Skocz do zawartości


Kompendium wiedzy o bossach (mf) by Kayman


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kayman_*

Guest_kayman_*
  • Gość

Napisano 02 grudnia 2008 - 12:19

Bicie aktowych bossów przynosi najlepsze efekty poszukującym itemków, ale jest czasochłonne i trudne.
Jako alternatywa może być bicie stałych bossów, szczególnie tych, do których w miarę łatwo się dostać, lub z góry wiadomo, ze będą w określonym miejscu:
Akt.1
- rakanishu(71) - krąg kamieni, w którym go znajdziemy, zawsze jest blisko ścieżki wiec w miarę łatwo go znaleźć, lubi rzucić rzadkie i unikalne przedmioty, z niego pochodzą prawie wszystkie znalezione przeze mnie zakarum
- griswold(84) - jak juz znaleźliśmy rakanishu to szkoda nie zrobic tristram(lvl mapy 76), griswold lubi rzucić fajne dziurawe itemki pod słowa runiczne, znalazłem tez w tristram trochę talizmanów m.in. gorszej jakości skillerow, (ale zawsze to skiller chociażby clean)
- bone ash(75) - kościej, który stoi w katedrze za wp wewnętrzny monastyr, raczej rzuca rare
Akt.2
- fire eye(81) - często ta lokalizacja jest używana do bicia DC gdyż wyjątkowo łatwo się do niej dostać, ognistooki stoi za portalem przy wp tajemne sanktuarium, lubi rzucić włócznie, broń drzewcową oraz wszelkie oszczepy i rzutki
Akt.3
- stormtree(83) - burzowe drzewo stoi zawsze przy wyjściu z dolnego kurast do dżunglii łupieżców, lubi rzucić zarówno rzeczy rzadkie jak i unikalne, z niego pochodzi np. moja najlepsza mara
- rada w travinkal(85) - wielokrotnie to wyzwanie, łatwo znaleźć gorzej ubić, ale warto, bo można się spodziewać ładnych jeweli (także rbf), talizmanów oraz ciekawych runek, większa ilość złota też się przyda
Akt.4
- pominę, bo wszędzie daleko i bardzo losowo
Akt.5
- shenk the overseer(83)/eldritch the rectifier(84) - bardzo popularna lokalizacja, bo przy jednym wp (zlodowaciała wyżyna) mamy 2 stałych bossów, przeważnie rzucają rzadkie itemki, mniej unikalne oraz trochę talizmanów
- dac farren(83) - potworek stoi w przewężeniu mapy miedzy harrogat a shenkiem, poza rare lubi rzucić ringi i amulety, z niego pochodzi większość moich ravenów i darfów
- eyeback the unleashed(84) - okologlów stoi zawsze w przejściu miedzy zlodowaciała wyżyna a płaskowyżem arreat, lubi rzucić luki i kusze
- niszczyskała(84) - on stoi na płaskowyżu arreat przy wejściu do kryształowego przejścia, szczerze mówiąc nic ciekawego nigdy z niego nie widziałem a w wielu przypadkach wymieniany jest jako potworek mający ładny drop, wspominam o nim dla porządku, bo łatwo go znaleźć ale nie chodzę do niego
- pindleskin(86) - chyba najłatwiej do niego trafić (jak nie zapalimy wp sale bólu oczywiście) rzuca przeważnie marnie, ale potrafi zadziwić.

W nawiasach podałem level bossa, jest on równoznaczny ilvl (ważne przy mutowaniu, craftowaniu itd.).

Taki sposób na MF wydaje mi się ułatwieniem życia, w prosty sposób można wybrać sobie potworki, które ubijemy łatwo a pominiemy te, do których nie mamy szans.

Policzmy itemy:
przyjmując ze każdy z tych bossów daje na pewno po 2 itemki (minimum jakość magic, w tym może być gem lub runa) mamy:
akt 1 - 4 (pomijam tristram)
akt 2 - 2
akt 3 - 8 (6 z travinkal bo tam ich trzech)
akt 5 - 12
razem mamy na pewno 26 itemkow czyli więcej niż 3 aktowych bossów jak rzuca max ilość, a wcale nie musza.

Powyższe napisałem na podstawie własnych obserwacji i poddaje temat do dyskusji.

Jako bonus dorzucam znaleziony na youtube filmik pokazujący jak ułatwić sobie drogę po klucze:


Pozdr


#2 idid

idid
  • Administrator
  • 1 248 postów
  • LocationR-Śl

Napisano 02 grudnia 2008 - 12:41

trawinkal troche talizmankow


chodzilo ci chyba o tristram.

#3 Guest_kayman_*

Guest_kayman_*
  • Gość

Napisano 02 grudnia 2008 - 12:45

oczywiscie
poprawilem

#4 DamianB

DamianB
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • LocationKatowice

Napisano 02 grudnia 2008 - 13:20

Na moje oko to dobrze podane przykłady i na pewno dla graczy przydatne, szczególnie dla nowych :)

#5 ryba

ryba
  • Użytkownik
  • 203 postów
  • LocationTychy
  • d2jsp Rybkenstein
  • Konto D2 Rybkenstein

Napisano 02 grudnia 2008 - 16:55


- pindleskin - chyba najlatwiej do nigo trafic (jak nie zabijemy nihlathaka oczywiscie) rzuca przewaznie marnie ale potrafi zadziwic


tp do pindla nie zamyka sie po zabiciu nihla a po wzieciu wp w salach bolu

pozdro

#6 Siemior

Siemior
  • Moderator
  • 1 255 postów
  • GG 9513536
  • LocationBytom
  • d2jsp siemior90
  • Konto D2 mlekowtubie
  • Battle.Tag: siemior#2881

Napisano 02 grudnia 2008 - 21:20



- pindleskin - chyba najlatwiej do nigo trafic (jak nie zabijemy nihlathaka oczywiscie) rzuca przewaznie marnie ale potrafi zadziwic


tp do pindla nie zamyka sie po zabiciu nihla a po wzieciu wp w salach bolu

pozdro

vouch!

#7 idid

idid
  • Administrator
  • 1 248 postów
  • LocationR-Śl

Napisano 02 grudnia 2008 - 22:57




- pindleskin - chyba najlatwiej do nigo trafic (jak nie zabijemy nihlathaka oczywiscie) rzuca przewaznie marnie ale potrafi zadziwic


tp do pindla nie zamyka sie po zabiciu nihla a po wzieciu wp w salach bolu

pozdro

vouch!


Spamer ; <

#8 konmen

konmen
  • Użytkownik
  • 825 postów
  • GG 10077769
  • LocationCompton
  • d2jsp konmen
  • Konto D2 doggy52

Napisano 03 grudnia 2008 - 15:16

Sprawdzę tą strategię...bo łażenie na mefa jest nurzące.

#9 asdfsdtre

asdfsdtre
  • Użytkownik
  • 631 postów

Napisano 11 stycznia 2009 - 22:02

B)

#10 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 17 lipca 2010 - 08:39

Znalazłem ten przewodnik w czasie sprzątania. Kayman, możemy go wykorzystać na stronie?

#11 kayman

kayman
  • Użytkownik
  • 465 postów
  • GG 6861197
  • LocationWarszawa
  • d2jsp kayman67
  • Konto D2 kayman11

Napisano 17 lipca 2010 - 13:10

oczywiscie, co mojego znajdziesz i uznasz za stosowne to sobie umieszczaj

#12 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 17 lipca 2010 - 15:43

http://diablo2.pl/in...skolumns&id=149 <- pod tym linkiem jest artykuł. Na newsa również znalazło się miejsce ;)

#13 Matix

Matix
  • Użytkownik
  • 200 postów

Napisano 17 lipca 2010 - 16:11

Pożyteczny przewodnik, muszę przyznać.
Raptor --> nie ma to jak inwersja :)

#14 BakaX

BakaX
  • Użytkownik
  • 1 140 postów
  • GG 12783040
  • LocationPolice
  • d2jsp BakaX
  • Konto D2 NLD - BakaX

Napisano 18 lipca 2010 - 22:38

;O Chyba sobie pobiegam ; ))

#15 Przeher

Przeher
  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 18 lipca 2010 - 23:17

Ładnie opisane, dla świerzaków :-) na pewno przydatne, pozdrawiam!

#16 konmen

konmen
  • Użytkownik
  • 825 postów
  • GG 10077769
  • LocationCompton
  • d2jsp konmen
  • Konto D2 doggy52

Napisano 18 lipca 2010 - 23:23

;O Chyba se pobiegam ; ))


nie se tylko sobie chłopcze xD

#17 leon24_36

leon24_36
  • Użytkownik
  • 95 postów
  • GG 6319669
  • LocationHalinów
  • Konto D2 leon24_36

Napisano 04 września 2010 - 11:58

Ja osobiście dodał bym jeszcze do listy nithatlaka co prawda nie jest on łatwy do uśmiercenia ale za to sypie rbf-ami kluczami i talizmanami, nawet jak nic ciekawego nie ma w wielkim talizmanie to i tak ma on 95ilvl wiec wrzucamy do kostki i mutujemy z pgm-ami. Droga jest szybka i prosta sa tylko 3 mapki i filmik w pierwszym poście pokazujący jak je przejść. Polecam tego chudzielca.
Lord of The Rings (]___\=oooo=/___[)

#18 kayman

kayman
  • Użytkownik
  • 465 postów
  • GG 6861197
  • LocationWarszawa
  • d2jsp kayman67
  • Konto D2 kayman11

Napisano 27 października 2010 - 12:39

odkopuje stary topic

ostatnio testowalem skrzynki w dolnym Kurast, moze wiedzieliscie o tej lokalizacji a moze nie

jak robimy

wchodzimy na jakakolwiek gre z jak najwieksza iloscia graczy (wazne dla dropu) i szukamy ogniska w dolnym Kurast

Dołączona grafika

potem pszeszukujemy dwa sasiednie domki (ten lewo gora i prawo gora) oraz przegladamy stojak na bron i na zbroje oraz te zwloki kolo ogniska

w ogole mamy do otworzenia 3 skrzynki 2 stojaki i zwolki

Dołączona grafika

po tym szukamy nastepnej gry z duza iloscia graczy :)

na razie na razie ber plus troche talizmanow ale ogolnie polecam lokalizacje

pozdr kayman

#19 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 27 października 2010 - 16:09

moze wiedzieliscie o tej lokalizacji a moze nie

:o

Nie, serio, jestem w szoku, że ta gra dalej mnie zaskakuje. Chcesz, żeby podpiąć ci to pod artykuł na stronie głównej?

#20 kayman

kayman
  • Użytkownik
  • 465 postów
  • GG 6861197
  • LocationWarszawa
  • d2jsp kayman67
  • Konto D2 kayman11

Napisano 27 października 2010 - 16:29

mozna podpiac

pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych