Zaczelo sie to od tego, ze faszyzm sprzeciwial sie komunizmowi, z ktorym kosciol zazrcie walczyl. Poparl wiec faszyzm, jako "ostatni ratunek dla chrzescijanskiej Europy".

[quote]

Powiec mi jedno tylko jedno jaki kosciol nie nawracal wiernych ?? Muzulmanie?? Prawoslawni?? Kazda wiesza wiara zawsze staraka sie rozszerzac swoje wplywy bezwzglendu na srodki Chrzecijanie i Muzulmanie w tym przodowali i tyle, nikt nie mowi ze Kosciol jest klearnie czysty ale robienie z niego brudow swiata to tez jest cholernie smieszne zwlaszcza ze w sredniowieczu to ksieza i kosciol byli mecenasami sztuki itp moze nie zaszwe najleszej nie zawsze najuczciwszej ale jednak byli. [/quote]Hmmm... pomyslmy... Buddysci nigdy nie pragneli wiekszej ilosci wiernych, Konfucjanizm rowniez jest religia dla tych, ktorzy chca, Zydzi nikogo ni "nawracaja", nie wspomne o indianskim szamanizmie... Jesli zas popatrzymy na chrzescijanstwo, to ujrzymy 2k lat zabawy "ogniem i mieczem ku chwale Pana". Muzulmanie nie sa lepsi od chrzescijan, moze to wplyw takiej bliskosci naszej religii?

Z reszta to taka argumentacja "ja kradne, bo oni kradna".

[quote]

jestes w zdecydowanej miejszosci a glupio ci kiedys moze byc jak okaze sie ze nie miales racji.
[/quote]Za to tobie bedzie glupio, jak sie okaze, ze idac za wiekszoscia nie miales racji. Zobaczymy po smierci, kto sie gdzie znajdzie i wtedy dopiero mow, ze ktos bezwarunkowo nie mial racji, bo w tej chwili stoimi na rownym gruncie. Tyle ze ja podaje argmenty, ty zas - nie.

[quote] (o czym fakt mowi tez biblia ale coz 2 tys lat kazdemy pomylka sie moze zdarzyc) [/quote]Religia oparta na pomylce, sweet. Ogladales "Snatch"? Tam na samym poczatku grupka Zydow zwraca uwage, ze jezyk, w ktorym powstaly Ewangelie ma ten sam wyraz na okreslenie "panna" oraz "dziewica". Wyglada na to, ze z pozamalzenskiego dziecka wyszlo niepokalane poczecie przy tlumaczeniu calosci na greke, a pozniej lacine.

[quote]

#20 Mizu

Mizu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 04 czerwca 2005 - 22:03

Pius XII bał się sprzeciwić Hiletowi w związku z eksterminacją Żydów.


Tak bal sie , ale wiesz moze ze w watykanie i pod opieka tego papieza znalazlo sie kilka tysiecy Zydow ??????
Oczywiscie ze ty bys sie nie bal no nie ??

Czy to nie jest ów cieśla, syn Marii, i brat Jakuba, i Jozesa, i Judy, i Szymona? A jego siostry, czyż nie ma ich tutaj u nas? I gorszyli się nim


Posluchaj mnie kurde teraz uwaznie JA nie chce nikogo nawracac nawet NIKOGO nie potepiam za swoje poglady wiec do jasnej cholery odwal sie od moich pogladow MNIE osobiscie nic a nic nie obchodzilo gdyby jezus mial siostre zone i 4 dzieciakow bo bardziej mnie obchodza jego nauki a nie jego zycie przed nauczaniem czyli jakies 30 lat !!

Ludzie uczyli się po polsku całej reszty przedmiotów, tyle że nieoficjalnie. To romantyczny nacjonalizm uratował naszą kulturę, a nie religia


Mozes osbie mowic co chcesz ale religia jest wpisana w polska kulture tak samo jak nasza walka o wolnosc i jestem pewien ze Religia moze nie uratowala WYLACZNIE lub CALKOWIECIE polskiej kultury (czego nie powiedzialem nigdy) ale za czasow zaborow nie wszyscy mogli bawic sie w konspiracje dla niektorych tylko religia byla mozliwoscia mowienia po polsku i na pewno miala pewien wplyw na obrone przed wynarodowieniem.
Aha i jeszcze jedno ROMANTYZM (bo tak a propo nacjonalizm powstal akurta wtedy kiedy romantyzm wygasal ) koniec Romantyzmu datuje sie na 1863 czyli mamy jeszcze pol wieku w trakcie ktorego mozna wynarodowic wielu wiec nie tylko Romantyczny styl zycia chcec konspiracji itp uratowal nas.


Czy to że inne religie popełniają błąd znaczy, że błąd można zignorować? Człowieku, najpierw pomyśl, potem mów


K**** czlowieku wez se okulary i se przeczytaj mojego posta jeszcze raz a jak juz przeczytasz to pogadamy
1NIGDY NIGDY nie pochalilem tego co robil kosciol NIGDY zawsze uwazalem ze przez kosciol MUZULMANIE nas na dzien dzisiejszy nie nawidza i przez kosciol (Inkwizychja, niszczenie nauki) jestesmy tak do tylu wiec mi do cholery nie wmawiaj

Łeee, ale głuptas, jesteś w mniejszości, kuci kuci ku!"


I K**** czy ja znowu takie cos powiedzialem ?????? zacznij se czytac a potem pisac CHODZILO mi tylko o to ZE CZASEM MOZEMY NIE MIEC RACJI i nie chcialem nikogo obrazi ani nic w tym stylu.

Oczywiście TWOJA interpretacja jest automatycznie poprawna? Dobra, teraz moja kolej - wg mojej interpretacji Bóg jest małym niebieskim ogórkiem z planety Centauri. Cała wasza wiara idzie się kochać


Mowisz mi ze ja jestem jako Katolik nie tolerncyjny jesli tak wyglada TWOJA TOLERNCYJNA NIE WIARA to ja juz k***** wole skaldac ofiare wiatru.
A tego kawalka postu nie chce nawet tolerowac bo jest nie tylko chamski ale i kretynski ja piszac posty bardzo staralem sie nikogo nie urazic jesli to zrobilem to NIE SPECJALNIE chcialem tylko porozmawiac a ty tym kawalkiem nie tylko mnie obraziles ale poziom tego jest co najwyzej w rynsztoku.

Tak się składa, że cała wiara katolicka to pasmo takich pomyłek


Mam gleboko w dupie twoja interpretacje pomylek. Jesli uwazrzsz ze przebaczanie innym, pomaganie innym dzilenie sie z innymi tym co sie ma albo takie zasady jak "Miluj blizniego jak siebie SAMEGO" sa pomylka to idz sie kurde lecz na nogi bo na glowe nic ci juz nie pomoze

Chyba jednak twój problem, bo dotyczy twojej wiary. Księża których znasz pewnie nie mają 20 czaszek św Pawła czy nierozkładalnej (polecam sztukę "Palec Boży").


Powtorze ci bo nie zrozumiales mojego posta. OFICJALNE STANOWISKO KOSCIOLA - SWIECI NIE SA BOSCY MOZNA SIE MODLIC DO NICH PO WSTAWIENNICTWO U BOGA A NIE DO NICH

-------------------------------------

Nie bylo mowy o katolickim kosciele w Polsce tylko wogole. Mussolini i Hitler dzialali za blogoslawienstwem papieza, ktory natomiast byl chojnie nagradzany skradzionym dobrem Zydow z calej Europy. Zaczelo sie to od tego, ze faszyzm sprzeciwial sie komunizmowi, z ktorym kosciol zazrcie walczyl. Poparl wiec faszyzm, jako "ostatni ratunek dla chrzescijanskiej Europy".


Powiem ci ze dla mnie to bzdura bo jak powiedzialem papiez w tedy mial w watykanie spora grupe zydow ktorym ratowal zycie, oraz byl w stalym polaczeniu z aliantami, nigdy pap[iez nie pomagal nazistom bo to byloby kretynskie skoro nazisci dazyli do podporzatkowania kosciola.

Hmmm... pomyslmy... Buddysci nigdy nie pragneli wiekszej ilosci wiernych, Konfucjanizm rowniez jest religia dla tych, ktorzy chca, Zydzi nikogo ni "nawracaja", nie wspomne o indianskim szamanizmie... Jesli zas popatrzymy na chrzescijanstwo, to ujrzymy 2k lat zabawy "ogniem i mieczem ku chwale Pana". Muzulmanie nie sa lepsi od chrzescijan, moze to wplyw takiej bliskosci naszej religii


Fakt zgadzam sie kosciol popelnil wiele bledow i nigdy nie mowilem ze jest inaczej.

Z reszta to taka argumentacja "ja kradne, bo oni kradna


nie to mialem na mysli sork ze tak zabrzmialo.

Za to tobie bedzie glupio, jak sie okaze, ze idac za wiekszoscia nie miales racji. Zobaczymy po smierci, kto sie gdzie znajdzie i wtedy dopiero mow, ze ktos bezwarunkowo nie mial racji, bo w tej chwili stoimi na rownym gruncie. Tyle ze ja podaje argmenty, ty zas - nie


znowu mnie zle zrozumiales, jesli sie myle co jest mozliwe poniewarz ja WIERZE nie WIEM to co nic znikne odejde w niebyt. Ale jesli bede wierzyl i staral sie naukom bibli (wyzej napisalem) podporzatkowac (wez 10 przykazan i powiec mi ktore z nich jest zle ktore nakazuje do zla !!) to bede dobrym czlowiekiem i przede przez zycie bedac dobry i moze akurat okaze sie ze zostane nagordzony co jak powtorze nie jest pewne.

Religia oparta na pomylce, sweet. Ogladales "Snatch


nie nie ogladalem jesli uwazasz ze idea chrzescijan (10 przykazan przykazania milosci itp) jest pomylka to sory nie wiem co dla ciebie nie jest pomylka



JEsli kogos obrazilem w tym temacie to przepraszam jest mi przykro. Ale podejmujac te rozmowe w ktorej jak zauwazyliscie nie ma zbyt wielu chetnych chcialem tylko pogadac moze pokazac swoje spojrzenie na swoja sprawe nie wyszlo trudno bede zyl dalej.
Ale wybaczcie mam zly dzien i jeszcze przeczytam cos w stylu "Bóg jest małym niebieskim ogórkiem z planety Centauri" to sie wybczacie wkurw..... Bo jak chce powiedzec staralem sie nikogo nie obrazac nikomu nic nie powiedziec ale teraz ktos obrazil mnie majac w dupie to czy uwarzam tak czy nie tak.
Nigdy nie bronilem kosciola nigdy nie staralem sie byc wielkim inkwizytorem.
Jednak obwiniane za wszystko Kosciola jest dla mnie smwieszne, a juz nabijanie sie z Religi ktorej podstawy takie jak milosc braterstwo
(przebaczanie wrogom- czego nigdy nie moglem zrozumiec ) jest dla mnie zalosne wybaczcie ale to jest kurwa przegiecie.
Jesli wam tak bardzo przeszkadzala moj udzial w temacie to spoko dam wam spokoj.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych