Skocz do zawartości


Zdjęcie

amazonka pvp bowazonka by Idid


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Twoja ocena (5 użytkowników oddało głos)

Twoja ocena

  1. 6 (1 głosów [20.00%])

    Procent z głosów: 20.00%

  2. 5 (3 głosów [60.00%])

    Procent z głosów: 60.00%

  3. 4 (1 głosów [20.00%])

    Procent z głosów: 20.00%

  4. 3 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  5. 2 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  6. Ke jesteś nup masz 1 (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 idid

idid
  • Administrator
  • 1 248 postów
  • LocationR-Śl

Napisano 03 września 2007 - 17:44

Bowama build by idid - tvt/pvp (zasady Pcl)

1. Wstęp.
Build ten ma na celu ukazanie, niektórym mojego poglądu na rozwój i ubiór amazonki na bow. Po kilku miesiącach gry zauważam wiele nieprawdiłowości w

dostaępnych taktykach dla amazonki, w ten sposób zacząłem pracować nad swoim buildem, który zaprezetnuje poniżej.
A więc w tym przypadku mamy doczynienia z amazonką opierającą się na drzewku łuków, ale w razie potrzeby broniącej się za pomocą tarczy + oszczepu i

odpowiednich skilli. W taktyce tej chce obalić mit, w którym doradza się budowe dexazonek. Dexazonki może i mają dmg, a przy odpowiednim ekwipunku

nienajgorszy poziom życia, ale mimo to sprawdzają się świetnie jedynie na 4v4 przy odpowiednim zabezpieczeniu. Poniższa amazonka będzie hybrid łączącą vita i

dex.

2. Wady i zalety tej amazonki.
Zalety:
ładny (jak na amke) poziom life
wystarczający dmg
dobre uniki
mobilna na TvT jak i na PvP
Wady:
duży koszt
więcej chyba nie zauważam ;)

3. Ekwipunek.
I tutaj mamy najważniejszy dział naszej amazonki. Jesteś niezamożny nawet nie buduj bowki, bo to dziura bez dna i non stop musimy kupywać nowe przedmioty.

Dodam, że wszystko z poniżej prezentowanych itemów (na screenach) leży na mojej amce, więc nie pisze o jakiś bzdurach i itemach, których nie mam. Tak więc

zaczynamy:


I. Hełmy.
Podstawą w takiej amce jest czako, wraz z klejnotem 40 ed 15 ias, potrzebnym nam do osiągnięcia progu 147 ias. Nasz głowny wybór na 1v1.
http://www.fotosik.p...fc51623592.html

Kolejnym przydatnym hełmem będzie tiara z życiem i 3 soxami, soxujemy 3 x 40 ed 15 ias. Wspaniał zabawka na TvT, z bo mamy więcej life niż na czako,

dodatkowo dużo więcej dmg.
http://www.fotosik.p...b5714bcd43.html

Nasz trzeci wybór jest niezbędny vs ele teams - Strażnik KIry. Wciskamy 40 ed 15 ias, jak przy Czako, aby dosięgnąć 147 ias.
http://www.fotosik.p...0e0ab979ec.html

Czwarta i ostatnia opcja (atm nie posiadam xP) to Circ 2 ama 30 frw 2 sox z 40 ed 15 ias i 40 ed 9 dex.

II. Zbroja.
Podstawą jest zbroja socketowana 4 x 40 ed 15 ias, mile widziany life i brak -frw. Niezbędna dla uzyskania 147 ias. Poniżej screen mojego ap.
http://www.fotosik.p...3411a62acd.html

Kolejna zbroja to forti, używam wraz z tiarą, uzyskujemy 9x ias ;).
http://www.fotosik.p...65ad7b8878.html

To tyle co do armorków.

III. Amulety.
Tutaj dwie opcje.
Oko kota, preferuje ten amulet, ładny frw, dex i ias.
http://www.fotosik.p...d69ebb3ea4.html

Druga to hl, ładna szansa na zabójcze, pozatym ias, skill i res, przyadje się na foha ;).
http://www.fotosik.p...123fc083ab.html

IV. Pasek.
Podstawa to oczywiście dungo.
http://www.fotosik.p...314a919e9d.html

Czasen przydaje się tgv.

V. Buty.
Pierwszy wybór to WT. Ładny kop do dmg, str i vita.
http://www.fotosik.p...b5c169e52b.html

Następna pozycja, nieobowiązkowa, chociaż czasem się przydaje to gores. Dobra ze względu na mody.
http://www.fotosik.p...9c9c4e1b80.html

DOdatkowo jeszcze infernosy, aldurki oraz rare z resami, poniżej screen moich na team blizz i fb.
http://www.fotosik.p...040dfe99d1.html

VI. Rękawice.
Kolejna istotna rzecz u naszej amki. A więc podstawą będzie bonus do drzewka biernych i magii. Dodatkowo poszukujemy modów typu ias, dex. Imo powinniśmy mieć

2 pary.
Pierwsze to 2 passiv/20 ias/dex/res. Nosimy je przy kombinacji 160/60 + czako, oraz tiara + forti.

Druga to 3 passiv 20 dex. Nosimy podczas noszenia na głowie tiarki i 160/60 na klacie. co doda nam kapitalnego kopa do dmg.

VII. Pierścienie.
Tutaj jestem stanowczym przeciwnikiem wymślnych rare, craftów itd. Najlepszym wyborem będzie duet Ravenów. Dlaczego? Jeśli kupujemy taki gozu dex/str/life

ring nie możemy go podmieniać na jakiś abs i np. vs taką fb musimy latać w ravenie, bez absa na fire (zamraża nas ca).
Oprócz tego abs ringi czyli Dwarf i Wisp.

Jeśli już decydujemy się na rare, proponałbym kupić takiego bez str.

VIII. Broń.
Tutaj nie ma co gadać - jedyne rozsądne rozwiązanie - WF z 40 ed 15 ias.
http://www.fotosik.p...d34fff9470.html
Imo wf przewyższa Faith. Dlaeczego? DMg dużo większy, prócz tego tańszy i mamy 1 soxa. Faith zdecydwanie droższe, mamy więcej ar niż na WF, ale ar wystarcza

zdecydowanie ;)

Druga broń, która nosimy na switchu to eth upped tyty.
http://www.fotosik.p...39e2b28545.html

IX. Tarcza.
Na switch dla tytów nosimy coś z poniższych.
Storm z jahem/berem/40 ed 15 max.
Sanktuary - kapitalne vs ele teams.
Kite 5x-60 life 3 sox - 3xJAH - dobry wybór na necia. Im więcej life tym lepiej
Przydaje się także Strażnik Lancy - razemz  Jahem daje nam 30 frw, 100 life i 20% zabójczego.

X. Equip.
A więc w equip nosimy
Torch dla amki 19-20 stas.

Anii, j/w.

Charmy, które są niezbędne dla naszego builda, a mianowicie dmg/ar/life, bądź dmg/ar/frw.
http://www.fotosik.p...6c4e2a513a.html

http://www.fotosik.p...d3ae37b786.html

http://www.fotosik.p...01fa15ab39.html

A więc mamy już ubraną amkę. Teraz możemy przejść dalej.

4. Statystyki.
SIła - tak by grając an Tiarce + Gore unieść WF.
Zręczność i Vita. Tutaj zależy dużo od naszych charmów, musimy rozdać na wyczucie, tak aby osiągnąć doby life i dmg. W przypadku perf eq wypchanego 37 x

3/20/20 good statami będą 6k/2k. Moja amka atm osiąga 5.5/1.6 na Czako i 6/1.5 na tiarce.
Energia - nic.

5. Skille.
Tutaj też dużo zależy od naszego "widzi mi się".
I. Bow:
- strzała kierowana - maxujemy, podstawowy atak. Wiadomo na czym polega, pożera malutko many
- strzał seryjny - tak by osiągać 14-16 strzał, zależnie od itemów - więćej imo nie potrzeba
- reszta na dojście.

II. Java:
- dźgnięcie - popularny jab, dajemy 1 pkt - ładnie sprawdza się w przypadku bliższego kontaktu z innymi charami, wyciskamy dmg zbliżony do 3k
- furia - 1 pkt, nasz drugi atak na switchu, kiedy zmuszenie jestesmy do obrony (np. name lock zakładany przez amke)
- reszta na dojście.

III. Bierne:
- uderzenie krytyczne - max, co do tego nie ma wątpliwości druga po ga najważniejsza umiejętność naszej bowki,
- omijanie i odskok - warto dobić do granic 17-19 pkt, w zależności od naszego eq wzrastają procenty,
- penetracja i unik - imo tutaj decydujemy się na jeden skill i wbijamy reszte, unik kapitalny na mele chars, penetracja doda nam duuuużo ar, ja psotawiłem

na 2 opcje
- reszta po 1.

6. Co nie cona temat walki.
Jako, że to PvP i TvT amka warto wspomnieć o dokładniejszych zachowaniach, a więc tak:

- vs Bowka/Hybryd bow java ubieramy czako, gore bądź WT, 160/60 arm i jak najwięcej frw. Gramy defensywnie, ciągle będąc w ruchu. Podstawą jest włączenie

CHODZENIA, co zwiększa naszą szansę na blok. POsyłamy dużo strzał, uważając na te rywala, często switchujemy, w razie okazji raszujemy jabem.
- vs Javka ubieramy abs i możliwie najwięcej frw, stramy się być ciągle w ruchu, na 1v1 dobrze ograna javka jst naprawdę groźnym rywalem.

- vs Barb jak najwięcej Dr, Storm, i frw, często switchujemy i dużo gramy na fury, zmieniamy łuk kiedy barb znajduje się w bezpiecznej odległości i wykonuje

ww

- vs wszystkie Soski śmigamy na Kirze i absach. Staramy się dać SM, o ile ten działa (a o tym później) i dużo biegamy uważają na name locka,

- vs Dru Mele dużo frw i dr, ciężki przeciwnik jeśli nie uda nam się go znacznie uszkodzić zanim znajdzie się przy nas może być parno, gramy podobnie jak vs

barb, dużo za pomocą fury

- vs Dru Ele mass frw i dr, dużo biegamy strzelając multi aby ubić jego zoo, potem ewentualnie ga

- vs Necro Psn, Bone - mass life posyłamy dużo ga i staramy się załadować mu sm, unikamy również BP

- vs Summon Nec - tutaj staramy się ubić mu tą rasę zanim zrobi nam tele na twarz ;)

- vs Foh - staramy ustawić się w dobrym miejscu i przywołać Przynęte i Walkirie, tak aby trudne stało się trafienei nas pociskiem, w razie używania Smite i

charge warto grać na bloku i bić fury

- vs Hammer - hammer będzie ciężkim rywalem, jeśli na switchu będzie miał zabawkę taką jak Grief ;), jeśli jest inaczej dużo zależy od naszego frw, im więcej

tym trudniej trafic w nas tele, a wtedy otwraty jest na nasz strzałki/fury

- vs Smiter - podobnie jak na foha, dużo ga, w razie podejścia do nas gramy na fury/jab

- vs Asska Trap - tutaj liczy się fhr, uważamy na jej mb i trapy staramy się odbiegać jak najdalej i słać ga

- vs Asska WW - podobnie jak barb ;)


7. Progi, i inne infos.

Progi szybszego odzyskiwania równowagi Progi szybszego rzucania czarów
Progi 11 10 9 8 7 6 5 4 3
Potrzebne FHR 0% 6% 13% 20% 32% 52% 86% 174% 600%

Czasem warto zadbać o FHR vs assa.


Progi 15 14 13 12 11 10 9 8 7
Blade Bow, Wielki Łuk, Matriarchalny Łuk (-10) 0% 8% 22% 42% 75% 142%
Shadow Bow, Diamentowy Łuk, Strażniczy Łuk (0) 0% 9% 20% 37% 63% 105% 200%
Pajęczy Łuk (5) 0% 10% 15% 30% 50% 75% 125% 240%
Krzyżowy Łuk, Hydrzy Łuk, Wielki Matroni Łuk (10) 0% 5% 11% 22% 35% 56% 89% 147% 293%


Na co nie działa SM?
A więc jest pare skilli na które nie zadziała nasz SM.
- orb
- blizz
- trap
- hammer
- foh.

8. Na zakończenie...
A więc taktyka skończona, czy też opisana. Mam nadzieje, że przyda się komuś do buildu nowej amki. Chciałbym podziękować kumplom z klanu, którzy pomogli mi

ogarniać ten char, a także Kamili, która była miła i pomogła mi odpowiednio zaprojektować tą amkę.

Chciałbym jeszcze przeprosić jeśli moje teksty są choatyczne, bądź znajdą się w nich błędy. Nigdy nie byłem dobry z polskiego ;).

#2 Sierg

Sierg
  • Użytkownik
  • 1 301 postów
  • LocationSławków
  • d2jsp Siergiej
  • Konto D2 sierg
  • Battle.Tag: sierg#2388

Napisano 03 września 2007 - 17:59

A co do bucikow.
Nie lepiej dac WW albo chociazby oklepane Sandy?

#3 idid

idid
  • Administrator
  • 1 248 postów
  • LocationR-Śl

Napisano 03 września 2007 - 18:05

A co do bucikow.
Nie lepiej dac WW albo chociazby oklepane Sandy?


Ww i sandy troche mało frw mają, imo te co wypisałem są jednak najlepszymi z możliwych alternatyw.

#4 jaguar

jaguar
  • Użytkownik
  • 642 postów

Napisano 03 września 2007 - 18:57

Idid 19:54:29
SKOMENTUJ TAKTYKE EZIE
Jacenty 19:54:34
ok
Idid 19:54:57
i napisz
Idid 19:55:03
ze moja amka to ownator !
amka ida to ownator.

#5 Vkar

Vkar
  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 03 września 2007 - 19:47

Ogolnie napisane w porzadku. Podoba mi sie.
Brakuje mi tu opisu jednych z duped rare butkow z nld, ktore sa jedna z lepszych opcji chyba. Poza tym nie ma opisanego wariantu craft belta fhr/ow, co spotkalem w innych taktykach. Moglbys napisac czy jest on warty uwagi czy nie :P

I jeszcze to:

- vs Summon Nec - tutaj staramy się ubić mu tą rasę zanim zrobi nam tele na twarz

Opisujesz amke pcl a dajesz przyklad jak walczyc z summonem, ktory nie ma tam miejsca bytu, a jako jeden z wariantow podajesz faith :>

ode mnie masz 5 ;)
ale wiesz ze nie znam sie za dobrze na pcl :P

#6 idid

idid
  • Administrator
  • 1 248 postów
  • LocationR-Śl

Napisano 03 września 2007 - 20:08

KK V'kar, żeby rozwiać Twoje wątpilwości sugestie...
1. Dupedy spoko sprawa, ale jak zaznaczałem opisywałem taktyke z itemkami na które mnie stać, i nie uważam, żeby dupedy były neizbędne dla amki. Spoko sprawa, ale można dać rade bez nich ez.
2. Pasek - podobnie j/w. Nie posiadam paska, ale też takowego nie poszukuję, 40 vita i 15 dr to wystarczające bonusy by uważać ten pas za best opcje.
3. Amka ułożona pod zasady PCL, ale ludzie grywają także free, jak chyba zauważyłeś metody walki opisywane są raczej pod free - tele hammera, grief na switchu to wszystko banned na pcl. Faith mógłby być zamiennikiem WF podczas gry na free, kiedyś też tak robiłem, ale przekonuje dlaczego nie powinien być ;]. Genralnie setup jest pod PCL, bo przerasta on te zwykłe z Free (Psn etc), nie mam zwykle trudności z ograniem amki z duel me nap na 1v1, a wiem, że mało kto z ludzi z tego forum kojarzy w ogóle jakieś zasady z PCL.

A tak na koniec thx za 5 ;)

#7 DarkVaust

DarkVaust
  • Administrator
  • 1 408 postów
  • LocationSławków

Napisano 03 września 2007 - 21:10

ale jak to taktyka powinieneś wypisać najlepszy setup, nie koniecznie musi Cię na niego stać.. innych może :P

Btw te buty to Storm Tracki o ile się nie mylę.... frw/fhr/str/dex/res

#8 idid

idid
  • Administrator
  • 1 248 postów
  • LocationR-Śl

Napisano 03 września 2007 - 21:13

ofc wiem co to stormy, ale opisywałem rozsądną taktykę która w zupełności wystarcza. czy nie było tak z innymi setupami na tym foro (build smite by kksh)?

#9 Bop

Bop
  • Użytkownik
  • 409 postów

Napisano 04 września 2007 - 14:50

Bowki mnie nie interesuja ale ta taktyka jest ciekawa i wszystko w niej ladnie wyjasnione :smile: . Widac ze troche czasu poswieciles na gre ta amka.

Tylko 1 mi sie nie zgadza:

Kolejnym przydatnym hełmem będzie tiara z życiem i 3 soxami, soxujemy 3 x 40 ed 15 ias. Wspaniał zabawka na TvT, z bo mamy więcej life niż na czako,

dodatkowo dużo więcej dmg.

Czako chyba daje wiecej lifa :razz: .

#10 Sierg

Sierg
  • Użytkownik
  • 1 301 postów
  • LocationSławków
  • d2jsp Siergiej
  • Konto D2 sierg
  • Battle.Tag: sierg#2388

Napisano 04 września 2007 - 18:20

Czako chyba daje wiecej lifa


Life z czako nie podlega naszemu boooooo. Nie jest w ogole liczony do boo ;)

#11 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 04 września 2007 - 18:27

Bardziej technicznie:
-przenies screenshoty na imageshaka i dawaj direct link to image.
-zrob spis tresci

#12 DarkVaust

DarkVaust
  • Administrator
  • 1 408 postów
  • LocationSławków

Napisano 04 września 2007 - 20:14

Life z czako nie podlega naszemu boooooo. Nie jest w ogole liczony do boo ;)



bowzonka z boo? :P to tylko na TvT jak masz babe w teamie :P

#13 idid

idid
  • Administrator
  • 1 248 postów
  • LocationR-Śl

Napisano 05 września 2007 - 11:20

Life z czako nie podlega naszemu boooooo. Nie jest w ogole liczony do boo ;)



bowzonka z boo? :P to tylko na TvT jak masz babe w teamie :P


A prosze spójrz jeszcze raz jaki znalazł się tam dopisek na temat tej tiarki ;)

#14 DarkVaust

DarkVaust
  • Administrator
  • 1 408 postów
  • LocationSławków

Napisano 05 września 2007 - 17:26

w sumie wychodzi na jedno... bowka sama nie ma boo.. boo ma tylko w teamie :P

#15 idid

idid
  • Administrator
  • 1 248 postów
  • LocationR-Śl

Napisano 05 września 2007 - 20:54

w sumie wychodzi na jedno... bowka sama nie ma boo.. boo ma tylko w teamie :P


Dlatego zazanaczyłem, że to ładna zabawka na TvT, na 1n1 śmigamy na czako - 2 skill / life / mana / dr robi swoje.

#16 Fallen Soul

Fallen Soul
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • LocationDunno

Napisano 17 września 2007 - 00:28

Jak juz sie bawic w gosu : wf 1.07-1.08 (widzialem jeden na nl, ale to bylo 2 lata temu :mrgreen:), legit kiedys poszedl na e-bay za 1000$ :mrgreen: .

Zastanawial bym sie tez nad hl 1.8 (ds, frw ale brak ias czyli shako odpada)

IMO jedna z najlepszych taktyk na oazie (zabraklo mi tylko tak pieknego dodatku spotykanego nazbyt czesto na imperium czyli "HIPER TOTAL UBER GOZU" Bow Ama by IDID :wink: )

#17 idid

idid
  • Administrator
  • 1 248 postów
  • LocationR-Śl

Napisano 17 września 2007 - 07:48

Hyhy dzięki fallen, ale na uberach się nieznam chociaż pewnie tęz dojde do tego,a teraz co do twoich objekcji na temat itemów.
jesteś pewny czy 1.08wf jeszcze jest na bn? Bo z tego co ja sie informowałem to już usunęli, chyba że mówisz teraz o priv serwach. W sumie to byłby kosmiczny bo przy 6 soxach można by zn iego wycisnąc 90 ias.
Co do hl... fajna sprawa, długo myślałem o takiej unperm zabawce bo niestety perm narazie nie na moja kieszeń, ale stwierdziłem, że jest mi zbędny. Dlaczego?
Na 1v1 gram tylko na czako bądź kirze, 10 dr z czako, i life/mana zamieniam jedynie na res z kiry, jeśli chciałbym go używać, musze założyć tiarke 120/45/xx (z wskazaniem na life). super dodałoby mi to dmg i szans na zabójcze, ale na pewno spadłaby ilość mojego życia, a w szczególności many - (u amki frw przyadje się najczęściej vs barb, nec, ele dur - a tu także ważny life, dr. mana) więc na 1n1 Hl1.08 odpada. Na tvt wykorzystałbym go chyba tylko w jednym teamie. Jakim? Ama nec, wtedy moge sobie pozwolić na założenie tiarki 120/45/xx i przty okazji hl, reszta odpada bo w innych teamach z reguły towarzyszy nam hammer, który najczęściej ustawiany jest pod amke ;). To by było na tyle chyba.

#18 Fallen Soul

Fallen Soul
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • LocationDunno

Napisano 17 września 2007 - 10:00

Jesteś pewny czy 1.08wf jeszcze jest na bn? Bo z tego co ja sie informowałem to już usunęli, chyba że mówisz teraz o priv serwach. W sumie to byłby kosmiczny bo przy 6 soxach można by zn iego wycisnąc 90 ias.

Chodzilo mi o legit (z 1 sox :arrow: bugged z 6 sox usuneli) wf 1.8 z 35 dex zamiast 10 str

#19 idid

idid
  • Administrator
  • 1 248 postów
  • LocationR-Śl

Napisano 17 września 2007 - 12:40

Jesteś pewny czy 1.08wf jeszcze jest na bn? Bo z tego co ja sie informowałem to już usunęli, chyba że mówisz teraz o priv serwach. W sumie to byłby kosmiczny bo przy 6 soxach można by zn iego wycisnąc 90 ias.

Chodzilo mi o legit (z 1 sox :arrow: bugged z 6 sox usuneli) wf 1.8 z 35 dex zamiast 10 str


A widzisz to ten okaz jest tak rzadki, że nawet o nim nie słyszałem ;)
Mimo wszystko wydaje mi się, że powyższy setup jest ok i nie jest kosmicznie drogi pomijając charmy :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych