Skocz do zawartości


Zdjęcie

d3 jest tylko pretekstem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 rip

rip
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 16 listopada 2013 - 17:36

nie ma już miejsca na gry w typie d2.

to co robią z d3 jest jawnym pogłwałceniem.

 

nikt już nie potrzebuje kultowych gier.

 

teraz potrzebni są wyznawcy abonamentu.

 

 

 



#2 rip

rip
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 16 listopada 2013 - 17:41

nie wiem jak was, mnie strasznie w........  że tak bezczelnie gwałcą d2

 

nigdy nie kupię dodatku - fuck Blizz.



#3 rip

rip
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 16 listopada 2013 - 17:44

d3 - totalny śmieć



#4 kayman

kayman
  • Użytkownik
  • 465 postów
  • GG 6861197
  • LocationWarszawa
  • d2jsp kayman67
  • Konto D2 kayman11

Napisano 18 listopada 2013 - 03:55

oj tam oj tam za kilka dni jest reset w w starym dobrym D2 :)

 

co do D3 to do tej pory twierdzę ze zaoszczędziłem kiela 120 zł bo go nie kupiłem :D



#5 Siemior

Siemior
  • Moderator
  • 1 255 postów
  • GG 9513536
  • LocationBytom
  • d2jsp siemior90
  • Konto D2 mlekowtubie
  • Battle.Tag: siemior#2881

Napisano 19 listopada 2013 - 04:47

ja na d3 zarobiłem, w sumie na d2 też. ilość godzin w grze spędzonych nad trójką nie uważam za stracone. d3 potrzebuje dodatku tak jak to w d2 miało miejsce.

 

edit. oraz jeszcze jedno rip, przycisk edit nie boli.


Dołączona grafika

#6 rip

rip
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 19 listopada 2013 - 17:01

biorąc pod uwagę zapowiedzi to dodatek niczego nie zmieni.

pvp nie będzie, handel też zostanie ograniczony.

 

Ok, być może poniosło mnie. Nie chcę nikogo do niczego namawiać.

Każdy sam decyduje.

Dla mnie d3 to już historia.



#7 Siemior

Siemior
  • Moderator
  • 1 255 postów
  • GG 9513536
  • LocationBytom
  • d2jsp siemior90
  • Konto D2 mlekowtubie
  • Battle.Tag: siemior#2881

Napisano 20 listopada 2013 - 06:29

pvp jest tylko że w surowym stanie. dopóki nie naprawią całej mechaniki gry (legendy, sety, rare, crafting) + Life Steal i każdy wygląda jak Paladin Smiter z drackami, niestety takie są przykre fakty na chwilę obecną i też mnie się to nie podoba, jeżeli uporają się z tym wprowadzą ten ciekawszy end gaming czyli wywalą mp bo moster power level na chwile obecna nie utrudnia gry tylko dzwiga poprzeczke odnosnie gearu i statow rekomendowanych pod daną wysokość mp. po wprowadzeniu tych zmian obiecali ze wezma sie za pvp areny system teamow moze nawet klanowki skoro system gildii ma ruszyc, pozyjemy zobaczymy. Wiekszosc tych zmian bedziesz mogl doswiadczyc nie kupujac dodatku wiec bedziesz mogl sie sam przekonac. jedynie nie bedziesz mial mozliwosci wbicia wyzszego lvl podstawowego, korzystania z crusadera oraz nie odwiedzisz piątego aktu ofc. rozpisalem sie ale trudno jest to zmiescic w kilku slowach

 

edit: aha co do handlu, moim zdaniem AH bierze do buzi bardzo mocno. naprawdę każdy może wystawić przedmiot bez żadnych konsekwencji tak jak to bylo w przypadku wowa ale mowie tu o vanilli bo wtedy wystawianie epicow bolało i lepiej było spamić na trade :P poniewaz juz za samo wystawienie itemu zaleznie na jaki czas trzeba bylo uiścić wpłatę. w końcu odżyją fora takie jak nasze. bo nie ukrywajmy ale na naszym forum za czasów d2 najwięcej było PC bądź offer topiców. w końcu może będzie tak że nie będę miał całego gearu z AH tylko sam w końcu wydropię dobrą dla siebie legendę :P


Dołączona grafika

#8 rip

rip
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 21 listopada 2013 - 20:12

pvp jest w surowym stanie ???

 

dopóki nie naprawią mechaniki gry ?

 

my chyba słuchamy innych sparawozdań telewizyjnych.

 

to o czy ty piszesz to jest zwykła ściema która ma napędzić zakup dodatku ( sorry że nazwę go gównianym ).

jak by co to też tutaj możecie mi dać tutaj bana.

 

umówmy się że zobaczymy za jakiś czas

 

Ty twierdzisz że oni pracują w pocie czoła

Ja twierdzę że polują na jeleni - coś tam trzeba obiecać by tym ze słabszymi umysłami zamieszać w głowie by wydali kasę na dodatek.

 

czas pokaże

już niedługo

 

proponuję poczytaj w neci i nie żałuj mi tak miejsdca na tym forum

pieprzyć edit

 

czy jeszcze komuś to przeszkadza ?



#9 Opes

Opes

    Lld Sekcja

  • Moderator
  • 2 422 postów
  • GG 9119768
  • LocationPno
  • d2jsp Opes
  • Konto D2 Scire-Fectum
  • Battle.Tag: Opes#2640

Napisano 22 listopada 2013 - 16:25

imo bez twojego edit wuch nam wzrósł o jakieś 500% :)


Dołączona grafika

www.gfxon.pl Grafika dla ciebie!


#10 Siemior

Siemior
  • Moderator
  • 1 255 postów
  • GG 9513536
  • LocationBytom
  • d2jsp siemior90
  • Konto D2 mlekowtubie
  • Battle.Tag: siemior#2881

Napisano 23 listopada 2013 - 08:34

@rip w przeciwieństwie do Ciebie ja raczej dużo czytam o zbliżającym się dodatku a nie tylko obrzucam mięsem i dostaję bana, trzy dni temu ruszyła beta zamknięta i obejrzałem kilka streamów na których było wyraźnie widać poprawę w mechanice gry. Cały czas pieprzysz o pieniądzach lecz patch 2.0.1 i system loot 2.0 będzie wprowadzony dla wszystkich nie tylko dla tych co kupią dodatek, więc o czym teraz rozmawiamy. I uwierz mi ja nie ściemniam oraz nie tyle co żałuje miejsca ale od czegoś ten edit jest a nie mamy tutaj po 50 postów dziennie żebyś musiał bumpować swój topic. wink.png

 

@Opes http://forum.xgame.p...ley-sunglasses/

http://forum.xgame.p...he-midst-of-it/

i wiele innych co było i będą zajmij się tym jak będziesz miał chwilę i napisz do meto żeby za aktualizował zabezpieczenie antyspamerskie, bo z tymi botami to jak walka z wiatrakami.

 

edit: reklama serwera ts też starczy tylko jedna od tej samej osoby ofc

http://forum.xgame.p...eak-3-bez-daty/

http://forum.xgame.p...eak-3-bez-daty/

 

Pozdrawiam. 


Dołączona grafika

#11 rip

rip
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 25 listopada 2013 - 23:34

Siemior piszesz o becie ??? -  toż to padlina.

prymitywny chwyt marketingowy.

 

O czym ty piszesz ???  Piszesz o mechanice gry ???

 

Co ma mechanika do tego o czym ja piszę ????????????????????????

 

Siemior - błagam Cię spróbuj mnie zrozumieć.

Mechanika gry i ten krzyżowiec to jedna wielka ściema.

 

dzięki Opes - słusznie zauważyłeś :)

 

Siemior masz rację - w przeciwieństwie od ciebie ta ja już nie czytam. Obejrzałem kilka streamów na których zobaczyłem to czego się spodziewałem.

Zwykłe fajerwerki.

Być może masz rację - być może Blizz zarobi kolejne kilkaset milionów dolarów.

Ja jedynie próbuję ci powiedzieć że to już będzie strasznie dalekie od tego co było w d2.

 

Siemior czas pokarze.



#12 Siemior

Siemior
  • Moderator
  • 1 255 postów
  • GG 9513536
  • LocationBytom
  • d2jsp siemior90
  • Konto D2 mlekowtubie
  • Battle.Tag: siemior#2881

Napisano 26 listopada 2013 - 07:26

pokaże ;) dzięki d2 poznałem masę fajnych osób z tego forum rapp, sierg, vaust, vkar, idid, kksh, (chrzan?!?!), jaco etc kolejność przypadkowa kogo nie wymieniłem przepraszam i w sumie za to sobie tak cenię tą grę. Pochłonęła mnie tak że chciało się prócz samego grania dać coś od siebie i zajmowałem się przez pewien czas eventami redagowaniem newsów czy też porządkiem na forum. kolejna część równie dobrze przypadła mi do gustu mase godzin spedzonych z kkshem na skajpie i progresowaniem powoli do inferno. Teraz z kolei grywam sobie z kolegą z rl oraz siergiem i też nadal miło się w tą produkcje gra i marnuje przy niej czas ;) niestety zaangażowanie jest mniejsze a to ze względu że ma się więcej obowiązków. nasz spór oparty jest teraz jak ta reklama z TV nie wiem czy pamiętacie ja od ponad 12 lat nie oglądam telewizji. Ja wolę masło ty margarynę. Niestety dla nas nie powstanie diablo będące margaryną z masłem chociaż może dodatek do trójki to sprawi czego Ci życzę.


Dołączona grafika

#13 Opes

Opes

    Lld Sekcja

  • Moderator
  • 2 422 postów
  • GG 9119768
  • LocationPno
  • d2jsp Opes
  • Konto D2 Scire-Fectum
  • Battle.Tag: Opes#2640

Napisano 26 listopada 2013 - 19:39

chyba nie sprawi. Gra jest mocno ograniczona dry.png


Dołączona grafika

www.gfxon.pl Grafika dla ciebie!


#14 rip

rip
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 29 listopada 2013 - 21:52

zgadzam się z Opesem



#15 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 17 grudnia 2013 - 23:51

Nie sadze, zeby cokolwiek jeszcze wycisneli z d3 moim zdaniem. Rubikonem moim zdaniem bylo usuniecie dropowanych run z umiejetnosciami, postacie przestaly byc wyjatkowe (reskill na identycznego barba, co ma ziom zajmuje kilka minut), a buildy nie istnialy tu nigdy - zamiast tego mamy optymalne rozlozenie skilli i... Tyle.

Z jednej strony zrobili ah (i bardzo mi ten ruch sie podobal i bede go bronil - to tylko przeniesienie zyskow z jsp na blizza), ale z drugiej takie rozstrzelenie statystyk przedmiotow jest chore - dla mnie logiczne jest, ze skiller kosztuje tyle, soj tyle, bk tyle a tyle, jesli jest to bk3, bk4 lub 5. Ale kompletnie nie pasuje mi rozrzut 6-7 statystyk, wszystkich czasem pojawiajacych sie, czasem nie, przez co jeden helm moze stac 1000g albo 500 miliardow, w zaleznosci od tego, co i w jakich ilosciach ma. Perfy nie istnieja, chyba tylko gemy maja mozliwosc stabilizacji ceny. Efekt jest taki, ze trzy dni skladalem sprzet dla monka po to, zeby... No coz. Nie zrobic dalej nic konkretnego, kilka kuzni walnac zeby zrobic ringi, ktore rowniez funta klakow nie sa warte.

Dodatek nie wyglada, jakby to mial zmieniac, ida w drugim kierunku, singluja ta gre. Pierwszy tytul blizza, ktorego tak bardzo nie zamierzam kupowac, ze odsubowalem temat "diablo" na google newsach.

Moze sie starzeje, ale czuje sie gigantycznie rozczarowany tym tytulem, z miesiaca na miesiac coraz bardziej

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2



#16 rip

rip
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 20 grudnia 2013 - 18:50

zgadzam się z tym co napisałeś.

nie chce się już pastwić nad d3 - reasumując nie zamierzam kupować dodatku z powodu zbyt agresywnej moim zdaniem komercjalizacji tej gry.

tempo wprowadzenia dodatku i towarzysząca temu intensywna reklama potwierdzają moim zdaniem to że głównym celem Blizza jest jedynie zarobienie kolejnych kilkuset milonów dolarów przy stosunkowo małym nakładzie.

sam jestem rozliczany za pieniądze jakie zarabiam dla biznesu w którym pracuję więc nie potępiam tego w czambuł.

szkoda mi jedynie tego co pamętam z czasów d2 - pewnie też już jestem za stary.



#17 Opes

Opes

    Lld Sekcja

  • Moderator
  • 2 422 postów
  • GG 9119768
  • LocationPno
  • d2jsp Opes
  • Konto D2 Scire-Fectum
  • Battle.Tag: Opes#2640

Napisano 23 grudnia 2013 - 18:29

wreście ktoś pisze o tym co próbowalem uświadomić jeszcze przed powstaniem gry sleep.png


Dołączona grafika

www.gfxon.pl Grafika dla ciebie!


#18 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 24 grudnia 2013 - 09:14

No, a ja naiwny myslalem, ze Blizz wie, o co cho w diablo.

Mieli dobre pomysly, ale mieli tez tragiczne. Jak wyszli z pomyslem na usuniecie runek, to sie wkurwilem i napisalem, czym to grozi, najpierw jako sugestia betatestera, potem na forum. Nic. O braku pvp tez. Moje propozycje na ulepszenie handlu tez byly zbijane (ah zewnetrzne, linki do aukcji),
Juz sie przyzwyczailem, ze betatester to nie ten, co testuje, tylko gra w demo.

Teraz mysle sobie, ze pokracze o dodatku na forach. Pewnie zostane zlany sikiem prostym. Ale potem sobie mysle, ze zrobie jeden duzy wpis z linkami, w ktorych im grozilem, co sie stanie i zazadam kontraktu :P

#19 Opes

Opes

    Lld Sekcja

  • Moderator
  • 2 422 postów
  • GG 9119768
  • LocationPno
  • d2jsp Opes
  • Konto D2 Scire-Fectum
  • Battle.Tag: Opes#2640

Napisano 24 grudnia 2013 - 17:29

właśnie zewnętrzne ah było by spoko rozwiązaniem jakiś czas temu siedzialem w roboci i się nudzilem pomyslałem ze mógł bym coś posprzedawać moze wychaczyć na ah przez przeglądarke ale niestety nie bylo to możliwe myślę że to było by sensowne rozwiązanie które znalazło by poparcie wśród graczy :)


Dołączona grafika

www.gfxon.pl Grafika dla ciebie!


#20 rip

rip
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 26 grudnia 2013 - 18:48

próbuję o tym pisać już od dłuższego czasu - czasami zbyt emocjonalnie.

spróbuję na zimno

 

Panowie - Właścicielami Blizza są już inni ludzie - zmiana właścicieli zazwyczaj skutkuje tym że albo się kontynuuje to co robili poprzednicy, albo się to zmienia.

Jestem ciekaw na którą wersję stawiacie ? Ja stawiam na drugą.

 

Spróbuję rozwinąć swoją teorię - w biznesie chodzi o to by zarabiać pieniądze. Pieniądze można zarabiać w różnoraki sposób, obowiązuje teoria wachlarza - bardziej antyczna wykładnia - wiele dróg prowadzi do Rzymu. Reasumując - można iść na masę klientów, lub na masę gross margin per customer.

Blizz w pierwszym okresie wybrał oczywiście wariant pierwszy - dużo klientów ( odcinanie kuponów od kultowego d2 ). AH i RMAH były kapitalnym tego rozwinięciem - idziemy na masę i próbujemy położyć rękę na handlu ( wyłączyć cienkich bolków w postaci allegro i jsp ), próbujemy zarabiać eurasy. Ta wizja bardzo mocno zdeterminowała działania firmy B i spowodowała że odpuścili inne obszary ( takie jak pvp ). Niestety po jakimś czasie okazało się że RMAH jest w kolizji z prawem podatkowym i pomimo mocnych prawników okazał się nie do obronienia.

Zimna ( biznesowa ) kalkulacja powiedziała - zrobienie atrakcyjnego PVP to zbyt duży koszt ( to w kontekście wielkości zespołu pracującego nad d3 ), dodatkowym kosztem są serwery ( serwery w rozumieniu liczby graczy ). 

W tej sytuacji wariant drugi okazał się jedyną sensowną deską ratunkową - maksymalizacja gross margin per customer.

Ten trudny cel można osiągnąć poprzez perfekcję w komunikacji - zajebisty marketing.

 

Zauważcie co się dzieje - Blizz osiągnął zajebisty sukces - już prawie nikt nie mówi o d3 dnia dzisiejszego - wszyscy się skupili na dodatku RoS.

To jest dzisiaj główny temat - i tutaj chylę głowę przed specjalistami od marketingu z Blizza - wykonali swoją robotę na piątkę.

Fanboje z oficjalnej strony podkręceni kluczami do bety miażdżą posłusznie wszelaką krytykę.

Pojawia się cała masa postów pochwalnych i zachęcających do kupowania różnorakich wersji.

Jakich ?

Wersja podstawowa - 40 euro

De lux - 60 euro

Kolekcjonerska - 80 euro

Nie będę się wbijał w szczegóły bo to żenada.

 

Wiecie jaki będzie ( zaplanowany przez Blizza ) finał - jakiś % nabywców d3 kupi dodatek.

Moim zdaniem będzie to bliskie 50 % ( 30 % też z biznesowego punktu widzenia będzie sukcesem ).

 

Wiecie co będzie później - Pójdą w mikropłatności ( bo teraz już nie będą w stanie pójść w abonament, spierdolili próg graniczny )

 

dlatego jeszcze raz napiszę zapomnijcie o d2 - d3 jest tylko pretekstem do zarobienia kasy na trupie d2.

 

czy nie myślicie że już czas by rzucić garść piachu na trumnę d2 ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych