Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Bengurion

Odnotowano 23 pozycji dodanych przez Bengurion (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: niedz., 30 kwi 23 )


Sortuj według                Sortuj  

#51067 Gheed narkomanem

Napisano przez Bengurion w 11 maja 2014 - 21:40 w Dyskusja ogólna Diablo

Wczoraj z wieczora w trakcie hazardu coś mnie podkusiło i kliknąłem "plotki" w rozmowie z Gheedem. 

Okazuje się , że w Świecie Sanktuarium marihuana/haszysz to narlantanowe ziele.ohmy.png ohmy.png ohmy.png

A się wydawało, że znam te grę ....

Załączone miniatury

  • Screenshot004.jpg



#51060 Progi ias assa ww

Napisano przez Bengurion w 05 maja 2014 - 22:56 w Pytania dotyczące postaci w Diablo

Nie omieszkamrolleyes.gif  O ile będzie się czym chwalić , ale przeczucia mam dobre. Tyle tylko , że resztę niezbędnego ekwipunku mam nld czyli przyjdzie poczekać na reset (pewnie pod koniec maja), a na razie ta przyszła wwsinka jest zwykłą trapką i nabija expabiggrin.png

Pozdrawiam




#51055 Progi ias assa ww

Napisano przez Bengurion w 04 maja 2014 - 21:00 w Pytania dotyczące postaci w Diablo

OOO istotnie problemy odeszły w niepamięć. Bardzo fajna strona. Thx 




#51051 Progi ias assa ww

Napisano przez Bengurion w 03 maja 2014 - 20:14 w Pytania dotyczące postaci w Diablo

A to dobra wiadomość ,że link sprawdzony.

No ale nie ma nic bez "ale".

W tym kalkulatorze nijak nie podstawie dla barba 2 szponów , a z kolei dla assy nie przewidzieli opcji atak typu ww.

Więc ?

1) podstawić barbowi bronie z takim samym base speed (miecze lub topory 1h) i liczyć czy

2) liczyć dla assy jako normal atak??

hę ? i dzięki za pomoc..




#51047 Progi ias assa ww

Napisano przez Bengurion w 02 maja 2014 - 15:24 w Pytania dotyczące postaci w Diablo

no właśnie. Jak liczyć ? Umiejętność trąby powietrznej jest wszak skillem barbarzyńcy.

Dodatkowo kwestię komplikuje opcja "2 broni" assy i rodzaju każdego ze szponów.

Zakładając , ze zabójczyni posługuje się 2 szponami , na prawym ręku jak w załączonym obrazku (najlepszy chyba mój drop obecnego laddera) a na lewym np. runic talons albo greater talons (takie mam ewentualnie pod Chaos)  czyli liczyć należy jak dla barba podstawiając te bronie ? i jakieś sugestie odnośnie dostępnych kalkulatorów ias ?? linki?

Sam korzystam z powyższego :

https://dotrealm.pl/...szybkosc-ataku/

 

Jeszcze jedna kwestia mnie męczy. Te rare szpony mają bazowy speed -10 i są normal item. Czy opłaca się je upgradować do elite item ? Oprócz oczywistych korzyści (wzrost obrażeń) i strat (wymagania) bazowa szybkość ataku wynosi 0. A to lepiej czy gorzej ??? Przyznam , że nie do końca rozumiem zależności progów ias od base speed. lepiej jak jest -10 czy 0 ??

Rozpisałem się.......

Dzięki za cierpliwość i pomoc z góry

Załączone miniatury

  • Screenshot072.jpg



#51042 DC Event na BN

Napisano przez Bengurion w 28 kwietnia 2014 - 20:58 w Dyskusja ogólna Diablo

To z całą pewnością było możliwe tylko dzięki dupowaniu soji ale

tym razem nie dla własnego interesu tylko dla całego (dosłownie) świata

Jeden koleś przez 5 dni spowodował wysyp DC na 3 realmach (US West&East /Europe)

polecam lekturę

www http://forums.d2jsp....=70544719&f=240

Generalnie zabawa była przednia




#50999 DC Event na BN

Napisano przez Bengurion w 08 kwietnia 2014 - 16:33 w Dyskusja ogólna Diablo

Myślę , że warto to opisać i odnotować dla potomności.

Od 2 dni na BN trwa masowy wysyp Diablo Clone.

Praktycznie na każdej grze na poziomie piekło prędzej czy później wychodził wymarzony upragniony ON. Diablo Clone.

Według informacji na djsp sprawcą tego jakże miłego zamieszania jest użytkownik OnAir, masowo sprzedający Kamienie Jordana.

W ciągu 2 dni w godzinach 19-21 naszego czasu zdobyłem 9 (słownie : dziewięć annihilusów), a przez 2 lata żadnego, nigdy nawet nie zmierzyłem się z DC.

Szaleństwo.

 

Załączone miniatury

  • Screenshot091.jpg
  • Screenshot090.jpg
  • Screenshot089.jpg
  • Screenshot088.jpg
  • Screenshot087.jpg
  • Screenshot086.jpg



#50944 Pomoc przy tworzeniu "dymu"

Napisano przez Bengurion w 31 stycznia 2014 - 19:44 w Pograj z nami w Diablo!

To w czym zlożyłeś te słowo to był unikalny armor - jak sam napisałeś Kuźnia Dusz (zupełnie fajny pancerz swoją drogą) czyli przedmiot o kolorze podpisu złotym (jak również sam zauważyłeś^^).

I jak zauważył Rip i Konmen(również słusznie) słowa runiczne składać można jedynie w zbrojach zwykłych z dokładnie odpowiadającą ilości run liczbą slotów, o kolorze podpisu szarym takim jak np przedstawiony poniżej:

Załączone miniatury

  • Screenshot035.jpg



#50889 potrzebuje itemki d2 nld

Napisano przez Bengurion w 06 stycznia 2014 - 00:39 w Dyskusja ogólna Diablo

Chętnie pomogę. Na non-ladder mogę pomóc bardziej niż trochę. Daj znać na Benduo@tlen.pl albo szukaj mnie pod acc bengurion na BN (raczej po 22).

P.S. tym chętniej pomogę , że jak widzę z kolegą my krajanie są^^




#50821 Doszly mnie słuchy...

Napisano przez Bengurion w 22 grudnia 2013 - 23:51 w Dyskusja ogólna Diablo

Ano prawda reset był 26.11.2013r. czyli niecały miesiąc temu.

Co ciekawe serwery wyłączone były tylko przez 2-3 godziny czyli albo szybsze komputery se kupili albo kont do zresetowania ciut mniej.

Po miesiącu wszystko wróciło już do normy czyli cała masa spam-botów , botów i botów i...botów.

Boty zabijają potworki , hazardują,  craftują i bóg wie co jeszcze robią.

A ludzie handlują tym co boty znajdą (albo odkupią od NPC jak boty sprzedadzą)

A jak zakładasz konto to napisane jest że botów nie wolno i groźby sankcji wszelakich w warunkach umowy można przeczytać.

Ale co ciekawe jakby mały renesans D2 jest, wracają gracze (jak wyżej) i przychodzą nowi.

Moim zdaniem dlatego , że grywalność tej gry nadal jest duża. Bo jak wytłumaczyć inaczej przypadki (z autopsji) 19-20 latków z zachodniej Europy z bogatych krajów, którzy mając do wyboru takie spektrum lepszych wizualnie gier tłuką Diablo i Baala na D2?

Mimo wszystko optymistycznie.

P.S. Wesołych Świąt (i śniegu może trochę plz)




#50788 Siemior chcesz się założyć ?

Napisano przez Bengurion w 30 listopada 2013 - 18:25 w Dyskusja Ogólna

cytat bardzo uniwersalny - chciało by się rzec ponadczasowy smile.png

 

to musi być z jakiejś opery W.A. Mozarta ( niestety sad.png nie mam w swoich zbiorach wszystkich )

Zdecydowanie ponadczasowy.

To cytat z cyklu wiedżmińskiego Andrzeja Sapkowskiego konkretnie V tom sagi Pani Jeziora. A wypowiada go krasnolud, które to krasnoludy u Sapkowskiego są autorami wielu tego typu powiedzonek.

Np : na stwierdzenie jednego z bohaterów, że aktualnie toczona wojna z Nilffgardem jest wielką wojną, która położy kres wszystkim wojnom krasnolud odpowiada : Tam przy barze siedzi Evangelina Parr która jest wielką kurwą. Ale nie jest to z pewnością kurwa zdolna położyć kres wszystkim kurwom.

Wiem że to bez związku z tematem ale nie mogłem się powstrzymać.

 

 

 

 



#50772 Siemior chcesz się założyć ?

Napisano przez Bengurion w 26 listopada 2013 - 17:39 w Dyskusja Ogólna

No więc ja też żyłem w tamtych czasach. I moim zdaniem takiej polaryzacji opinii jak w przypadku Diablo 3 chyba nie było.

Tutaj wszelkie porównania są jednak bardzo zawodne , bo w Diablo I (a był jeszcze dodatek Sierry Hellfire) grało się w czasach gdy ludzie żyli jak zwierzęta znaczy przed upowszechnieniem internetu. Dla większości sieć to był luksus nie do zdobycia.

Osobiście grałem na sieci w D1 tylko 2 razy w Studium Uniwerku bo znajomy był adminem i po nocy siedzieliśmy a jak weszły sprzątaczki o 6tej rano to własnie diablo biliśmy .ehh to były piękne dni...

A gra single i multi to dwa różne światy. Poza tym wtedy jeszcze cały rynek gier komputerowych nie był tak nasycony a wybór takich gier był mocno ograniczony.

Mam wrażenie , że w przypadku D1 i D2 przyczyny pozostania przy starszej grze miały jednak podłoże ekonomiczne, zwyczajnie wymagania sprzętowe były zbyt wygórowane, a cena legalnej kopii też była spora.

 

Wprawdzie nie mam zdania o Diablo3 jednak wydaje mi się , że po prostu świat się zmienia , a postęp tryumfuje.

A z postępem jest jak ze stadem świń : z istnienia tego stada płyną rozliczne korzyści : jest golonka, są kiełbaski i kotlety.. I nie ma co narzekać , że wszędzie nasrane (kto wie z czego to cytat?biggrin.png )  




#50762 na forum d3 dostałem bana permanentnego

Napisano przez Bengurion w 25 listopada 2013 - 23:37 w Dyskusja Ogólna

No tak zupełnie się nie kończy na szczęście.

Jutro reset.

A to dobry ladder był...

Natomiast jak ktoś w taki sposób (czyli banem za opinię i to wcale nie wulgarną - o ile to jest dosłowny cytat) to sam sobie wystawia świadectwo.

Polityczna poprawność , zwłaszcza marketingowa zaczyna być bardziej irytująca niż PRL-owska cenzura.

A gry kultowe żyć będą tak długo jak żyją gracze którym się jeszcze chce.

Jest taka gra Panzer General 2 z 1997 roku bodajże do której nadal piszą scenariusze.

A D2 to jeszcze młodzieniaszek

Pozdrawiam




#50695 Run wysokich obfitość

Napisano przez Bengurion w 28 września 2013 - 19:33 w Wasze Trofea

to były crapy o ile dobrze pamietam po 1 sox , a lc +3 dex bodaj^^



#50693 Run wysokich obfitość

Napisano przez Bengurion w 28 września 2013 - 14:16 w Wasze Trofea

Tak jak już wspomniano na forum obecny ladder rozpoczęty w połowie maja b.r. cechuje bardzo drop wysokich run. Nie tylko na podstawie obserwacji i własnego szczęścia tak twierdzę.
Z tego co pamiętam w podobnym okresie poprzedniego laddera Jah/Ber kosztował około/ponad 10 istów , aktualnie 4 to normalna cena.
Być może zresztą drop jest podobny tylko chętnych mniej (graczy jakby ubyło) i łatwiej taką hr-kę znależć.
Załaczone obrazki pochodzą z września 2013r.

Załączone miniatury

  • Screenshot046.jpg
  • Screenshot045.jpg
  • Screenshot036.jpg



#50682 Też się pochwalę

Napisano przez Bengurion w 20 września 2013 - 14:06 w Wasze Trofea

Bazowy mieczyk znalazłem już blisko 2 miesiące temu, a że był ładniutki - fazowe ostrze 5 sox +3 ar to postanowiłem zachować na lepsze czasy. I gdy podstawowe potrzeby w zakresie runek Lo zostały zaspokojone (czytaj Forti dla amki i merców) to uzbierałem na kolejne.

No i wczoraj po kilkudniowej przerwie znowu usiadłem do gry to postanowiłem zrobić Griefa. Sprawdziłem formułę na Oazie , włożyłem runki  i..................... zbaraniałem zupełnie. Nadal nie mogę uwierzyć

!!!!!!!!!!!!!!

 

Załączone miniatury

  • Screenshot012.jpg



#50293 Czy są filmy które będziecie pamiętać przez całe życie ?

Napisano przez Bengurion w 29 maja 2013 - 20:53 w Filmy

No tak Odkurzacze Centralne to był rzeczywiście fantastyczny film, kilka nominacji do Oscara . Wspaniałe role DISANa i VENTONa i brawurowa reżyseria ENKEgo na długo zapadły w pamięć. Gorąco polecamtongue.png  




#50283 Upgrade itemu sox

Napisano przez Bengurion w 27 maja 2013 - 18:52 w Dyskusja ogólna Diablo

Być może pytanie jest infantylne i wyda się głupie ale wolę 3 razy zapytać niż raz spartaczyć. Czy jest możliwe upgradowanie przedmiotu unikalnego gdy ma już wykonane gniazdo (larzuk q).

Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to nurtujące mnie pytanie, być może to oczywiste (że tak) jednak jeżeli wskutek podziurawienia pozbawię się możliwości upgradu Vipera na który wydałem wszystko co miałem to się popłaczę. Help 




#50277 Ograniczenie dostępu

Napisano przez Bengurion w 26 maja 2013 - 21:08 w Dyskusja ogólna Diablo

Jak dla mnie to wygląda na klasyczny ban za przekroczenie limitu gier zakładanych/zmiany postaci. Przypadłość znana przy muleniu, której doświadczyłem kilkukrotnie. Opisywane objawy są typowe : najpierw komunikat o ograniczeniu dostępu, po restarcie routera wejście na jedną grę , z której wyjście jest wywaleniem z krainy, możliwość widzenia gier bez możliwości dołączenia. Co jednocześnie nie musi być sprzeczne z przyczynami opisanymi przez Kaymana , ale jako że się na wszelkim hackowaniu dupowaniu nie znam kompletnie to nie wiem, być może takie zjawiska zaburzają "licznik" gier albo co. Pomagało zrestartowanie modemu i kompa i krótka drzemka albo inne pożyteczne zajęcia na godzinkę-dłużej. Tylko najpierw restart a później przerwa i logowanie.    

A co zaangażowania Blizza w D2 to wiadomo , że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Te realne z Domów Aukcyjnych itd z D3 , a archaiczna dla młodzieży D2 takich zysków nie przynosi to się to traktuje po macoszemu. Ot kapitalizm.   




#50271 ladder start 14 maja 2013

Napisano przez Bengurion w 22 maja 2013 - 23:51 w Dyskusja ogólna Diablo

No to się w końcu doczłapałem (tak to dobre słowo) na to piekło swoim byle-jakim  eledudu na 69 lvl i już po 1szym queście pojawiło się dramatyczne pytanie JAK przeZYĆ PANIe premierze. Jedynym pocieszeniem jest miła niespodzianka bezpośrednio przed awansem na hell zaraz po wp padł ist , pierwszy mój na ladderze w ogóle. Mała rzecz a cieszy.  




#50267 ladder start 14 maja 2013

Napisano przez Bengurion w 21 maja 2013 - 21:10 w Dyskusja ogólna Diablo

Sądząc po zatrważającej liczbie postów to z drużyną 5osobową będzie problem. Cóż dzięki za dobre za dobre słowo. Jak się wreszcie doczłapię na hell to może się zobaczymy. Pozdro




#50264 ladder start 14 maja 2013

Napisano przez Bengurion w 20 maja 2013 - 17:20 w Dyskusja ogólna Diablo

Z taką pewną nieśmiałością chciałem zapytać czy propozycja dotyczy tylko starych użytkowników ? bo chętnie bym polatał w teamie...




#50247 Chciałem podziękować

Napisano przez Bengurion w 13 maja 2013 - 19:58 w Dyskusja Ogólna

Jako najmłodszy stażem ale"za to" pewnie najstarszy wiekiem pozwolę sobie stwierdzić , że niniejsze forum (a przeglądałem naprawdę stare zasoby od dłuższego już czasu) wyróżnia bardzo pozytywna cecha, której brakuje/brakowało i pewnie będzie brakować innym polskim konkurentom. Mianowicie nie było tu nigdy chamstwa i prostactwa, w czym zapewne duża zasługa adminów. Natomiast -pomimo gorących niekiedy sporów dominowała zawsze merytoryczna dyskusja. Rozumiem , że realia są nieubłagane, ale nawet jeśli strona zakończy działalność pamiętajcie że wielu ludzi bardzo na waszej pracy skorzystało. Pozdrawiam i dziękuje