Skocz do zawartości


Zdjęcie

KU Przestrodze! Ban za obrazę gracza?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 meto

meto

    Administrator

  • Administrator
  • 448 postów

Napisano 09 listopada 2010 - 23:47

Może inaczej, może ktoś na Twoim adresie IP gra w Diablo 2 jeszcze? Wtedy to szukaj tam winnego.

#22 ZgReD

ZgReD
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 09 listopada 2010 - 23:54

Może inaczej, może ktoś na Twoim adresie IP gra w Diablo 2 jeszcze? Wtedy to szukaj tam winnego.



Hmm ... interesujący trop, ale jak to ustalić/sprawdzić?
Ja nie mam w świadomości abym komuś dawał/informował o moich CD-keyach
Nie wiem jak to działa dokładnie, ale skoro mam możliwość zrobienia konta na pozostałych krainach,
wejścia i grania BTW; na U.S. west pingi marne ~350

Odinstalowałm, ALL programy (avast, lavasoft), przeinstalowałem jeszcze raz diablo
I nadla kiszka, nadal ZONK na Europe
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. W każdym aspekcie

#23 kowal2300

kowal2300
  • Użytkownik
  • 315 postów
  • GG 9913033
  • LocationSkierniewice
  • d2jsp kowal2300
  • Konto D2 kowal2303
  • Battle.Tag: kowal2300#2173

Napisano 10 listopada 2010 - 00:05

Zacznijmy od tego, jaki masz net i czy masz stale czy dynamiczne ip. Moze zresetuj router, ewentualnie skontaktuj sie z pomoca technicza i dowiedz sie, czy istnieje mozliwosc zmiany ip w inny sposob (w kablowce chyba placilo sie za dynamiczny ip 2pln / mc).

Instalacja programow antywirusowych nie powinna miec wplywu na jakiekolwiek blokowanie mozliwosci polaczenia sie z gra, bo jak sam twierdzisz, inne bramki dzialaja. Odinstalowales antywirusa i masz to samo, wiec odpada. Problem nie lezy tez w cdkey-u, bo jak sam twierdzisz, na innym jest to samo. Ja obstawiam zbanowane (czyli zablokowane) ip. I nie ma znaczenia, ze zalozyles jedna gre, bo w tym czasie ktos inny z tego samego adresu mogl probowac sie dobic 123 razy.


Zreszta dla mnie jest to losowa spawa - raz mfuje przez godzine samego shenka (10-15s?) i nie mam problemow, raz siedze na grze przez 30 minut, chce zalozyc druga i mnie wywala. Rozwiazaniem jest dla mnie reset neostrady i inny adres ip - moze polacz sie przez proxy w takim wypadku?

www.siepomaga.pl

Pajacyk, Polskie Serce, Okruszek, Habitat, Spełniaj marzenia, Wyklikaj Żywność

KLIKASZ -> POMAGASZ!


#24 kayman

kayman
  • Użytkownik
  • 465 postów
  • GG 6861197
  • LocationWarszawa
  • d2jsp kayman67
  • Konto D2 kayman11

Napisano 10 listopada 2010 - 01:49

jezeli byl to palladyn to moze zrobil ci staaaaaaary numer z aura :) za to "idiot" mogl sie zemscic :D, zrobilem kilka razy aura crash i pamietam ze rd potrafilo trwac kilka godzin

torch crash w miare naprawili, ale juz fury crash potrafi sie zdarzyc wiec i o tym mogli zapomniec

ci co graja free pvp maja lepsze rozeznanie czy to jeszcze dziala, ogolnie to strasznie swinski numer byl/jest

i jeszcze jedno

w tym ladderze mialem 1 moze 2 rd jak przesadzilem a tak czysciutko, nawet lagow zbytnio nie ma, troche jest klopotu z zakladaniem nowych gier ale do przezycia wiec nie chce mi sie wierzyc ze "samo" sie to stalo :) to jest na szczescie tylko ip ban i minie za max 14 dni, a najpewniej za 12-24 h bo o dluzszym nie slyszalem

#25 Erak

Erak
  • Użytkownik
  • 251 postów
  • LocationCzęstochowa
  • Konto D2 AndyPandy

Napisano 10 listopada 2010 - 07:19

Ja miałem takiego bana rd na ip na cos kolo 10 dni 2x razy i to po sobie ~~ ale dalej wszystko dziala ladnie :D
Posted Image
MY BATTLE.NET ACC BR[ANDY] OR ANDYPANDY

#26 Siemior

Siemior
  • Moderator
  • 1 255 postów
  • GG 9513536
  • LocationBytom
  • d2jsp siemior90
  • Konto D2 mlekowtubie
  • Battle.Tag: siemior#2881

Napisano 10 listopada 2010 - 21:35

Zgred informuj nas na bieżąco o problemie sądzę że po uporaniu się z nim będzie to dobry temat na artykuł dla innych nazwijmy ich pokrzywdzonych, btw fajny ava dobrze mówię? Diego z Gothic 4? :)

pozdrawiam

edit: no i właśnie to co podsunął Meto skąd masz internet czy to jakiś prywaciarz czy neo lub coś podobnego bo skoro na drugim zestawie dzieją się takie same rzeczy... i ok mówiłeś tu o antywirusach a jakiś firewall? co by tylko krainę europe blokował wydaje się to realne ale trzeba sprawdzić.
Dołączona grafika

#27 ZgReD

ZgReD
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 11 listopada 2010 - 16:19

Witam

W temacie opisałem przypadek braku możliwości wejścia na BN.
W odpowiedziach przewijała się opinia że to Ip-ban i ile czasu będzie trwał.
Przyznaję że sprawa nie dawała mi na tyle spokoju że postanowiłem poprzeglądać strony Blizza
licząc że może na nich znajdę odpowiedź na podstawowe dla mnie pytanie;
Za co i z jakiego powodu ten Ip-ban otrzymałem?
Natrafiłem na stronkę Blizza z numerami telefonów Pomocy Technicznej (http://tnij.org/izg7)
Postanowiłem skorzystać i zadzwoniłem pod podany, Polski numer (Poland-022 3060410)
(BTW:opłata z terenu Polski jak za połączenie lokalne, ja za 52 minuty rozmowy zapłaciłem 10pln, z Orange)
Odebrał w końcu Młody Człowiek i zaczęliśmy rozmowę.
Pan odnalazł mojego maila z zapytaniem i przeszliśmy do konkretów.
Z dostępnych dla konsultanta danych wynikało że otrzymałem faktycznie Ip-bana.
Co mnie zaskoczyło/zdziwiło i wprawiło w osłupienie to zdaniem konsultanta mój Ip-ban
był na 85% spowodowany właśnie tym że w grze, podczas wymiany zdań napisałem do innego Gracza
słowo "idiot?"
Młody Człowiek, jak stwierdził nie ma u siebie na tak zwanym podglądzie przyczyny założenia Ip-bana.
Stwierdził jednocześnie że jeśli nie fakt obrażenie innego Gracza i w rachubę może jeszcze wchodzić
inna przyczyna nadania Ip-bana.
Tą drugą przyczyną mógł być fakt że jakiś ktoś, korzystając z generatora, jakoś wygenerował właśnie mój
CD-key do gry. Wszedł do gry i dokonał jakiegoś "przestępstwa" w rozumieniu zasad przez Blizz.
Wspólnie ustaliliśmy że ostatnie logowanie i ostatnie wyjście z gry prawie dokładnie pokrywało się
z czasem kiedy ja wchodziłem i kończyłem granie w poniedziałek wieczorem.
Oceniłem zatem że to by był niesamowity zbieg okoliczności.
Pozostała zatem opcja że trader który oferował torczaka dla amki uniósł się "chonorem" i mnie zadenuncjował.
Konsultant przyznał że samo słowo "idiot?" nie powinno stanowić podstawy do nałożenia tak drakońskiej kary.
Ale, jak oboje się zgodziliśmy, od czego jest Fotoshop? Przy jego pomocy można wiele, bardzo wiele
zrobić gdy ambicja i "chonor" cierpią!
A kara ta to max. Rozmowa odbywała się wczoraj wieczorem (środa) i Młody Człowiek oświadczył
że pozostało mi jeszcze do końca kary jedynie 17.711 minut (siedemnaście tysięcy, siedemset jedenaście minut!!)

Zatem, jeśli prawdopodobieństwo wygenerowania numeru mojego CD-keya odłożymy ad-akta, pozostaje donos.
(BTW: imho gdyby nawet zaistniała opcja generatora to ban byłby chyba na DC-key, a nie na Ip?)

A jeśli donos to mam w pamięci jeszcze jedną sytuację z poniedziałku.
W czasie dnia, z pomocą jakiegoś barba usiekliśmy na normalu baala i wszedłem na kosz.
Amka z marnymi klamotami na 3x lvl sporo musi się sama nabiegać aby przejść koszmar.
Postanowiłem zrobić grę; (o_HF n_rush albo odwrotnie)
Weszła jakaś full Tala soska z ~~8x lvl. Zapytała czy chce rush, odparłem że owszem, ale
ony full z (radament, izual, rada, anya, shenk)
Koleś przystał na warunki z zaczeliśmy zabawę. Andi poszła dość sprawnie, w II u demonologa 'wyskoczyłem'
na moment z gry aby nie zaliczyć zgona (dopadły mnie te rogate). W III akcie jakoś zaliczylismy.
Natomiast w IV akcie koleś z miejsca poszedł do kowala i mnie zaprasza.
Ja mu na to że najpierw all taxi, a HF na końcu jako zapłata. On mi na to że wszystko zrobimy
potem a teraz "fast" hf.
To ja twardo że nic z tego!
Koleś postał troszkę i wyszedł.

Reasumując jestem prawie pewny że to jeden z tych dwóch graczy zrobił donosik, a moze obaj?

Mam możliwość i mogę co prawda wejść u siebie via net na konto Aster (wilga) i zmienić adres IP, ale
postanowiłem jeszcze na pisać meila do Blizza i domagać się przedstawienia jakiegoś dowodu
na podstawie którego zastosowana została tego typu kara dla mnie.

Konsultant przesłał mi już po naszej rozmowie meila, a w nim czytamy:

"Typowe przyczyny tego typu ograniczenia IP, to między innymi:

-Wielokrotne nieudane próby logowania.
-Wysyłanie spamu na chacie lub spamowanie komend czatu.
- Wielokrotne przeglądanie wielu profili graczy w krótkim okresie czasu.
- Częste re-logowanie się na Battle.net
- Próba łączenia się z battle.net używając kilku połączeń
- Korzystanie z programów innych firm lub dodatkowych programów tzw. Add-ons.

Przy grze w Diablo II jest kilka dodatkowych przyczyn które jeśli powtórzone w krótkim okresie czasu mogą wywołać zawieszenie adresu IP:

- Dołączanie i opuszczanie gier
- Przewijanie selekcji umiejętności używając kólka myszki
- Używanie punktów nawigacyjnych by odświeżyć towar w sklepach
- Używanie zaklęć nieposiadających opóźnienia przy rzucaniu

Niestety wprowadzenie tego typu ograniczeń jest niezbędne w celu ochrony Battle.net oraz utrzymania zdrowego poziomu naszych usług dla wszystkich graczy"



To tyle z mojej strony w temacie.
Oczywiście jak i jeśli uzyskam jakieś dodatkowe informacje, na przykład jakiegoś scrina z moją winą
to oczywiście go TU zaprezentuję.

Uff, ale się napisałem
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. W każdym aspekcie

#28 kayman

kayman
  • Użytkownik
  • 465 postów
  • GG 6861197
  • LocationWarszawa
  • d2jsp kayman67
  • Konto D2 kayman11

Napisano 11 listopada 2010 - 16:26

bardzo ciekawe rzeczy piszesz, na przyszlosc do handlowania polecam jakies forum handlowe, tam sa moderatorzy i jest w miare bezpiecznie a na gre juz wchodzisz z ustalonymi warunkami handlu, jest takze meditrade

pozdr

#29 ZgReD

ZgReD
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 11 listopada 2010 - 16:34

bardzo ciekawe rzeczy piszesz, na przyszlosc do handlowania polecam jakies forum handlowe, tam sa moderatorzy i jest w miare bezpiecznie a na gre juz wchodzisz z ustalonymi warunkami handlu, jest takze meditrade

pozdr


Niby masz całkowitą racje, ale chyba i Tobie czasem udaje się natrafić na grę z jakąś ciekawą ofertą?
A poza tym, jeśli moje domysły sa prawidłowe a Ty jakiemus ktosiowi "podpadniesz" w grze
(pomijam znajomych, chociaż kto ich tam wie B) ) a w/w postanowie zrobić Ci drobne świństewko
to jak widać Blizz przyjmuje oskarżenia niejako na wiarę.
Ja, jak mi konsultant oznajmił że mam faktycznie Ip-bana i jaka jest jego długość to się
poczułem tak jak gdyby zapukał do mnie do domq jakiś policjant i oznajmił że mam do zapłacenia
mandat w wysokości 1.ooo pln za źle zaparkowaną avionetke!
Masz świadomość że avionetki nie posiadasz, a jednak dostajesz mandat za złe parkowanie!
Postanowiłem że nie odpuszczę i będę temat drążyć jak tylko się da do samego końca.
Bo nie poczuwam się do winy.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. W każdym aspekcie

#30 ZgReD

ZgReD
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 11 listopada 2010 - 16:45

Zgred informuj nas na bieżąco o problemie sądzę że po uporaniu się z nim będzie to dobry temat na artykuł dla innych nazwijmy ich pokrzywdzonych, btw fajny ava dobrze mówię? Diego z Gothic 4? :)


Spisałem to co wiem na chwilkę obecną w nowym temacie, jak zechcesz to przeczytaj ;)
Ava to nie kto Inny jak sam Sean Connery z filmu Nieśmiertelny, gdzie zagrał Ramireza.

edit: no i właśnie to co podsunął Meto skąd masz internet czy to jakiś prywaciarz czy neo lub coś podobnego bo skoro na drugim zestawie dzieją się takie same rzeczy... i ok mówiłeś tu o antywirusach a jakiś firewall? co by tylko krainę europe blokował wydaje się to realne ale trzeba sprawdzić.


I taką ewentualność rozpatrywałem. Ale po konsultacji w biurze firmy Aster (dostawca sygnału TV i Net-u)
wykluczyłem ją. Nawet gdyby ktoś u mnie w bloku też grał w diablo i coś narozrabiał to tak zwany "świat"
nie widzi naszych kompów jego jeden, tylko powiedzmy jako: aster1, aster2 itd
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. W każdym aspekcie

#31 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 11 listopada 2010 - 17:24

Połączyłem tematy, coby jasno czarno na białym było info.

Jednocześnie stwierdzam, że w historii mojego grania w D2 (ponad 10 lat) to pierwszy przypadek, żeby ktoś dostał taką karę. Albo to nadgorliwość polskiego moderatora battle.netu, albo... błąd?

#32 Elfisher

Elfisher

    ★★★★★

  • Moderator
  • 2 524 postów
  • d2jsp Elfisher

Napisano 11 listopada 2010 - 17:38

bardzo ciekawe, niegdy nie spotkalem sie z takim incydentem.
albo blizz zmienil sposob patrzenia na zachowanie graczy w grach albo nikt/malo kto udostepnial takie informacje bo pierwszy raz slysze o banie za nie dotrzymanie slowa z kuznia lub nazwanie kogos idiota...
wiem ze nie zwiales z kuzni, to ze chciales dac kuznie na koncu jest spowodowane tym ze duzo osob po kuzni ucieka i prosiłbyś pół dnia na chacie o zabicie diablo slyszac ze to wlasnie ty uciekles...
dziekujemy za 10zl wlozone w probe wyjasnienia problemu, za poswiecenie dalem ci plusika
/e
zmienilem nazwe na bardziej przyciagajaca oko i przypialem

Dołączona grafika


#33 kayman

kayman
  • Użytkownik
  • 465 postów
  • GG 6861197
  • LocationWarszawa
  • d2jsp kayman67
  • Konto D2 kayman11

Napisano 11 listopada 2010 - 18:22

przyszla mi do glowy jedna dygresja

jak to mozliwe ze karaja czlowieka za jednorazowe zle zachowanie tak dokliwie a nie likwidaja tysiacy botow i setek spambotow?

to wyglada mi na celowe dzialanie zeby "zabic" gre bo d3 nadchodzi, co najmniej to dla mnie dziwne ...

#34 Matix

Matix
  • Użytkownik
  • 200 postów

Napisano 11 listopada 2010 - 20:29

Nie dostałeś żadnej kary. Też kiedyś miewałem rd 14 dniowe. "Miewałem", czyli nie raz, a wielokrotnie. Pozdrawiam.

#35 Siemior

Siemior
  • Moderator
  • 1 255 postów
  • GG 9513536
  • LocationBytom
  • d2jsp siemior90
  • Konto D2 mlekowtubie
  • Battle.Tag: siemior#2881

Napisano 11 listopada 2010 - 20:33

Kay wydaje mi się że gdybyś zgłosił acc na którym jest bot pewnie by się za niego dobrali tak jak mówi Zgred że tylko dzięki temu zgłoszeniu mógł dostać ip bana. Pewnie za jakiś czas znów będzie scan i poleci mass ban za boty i mh.
Dołączona grafika

#36 Elfisher

Elfisher

    ★★★★★

  • Moderator
  • 2 524 postów
  • d2jsp Elfisher

Napisano 11 listopada 2010 - 21:25

tak tylko czy jest jakis sens w reportowaniu bota? co z tego ze jedno konto/cd key/czy nawet ip dostanie bana skoro na jego miejsce przyjdzie kolejny...
ja mam tylko taka cicha nadzieje ze nie zostawia nas na lodzie po premierze d3 i jesli nie update'y to chociaz mass bany moglyby byc czesciej

Dołączona grafika


#37 kayman

kayman
  • Użytkownik
  • 465 postów
  • GG 6861197
  • LocationWarszawa
  • d2jsp kayman67
  • Konto D2 kayman11

Napisano 11 listopada 2010 - 21:49

ja mam takie wrazenie ze blizz ma problem z d2 bo zrobili "za dobra gre" bo nie dosc ze przetwalala 12 lat!!!! to jeszcze ma nowych zwolennikow

w takim przypadku jezeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .... :)

pozdr

#38 AsaroV

AsaroV
  • Użytkownik
  • 555 postów
  • LocationCzęstochowa
  • d2jsp AsaroV
  • Konto D2 Olo
  • Battle.Tag: AsaroV#2761

Napisano 12 listopada 2010 - 08:58

Wydaje mi sie ze to raczej jakis error, poniewaz nie raz kogos na bn obrazalem przez ~5 lat mojej gry i nigdy potem nie dostalem zadnego bana ip ~~
/e: jezeli masz bana rzeczywiscie na 17 tys minut to jest to ~12 lat ^^

Pokasz mi co nosiżżżrż i stań sie jednym z nas
BES KITÓ !

Dołączona grafika
Dołączona grafika
http://forums.d2jsp....er.php?i=596157 <- JSP


#39 Siemior

Siemior
  • Moderator
  • 1 255 postów
  • GG 9513536
  • LocationBytom
  • d2jsp siemior90
  • Konto D2 mlekowtubie
  • Battle.Tag: siemior#2881

Napisano 12 listopada 2010 - 09:26

AsaroV problemy z matematyką? 17tys min to jakies ~12dni a nie lat

a że pisał ten post jakieś 2 dni temu tzn że dostał najdłuższego bana do 14 dni
Dołączona grafika

#40 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 12 listopada 2010 - 10:29

przyszla mi do glowy jedna dygresja

jak to mozliwe ze karaja czlowieka za jednorazowe zle zachowanie tak dokliwie a nie likwidaja tysiacy botow i setek spambotow?

to wyglada mi na celowe dzialanie zeby "zabic" gre bo d3 nadchodzi, co najmniej to dla mnie dziwne ...

Zgadzam się. Cheaterstwo, boty, scam jest na każdym kroku, a oni dają 2-tygodniowego bana za słowo "idiot"? To brzmi, jak amerykańska moralność... Po przeczytaniu EULA znalazłem miejsce, gdzie rezerwuje sobie Blizz możliwość nałożenia kary za obrażanie, ale gdy battle.net wygląda jak wygląda, to co oni wyprawiają?

Jedyna opcja, jaka mi się nasuwa to to, że ta osoba, która otrzymała epitet, pracuje w Blizzardzie, grała sobie ot tak i nagle poczuła się wielce obrażona, więc złapała za banhammera i wymierzyła najwyższy wymiar kary. Srsly, to brzmi jak komedia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych