Skocz do zawartości


Zdjęcie

jaja sobie robią


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 19 marca 2012 - 16:12

myśleliście jak pobudzić forum do życia ?
wiem że to nie jest łatwe zadanie
( kowal nie wystarczy ze swoją znajomością ortografii )
swoją drogą masz u mnie szóstkę
macie jakieś propozycje ?
( i nie żebym od razu chciał kasować beton )

Dołączona grafika


#2 Elfisher

Elfisher

    ★★★★★

  • Moderator
  • 2 524 postów
  • d2jsp Elfisher

Napisano 19 marca 2012 - 16:18

hmm przebudowa strony glownej, reklama - na chwile obecna nic wiecej chyba sie nie da zrobic.
po premierze d3 wystarczy ze ktos ogarniety bedzie na biezaco dodawac newsy itd a ludzie sami wroca.
w diablo 2 juz nikt nie gra, stad male zainteresowanie oaza, w maju - czerwcu moze sie troszke ludnosc obudzic.

Dołączona grafika


#3 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 19 marca 2012 - 16:26

Elfi ty o budowaniu infrastruktury, a ja z pozycji użytkownika próbuję rozmawiać.
Ja jestem ten co pali gumy na położonym przez ciebie asfalcie.

pierwszy wniosek - shut up admini

wiesz po co bóg ci dał tylko jedne usta i dwoje uszu ?

Dołączona grafika


#4 Elfisher

Elfisher

    ★★★★★

  • Moderator
  • 2 524 postów
  • d2jsp Elfisher

Napisano 19 marca 2012 - 16:48

na szczescie dal mi tez rece to przenioslem temat.
poza tym, jesli nie chcesz rozmawiac z adminami i moderatorami to zycze powodzenia bo od dawna ta grupa stanowi wiekszosc udzielajacych sie uzytkownikow :(

Dołączona grafika


#5 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 19 marca 2012 - 17:00

znaczy chcesz ogłosić pogrzeb ?

nic nie rozumiesz

znowu nadinterpretacja i wywalanie na margines
skąd ja to znam ???

myślisz że nie wiem gdzie to chciałem wpisać ?

ja bym jednak proponował zakończyć naszą prywatną dyskusję i oddać głos innym użytkownikom
( wszak nie jesteśmy właścicielami prawdy )

Dołączona grafika


#6 kayman

kayman
  • Użytkownik
  • 465 postów
  • GG 6861197
  • LocationWarszawa
  • d2jsp kayman67
  • Konto D2 kayman11

Napisano 19 marca 2012 - 19:41

Rip -> oglosic pogrzeb bo Ty ja i inni szarzy userzy jestesmy tu panami i mozemy olac to forum

btw. nie pierwszy raz jest tu sytuacja ze inicjatywa idze od dolu a reakcji nie ma

oooo przepraszam reakcja jest ale na zasadzie moderator jest panem, moderator przenosi post i moderator mowi ci wyp....... :)

straszne

#7 Elfisher

Elfisher

    ★★★★★

  • Moderator
  • 2 524 postów
  • d2jsp Elfisher

Napisano 19 marca 2012 - 20:01

@kay
wyjasnij, o co ci chodzi? czy widzisz cos zlego w tym ze przenosze temat do odpowiedniego dzialu? nikogo nigdy stad nie wypraszalem i nie uwazam sie za pana.

@rip
pogrzeb? raczej ponowne narodziny, przeczytaj jeszcze raz mojego pierwszego posta.
nadinterpretacja i wywalanie na margines? jestem ciekawy skad ci to przyszlo do glowy bo ja nigdy nic do ciebie nie mialem. potrzebowales pomocy, pomagalem. chciales sie czegos dowiedziec, tlumaczylem. teraz widze ze masz jakies dziwne pretensje, tylko nie moge znalezc ich powodu.
co masz na celu piszac tematy w innych dzialach, walac 10 postow jeden po drugim i piszac prawie non stop jakies brednie? to jest twoj sposob na pobudzenie forum? kto cie stad wyprasza? jak na razie to sam szukasz sobie na sile powodow do wylewania zalow.

Dołączona grafika


#8 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 19 marca 2012 - 22:59

Pax, pax ludenia.

Przede wszystkim nie chce zeby nikt nikomu zamykal usta. Jesli macie jakies propozycje, to caly ten dzial jest.

Po drugie, zdaje sobie sprawe z niklego zainteresowania naszym portalem. Diablo2 niestety zbliza sie do konca swojej wydajnosci, przekraczajac zalozenia jego niewdziecznych tworcow o co najmniej dziesiec lat. Patrzac na problem d2 (czyli zainteresowanie przekraczajace budzet tworcow), blizz stworzyl d3, ktore za nieco mniej niz 2 miesiace bedzie mialo premiere.

Wiem, ze wielu z was patrzy krytycznie na d3. Ma swoje wady, w wiekszosci znane mi juz z pozostalych gier blizza na Battle.necie 2.0. Ale spojrzmy prawdzie w oczy - d2 juz nie wroci. Ani jego community, ani popularnosc, ani nawet frajda z gry. Na jednego gracza przypada 10 botow reklamowych lub robiacych baalruny. Diablo 2 przezylo 12 dlugich i zajebistych lat, zmieniajac zycie kazdego z nas.

Duzo czasu spedzilem na rozkminianiu tego, co moze zaoferowac Oaza graczom d3 i musze przyznac, ze tu blizzard bardzo malo pozostawil nieoficjalnym portalom branzowym - prowadza wlasne forum, gdzie login jest identyczny z loginem do gry. Wszystkie newsy znajduja sie na ich portalu i sa mozliwe do komentowania. Jedyne, co nam pozostalo, to kwestia wyceniania przedmiotow. Otoz system polega na tym, ze - tak, jak w d2 - w d3 najcenniejsze przedmioty beda miec losowe statystyki. Wystawic za tyle, zeby przedmiot sprzedac w 2 godziny kazdy glupi potrafi. Ale rynek najcenniejszych przedmiotow bedzie sie krecil na zewnatrz systemu AH/RMAH - najpierw ludzie beda obczajac, ile cos jest warte. Potem moze szukac na zewnatrz kupca. A dopiero, jak jeden z drugim sie zgada - przedmiot bedzie trade'owany na auction housie po wczesniej ustalonej cenie.
We wsparciu tego systemu widze najwieksze mozliwosci, jakie moze swiadczyc nasze forum. Artykuly radzace, jak wyceniac przedmioty, rozbudowane forum wyceny, system powiadomien o odpowiedzi i propozycjach handlowych i bogate grono kupcow.

To jest moja propozycja. Co do portalu juz mowilem - potrzebujemy blue trackera i ogarnietych newsmanow, ktorzy beda szybko reagowac na informacje i pisac newsy. Ale nie na Oazie, tylko na naszym nowym portalu, Caldeum.pl

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk

#9 Siemior

Siemior
  • Moderator
  • 1 255 postów
  • GG 9513536
  • LocationBytom
  • d2jsp siemior90
  • Konto D2 mlekowtubie
  • Battle.Tag: siemior#2881

Napisano 20 marca 2012 - 00:08

Rap mądrze prawi ale nie zapominajmy, że z pewnością na oficjalnym forum polskiej sceny Diablo 3 pojawi się tzw. plebs. Więc większość będzie prowadziła nadal rozmowy na tego typu forach jak nasze. Ofc mogę się mylić no ale zobaczymy jak to będzie. Poza tym Diablo 3 oferuje fajny system gildii więc można założyć Oazowe? Czemu nie! Zależy jaka liczba osób stąd będzie w ogóle grywać w D3. Co by oferowała strona? To co nadmienił Rap oraz fajnie by było nie wiem ilu z was lubi nakręcać swoje gameplaye bądź chwalić się osiągnięciami do tego jakiś ładny screenshot sobie strzeli od czasu do czasu, czyli czytelna galeria prezentująca poczynania graczy czy coś w ten deseń.

Co do waszego sporu jestem obojętny, wszak one zawsze się pojawiały na forach, ale wyluzujcie. Elfi odwala dobrą robotę dbając o te forum w miarę możliwości moderatora. Nie spotkałem się z sytuacją gdzie nadużywał "władzy"? Czy nie wiem jak to nazwać. Uprawnień lepiej brzmi. Moim zdaniem wyjaśnijcie sobie sprzeczkę na priv, bo w taki sposób "nie rozruszacie" naszego skromnego forum. ;)

Pozdrawiam

Aha tak na zmianę tematu kto z was będzie grać w Torchlight 2? Ja z pewnością o ile wyjdzie wcześniej od Diabełka ;) A kto nie zna tego tytułu niech zakosztuje pierwszej odsłony bo jest wyborna nawet jak na singla.
Dołączona grafika

#10 kayman

kayman
  • Użytkownik
  • 465 postów
  • GG 6861197
  • LocationWarszawa
  • d2jsp kayman67
  • Konto D2 kayman11

Napisano 20 marca 2012 - 00:11

Ale nie na Oazie, tylko na naszym nowym portalu, Caldeum.pl


pax pax :) juz nawet po stypie

#11 AsaroV

AsaroV
  • Użytkownik
  • 555 postów
  • LocationCzęstochowa
  • d2jsp AsaroV
  • Konto D2 Olo
  • Battle.Tag: AsaroV#2761

Napisano 20 marca 2012 - 11:29

Oaza nie umarla tak do konca Dołączona grafika
np
5lat grania i...

Started by Opes, 04 Aug 2010 49 replies 11,919 views

Pokasz mi co nosiżżżrż i stań sie jednym z nas
BES KITÓ !

Dołączona grafika
Dołączona grafika
http://forums.d2jsp....er.php?i=596157 <- JSP


#12 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 27 marca 2012 - 15:24

zacznę od początku
- Elfi odwala dobrą robotę ( bez wątpienia ) Dołączona grafika
- w dalszym ciągu jestem przeciwny miksowaniu i przenoszeniu postów, bo wychodzi z tego groch z kapustą. przenoszenie, zmienianie wykrzywia treść i myśl, tak jak to miało miejsce w przypadku tego postu. nie róbcie tego - jak już to zdecydowanie lepszym narzędziem są warny i bany. stąd moja ironia w stosunku do nożyczek. nie próbujmy zmieniać przeszłości.
- Caldeum.pl ? - nie jestem przekonany czy to jest dobry pomysł. poczytajcie w podręcznikach marketingowych na temat dzielenia marki. będzie to moim zdaniem zupełnie nowy produkt i biorąc pod uwagę agresywność rynku grozi mu utonięcie na peryferiach niebytu. myślicie że będzie mógł skutecznie konkurować z d3cl ? ( w ciągu kilku tygodni mają kilkuset użytkowników, w tym większość ludzi z PCL i AR )
- nie jestem za pogrzebem, bo trochę się z wami zżyłem

Wiem że nie jest łatwo pobudzić do życia
Moje propozycje działań
- nie mieszać w postach, nie gasić
- sprawny dział wyceny ( teraz jest tak sobie. jedynie opes coś wnosi do tego działu, ale też się nie wysila )
- strategie i informacje
- dział handlu - wiem że to odważna i nie koniecznie skazana na powodzenie propozycja - własne fg - można zacząć od małych kroków i niskich transakcji ( rozdawanie za darmo niczemu nie służy. niech to się tylko obraca w kręgu niewielu osób. )
- działalność społeczno polityczna - odważne uderzania, rozgrzewanie dyskusji, proklamacje Dołączona grafikanie bójcie się tego.

się napisałem kolorowo


Dołączona grafika


#13 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 27 marca 2012 - 15:26

trochę mi się ten bold zdaje pompatycznym
ok, czytajcie po swojemu

Dołączona grafika


#14 AsaroV

AsaroV
  • Użytkownik
  • 555 postów
  • LocationCzęstochowa
  • d2jsp AsaroV
  • Konto D2 Olo
  • Battle.Tag: AsaroV#2761

Napisano 27 marca 2012 - 17:38

Imo fg nie przejdzie
tak jak napisal ktos z d3cl ze nie ma sensu robic fg bo jest jedna waluta w grze i to nie przejdzie.
wycena i reszta jak najbardziej. A d3cl szybko powstalo bo siedza na nim ludzie z kilku for m in
pcl, AR, bnpl, ppc. dc i kilka innych a i prywatne osoby zapraszaly starych kolegow z d2/d1.
no off ofc

Pokasz mi co nosiżżżrż i stań sie jednym z nas
BES KITÓ !

Dołączona grafika
Dołączona grafika
http://forums.d2jsp....er.php?i=596157 <- JSP


#15 RipVanWinkle

RipVanWinkle
  • Użytkownik
  • 486 postów

Napisano 27 marca 2012 - 18:15

zdaję sobie sprawę że fg to karkołomny pomysł
myślę jednak że to forum ma potencjał na drobny handel - ja jestem skłony zaryzykować kilka itemów lub run.
czy się uda - tego nie wiem.
nic tak nie pobudza jak kasa i możliwość handlu.

d3cl to transfer ludzi z AR w głównej mierze
też dostałem zaproszenie na to forum i pewnie tam zajrzę od czasu do czasu.
ale to tak na marginesie :)

Dołączona grafika


#16 kayman

kayman
  • Użytkownik
  • 465 postów
  • GG 6861197
  • LocationWarszawa
  • d2jsp kayman67
  • Konto D2 kayman11

Napisano 27 marca 2012 - 21:04

Rip dlaczego nie postawisz wlsnego forum? Raptor napisal jasno ze ma gdzies oaze wiec twoje wysilki i tlumaczenia sa na nic, jak potrzebujesz wsparcia to sluze pomoca, moge nawet dodac do tego hosting i domene pl na rok (ja sie nie uda to jej poprostu dalej nie oplace), w 2 dni i forum stoi, ale to moge zrobic natomiast dalsze wsparcie tylko techniczne bo na merytoryczne nie bedzie tyle czasu

#17 Opes

Opes

    Lld Sekcja

  • Moderator
  • 2 422 postów
  • GG 9119768
  • LocationPno
  • d2jsp Opes
  • Konto D2 Scire-Fectum
  • Battle.Tag: Opes#2640

Napisano 27 marca 2012 - 21:58

dobrze kay napisał myślałem o postawieniu strony ale nie jestem do końca pewien czy to przejdzie potrzeba do tego kilku ludzi co bedzie nad tym czuwało cały czas i nie na zasadzie "pier.... zrobie to jutro".

Dołączona grafika

www.gfxon.pl Grafika dla ciebie!


#18 Siemior

Siemior
  • Moderator
  • 1 255 postów
  • GG 9513536
  • LocationBytom
  • d2jsp siemior90
  • Konto D2 mlekowtubie
  • Battle.Tag: siemior#2881

Napisano 27 marca 2012 - 23:06

to dlaczego sie nie postaracie o stanowisko na tym forum skoro nie ma cie go "gdzies". Watpie ze rap ma gdzies te forum wiele lat zobowiązuje ale o tym on sam sie moze wypowiedziec. Przedstawiony został projekt Caldeum.pl ktory bedzie o D3 a oaza dalej bedzie istniec jako D2.
Dołączona grafika

#19 Raptoos

Raptoos
  • Administrator
  • 1 932 postów
  • LocationStolica
  • d2jsp rptr
  • Konto D2 *raptoos
  • Battle.Tag: Raptoos#2170

Napisano 28 marca 2012 - 11:52

Rzecz w tym, że nie dzielimy marki. Tworzymy nową. Diablo2.pl to fajna domena, trochę ludzi ją odwiedza... ale czemu gracze d3 mają wchodzić na diablo2.pl? Oaza pozostanie, o ile meto sam stwierdzi, że chce ją zachować, ale musi być nowa, świeża strona, która pomoże ściągnąć nowych graczy.

- dział handlu - wiem że to odważna i nie koniecznie skazana na powodzenie propozycja - własne fg - można zacząć od małych kroków i niskich transakcji ( rozdawanie za darmo niczemu nie służy. niech to się tylko obraca w kręgu niewielu osób.

FG... ale do czego? Do itemków z d2? Bo D3 będzie miało swoją własną, łatwiejszą i bezpieczniejszą walutę niż te zewnętrzne.

Rip dlaczego nie postawisz wlsnego forum? Raptor napisal jasno ze ma gdzies oaze wiec twoje wysilki i tlumaczenia sa na nic, jak potrzebujesz wsparcia to sluze pomoca, moge nawet dodac do tego hosting i domene pl na rok (ja sie nie uda to jej poprostu dalej nie oplace), w 2 dni i forum stoi, ale to moge zrobic natomiast dalsze wsparcie tylko techniczne bo na merytoryczne nie bedzie tyle czasu

Kay, nie mówię, że mam gdzieś Oazę. Oaza dalej stoi i stać będzie jak długo meto będzie chciał ją trzymać. Jakbym miał taką moc, już dawno byśmy odświeżyli tą stronę. CMS na niej jest fatalny, a design jest z poprzedniej epoki. Ale co ja mogę? Ja tu tylko sprzątam ;>

A forum jest i mogę na nim robić teoretycznie wszystko. Jak dajecie jakiekolwiek propozycje, które są ciekawe, to wprowadzam je w życie. I chcę to forum powiązać w najbliższej przyszłości z Caldeum.

Żeby Caldeum się rozwinęło, nie potrzeba tak naprawdę zbyt wiele. Potrzebni są newsmani, skrypt Blue Trackera i skrypt do przedstawiania najnowszych postów na forum. Tyle.

Jeśli ktoś się pali do pomocy, to proszę bardzo, z miejsca dam dostęp, radą z użytkowania CMS-a się podzielę. Rozkręćmy to.

#20 Siemior

Siemior
  • Moderator
  • 1 255 postów
  • GG 9513536
  • LocationBytom
  • d2jsp siemior90
  • Konto D2 mlekowtubie
  • Battle.Tag: siemior#2881

Napisano 28 marca 2012 - 18:46

no i tyle w temacie, zobaczymy co bedzie dalej, zauwazyliscie jedna kwestie? Wiekszosc z nas nie gra juz w diablo 2 a nadal na oaze zaglada? sentyment i nadal spore zainteresowanie dlatego nie olewajcie swoich ambicji a wcielajcie je w zycie same zale nie wystarcza a sadze ze meto i rap beda wam sluzyc z pomoca. Z mojej strony zycze wam powodzenia i bede sie bacznie przygladal waszym poczynaniom. Do dziela :)
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych