Skocz do zawartości


Zdjęcie

Renta i Raty ..pomocy :P


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Brambor

Brambor
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • LocationPiła

Napisano 15 kwietnia 2007 - 10:29

A wiec chodzi o to ze chcialbym kupic konsole na raty.lecz moja mama ani ojciec nie moga wziasc. Moja babcia ma 900 zl renty i splaca juz 1 Rate. I teraz pytanie czy jezeli bym wzial ta konsole na raty na babcie. ona kosztuje 1100 zl a bym wplacil na wstep 600 zl. to czy babcia moze miec 2 raty ?

A i jeszcze musze dodac ze dziadek ma renty 1500 zl

#2 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Locationpl

Napisano 15 kwietnia 2007 - 10:46

Pierwszy wyznacznik zdolności do spłacania kredytu to zakładana przez bank kwota minimum socjalnego, a więc ilość pieniędzy przypadająca na członka rodziny, jaka musi pozostać w budżecie po spłacie raty pożyczki. Co ciekawe, nie są tu stosowane jednolite stawki, na przykład jeden z banków zakłada, że ma to być kwota 450 zł, inny natomiast ma zasadę, że na pierwsze dwie osoby w rodzinie przypada kwota 1 000 zł, a na każdą kolejną po 200 zł – stąd w drugim banku można otrzymać wyższy kredyt.

#3 Brambor

Brambor
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • LocationPiła

Napisano 15 kwietnia 2007 - 10:52

yhmm nie pomogles mi zabardzo .. ;p nie rozumiem wiec mozna czy nie ? :<

#4 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Locationpl

Napisano 15 kwietnia 2007 - 11:17

Za malo danych :)
Nie wiem ile raty placi twoja babcia, ile rat jej zostalo, czy twoj dziadek jest z babcia czy tez to druga strona rodziny. Na jak dlugi okres chcesz wziasc kredyt.

I co najwazniejsze dlaczego ci sie tak spieszy?
Nie lepiej uzbierac gotowke i kupic bez kombinowania z babcia?
Wkrotce wakacje i mase prac sezonowych ;)

#5 Brambor

Brambor
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • LocationPiła

Napisano 15 kwietnia 2007 - 11:29

co najwazniejsze dlaczego ci sie tak spieszy?
Nie lepiej uzbierac gotowke i kupic bez kombinowania z babcia?
Wkrotce wakacje i mase prac sezonowych


ja mam 14 lat i zeby uzbierac 600 zl bym musial do nowego roku zbierac :<

#6 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Locationpl

Napisano 15 kwietnia 2007 - 11:35

A myslalem ze 69 ;)

Mysle ze jesli babcia czy dziadek nie sa utopieni w kredycie na granicy ich mozliwosci to beda mogli wziasc ta konsoole. Mala kwota do splacena i pewnie na jakis rok to wyjdzie po 50zl czy cos w tym stylu.

#7 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 15 kwietnia 2007 - 15:31

To zalezy co, gdzie i za ile.

Na legitymacje z ZUSu (zielona) w Empiku bys dostal wszystko (GE Money), oprocz PS3. Nie wiem, jak w innych sieciach

#8 Brambor

Brambor
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • LocationPiła

Napisano 15 kwietnia 2007 - 15:59

Juz sie dowiedzialesm .. babcia dostaje 600 zl renty :( (lecz dziadek 1500). a splaca rate 160 zl miesiecznie

#9 raeon

raeon
  • Użytkownik
  • 579 postów

Napisano 08 maja 2007 - 07:32

Jeśli wpłacisz 6baniek to opłacisz kilka pierwszych rat (zależy jak się to rozłoży) i na parę miechów będzie spokój. Będziesz mógł w miarę możliwości jeszcze się do tego interesu dołożyć. Na raty i tak wyjdzie Ci drożej, więc na Twoim miejscu posłuchałbym rady Sola. 14latek też może pracować w niepełnym wymiarze godzin. Pozdro.

#10 DarkVaust

DarkVaust
  • Administrator
  • 1 408 postów
  • LocationSławków

Napisano 08 maja 2007 - 18:19

lepiej uzbierać odrazu pieniądze i kupić za kasę, nie na raty, bo później możesz mieć problemy, jeśli nie wywiążesz się z rat w terminie...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych